Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
лекции З Педаг.краєзнавство 2.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
30.04.2019
Размер:
2.86 Mб
Скачать

Бердянський державний педагогічний університет

Червоний адмірал П.П.Шмідт

(Тривалість екскурсії – 20 хв.)

Екскурсія для учнів 5 класів

Дата затвердження: 15 травня 2011 р.

Рецензування тексту методичної розробки екскурсії

Відредагований текст методичної розробки рецензуються викладачем. Наприклад, текст багатопланової (оглядової) екскурсії іноді надається для рецензування найбільш відомим місцевим краєзнавцям, географам, історикам, викладачам інститутів, письменникам чи журналістам – авторам книг чи статей про рідний край.

Зміст рецензій на текст і методичну розробку може бути різним залежно від теми, конкретних завдань екскурсії, складу аудиторії, на яку вона розрахована, але в кожній рецензії повинна бути відзначена його відповідність останнім науковим даним, фактичні помилки, логічна послідовність викладу і, нарешті, літературна форма.

Проведення пробної екскурсії і її затвердження

Викладач доручає проведення пробної екскурсії студенту, який готував нову тему, сповіщаючи його про це заздалегідь.

На пробній екскурсії присутні студенти, викладачі. Після її проведення викладачем дається дозвіл на її проведення.

Проведення екскурсії Прийоми проведення екскурсій

Прийоми проведення екскурсій являють собою специфічну форму роботи екскурсоводів. Ці прийоми і способи випливають зі специфіки екскурсії – сполучення показу з розповіддю і пересуванням екскурсантів від об’єкта до об’єкта.

Головною складовою частиною екскурсії є показ. З його допомогою екскурсовод керує процесом сприйняття екскурсантів, направляє їхню увагу на основні риси і сторони предметів, явищ, що допомагають висвітлити екскурсійну тему.

Показ екскурсійних об’єктів Вибір місця розташування екскурсійної групи

Обираючи місце розташування групи, потрібно знайти найбільш сприятливу точку, звідки об'єкт зорово сприймається більш яскраво і переконливо. При цьому варто враховувати, що деякі об’єкти вимагають показу з двох чи кількох точок, які потрібно попередньо намітити.

Разом з тим при виборі місця розташування групи екскурсовод повинен забезпечити безпеку і зручність екскурсантів.

Це місце повинно бути розміщене далеко від проїзної частини і надійно захищене від руху транспорту і потоку пішоходів, знаходитися осторонь від небезпечних зон будівельних і реставраційних робіт.

Потрібно уважно стежити за дорожньо-вказівними і попереджувальними написами і слідувати їх вимогам. Екскурсоводу варто подбати про те, щоб ніщо не відволікало уваги екскурсантів від екскурсії, не заважало ім. Потрібно прагнути знайти природний чи штучний захист від яскравого сонця, дощу, вітру, ізолювати групу від шуму.

Розміщення екскурсійної групи

Обравши місце для показу об’єкта, потрібно правильно розставити екскурсантів. Важливо простежити за тим, щоб усім екскурсантам були добре видні як об’єкт, так і екскурсовод. Найбільш зручним є розташування групи півколом. Екскурсовод займає місце скраю і стоїть у півоберта до екскурсантів. Така позиція дозволяє, з одного боку, самому бачити екскурсійний об’єкт, а з іншого боку – тримати в поле зору групу.

Постійне спостереження за реакцією екскурсантів – важлива умова ефективної роботи екскурсовода. Організувавши розміщення групи, варто звернути увагу на те, щоб усім екскурсантам було гарно видно і чути.

При виборі місця розташування групи варто враховувати особливості зорового сприйняття. Екскурсійний об’єкт, як правило, багатоплановий, тому має декілька вигідних для огляду точок. Для екскурсовода особливо важливо попередньо знайти точки огляду і ракурси, уміло використовувати їх в екскурсії. Варто пам’ятати, що об’єкти сприймаються по-різному залежно від відстані, тобто різного кута зору.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.