Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Metodichka_po_UP.doc
Скачиваний:
20
Добавлен:
07.11.2018
Размер:
3.04 Mб
Скачать

Задача №1

Керівник установи К. вмонтував в усі телефони прослуховуючий пристрій. Співпрацівники про це не знали. Коли довідались, звернулися в прокуратуру. Керівник установи пояснив свої дії тим, що службові телефони не призначені для приватних розмов, тим більше міжміських.

Чи є в діях К. ознаки злочину?

Задача №2

Пенсіонерка Л. поїхала в гості до сина в інше місто. У зв'язку з хворобою онука вона залишалася там на вісім місяців, не проінформувавши сусідів і житлово-комунальні органи про причину відсутності. Думаючи, що Л. пропала без звістки, працівники ДЕЗу разом з дільничним інспектором міліції відкрили двері в її кімнаті, вивезли речі в одне з приміщень ДЕЗу, а в звільнену приміщення вселили сантехніка З.

Кваліфікуйте дії працівників ДЕЗу і інспектора.

Задача №3

Засуджений Г., що відбував термін позбавлення волі у виправній колонії, звернувся до прокурора з листом, у якому просив притягнути посадових осіб колонії до кримінальної відповідальності за те, що вони розкривають його листа і знайомляться з їх змістом. Лист зі скаргою було розкрито представником адміністрації і начальник колонії, викликавши до себе в кабінет Г., зробив йому зауваження. Зустрівшись знову з прокурором Г. звернувся до нього з усною заявою і поставив питання про притягнення винних до відповідальності за зазначені порушення.

Яким має бути рішення прокурора.

Заняття № 4

 1. Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.

 2. Ухилення від сплати коштів на утримання непрацездатних батьків.

 3. Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування.

 4. Зловживання опікунськими правами.

 5. Розголошення таємниці усиновлення (удочеріння).

Завдання:

 1. Назвіть ознаки за якими ухилення від сплати аліментів на утримання дітей відрізняється від ухилення від сплати коштів на утримання непрацездатних батьків.

 2. Назвіть ознаки за якими злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, відрізняється від зловживання опікунськими правами.

Задача №1

Подружжя, всиновили узятого ними з дитячого будинку 10-місячного В. Для того щоб дитина згодом ні про що не дізналася, сім’я змінила квартиру, виїхавши в інший район міста.

Коли В. виповнилось 12 років, сусідка повідомила йому про його всиновлення.

Кваліфікуйте дії сусідки.

Задача №2

За заявою 79-літньої пенсіонерки Д. суд виніс рішення про стягнення з її дочки П. аліментів на утримання непрацездатної матері. П. виплачувати аліменти відмовилася, мотивуючи це тим, що в дитинстві мати погано піклувалася про неї, вона часто жила в бабусі. До того ж свою двохкімнатну квартиру Д. за заповітом має намір передати в спадщину старшому сину. Після рішення суду аліменти не виплачувалися дочкою ще 5 місяців.

Кваліфікуйте діяння дочки Д.

Задача №3

Подружжя Т. і З. не можуть мати своїх дітей. Вони вирішили всиновити 6-місячного Т., який залишився сам після загибелі своїх батьків. Сім’я переїхала в інше місто й прожила там 10 років. Знаходячись на заробітках за кордоном, Т. почав зловживати алкоголем. Там він познайомився з А. і деякий час вони жили разом. Згодом Т. вирішив повернутися до З., але вона на це не погодилася. За її заявою суд стягнув із Т. аліменти на утримання А. Тоді Т. розповів А., що З. не його рідна мати.

Дайте кримінально-правову оцінку діям Т.

Заняття № 5

 1. Порушення авторського права і суміжних прав.

 2. Порушення прав на винаходи, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію.

 3. Пошкодження релігійних споруд чи культурних будинків.

 4. Незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь.

 5. Перешкоджання здійсненню релігійного обряду.

 6. Посягання на здоров’я людей під приводом проповідування релігійних віровчень чи виконання релігійних обрядів.

Завдання:

 1. Зробить порівняльний аналіз складів злочинів, передбачених ст. ст. 176, 177 КК.

 2. Назвіть предмет злочинів, передбачених ст. ст. 178, 179 КК.

 3. Визначте вид складу злочину, передбаченого ст. 180 КК.

 4. Назвіть об’єкт злочину, передбаченого ст. 181.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]