Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Metodichka_po_UP.doc
Скачиваний:
20
Добавлен:
07.11.2018
Размер:
3.04 Mб
Скачать

Задача №1

Ю. разом із дружиною, пізно ввечері повертались додому. У під'їзді вони зіткнулися з Ф. і Р., які будучи в стані алкогольного сп'яніння, голосно лаялися нецензурною лексикою. Зробивши Ф. зауваження Ю. з дружиною пройшли до ліфтової площадки. Раптово до Ю. позаду підбіг Ф., і, не говорячи ні слова, став наносити удари по обличчю і корпусу. Дружина спробувала допомогти чоловікові, але Ф. грубо відштовхнув її. Закривши обличчя руками, щоб захиститися від ударів, Ю. кілька разів повідомив, що він співробітник СБУ і озброєний пістолетом. Ф. не взяв до уваги ці слова. Ю. дістав штатний пістолет і зробив попереджувальний постріл в повітря, але Ф. продовжував його бити. Тоді Ю. зробив три хаотичні постріли убік нападаючого. Ю. поранив Ф. у голову, Ф. помер через 2 години у лікарні.

Комплексною медико-криміналістичною експертизою було встановлено, що в голову Ф. потрапила куля, яка відскочила від стіни під'їзду. Ю. були заподіяні легкі тілесні ушкодження.

Дайте юридичну оцінку діянню Ю. Чи можна говорити про убивство в стані афекту?

Задача №2

Т. розізлився на свою сусідку по будинку М. за те, що вона повідомила в міліцію про те, що він займається браконьєрством. Т. вирішив помститися М. З цією метою він увечері взяв мисливську рушницю, підійшов до квартири М. і, помітивши у вікні фігуру людини, зробив постріл. Пізніше з’ясувалося, що Т. вбив сестру М.

Кваліфікуйте дії Т. Проаналізуйте суб'єктивну сторону вчиненого ним діяння. Чи є причини вважати, що вбивство було вчинено в стані афекту?

Задача №3

А. і К. зустрілися на дискотеці. К. попередив А., щоб він більше не запрошував дівчину, з якою щойно танцював. Проте А. знову запросив дівчину. Після танцю К. відкликав А. убік поговорити. Зайшовши за колони, А., вирішивши, що його хочуть побити, першим сильно вдарив К. в груди, потрапивши в серце. Від травматичного шоку і рефлекторної зупинки серця К. впав і помер.

Як слід оцінити зроблене А. діяння? Чи є обставини, які виключають його відповідальність?

Задача №4

Проживаючи в селі, Ф. з метою захистити сад від грабіжників обплутав огорожу дротом і підключив її до електричної мережі напругою 220 вольт. Жителі села вимагали зняти дріт, але Ф. цього не зробив. Удень 8-літній В. і 7-літня Н. зайшли в сад, щоб нарвати яблук. Виходячи із саду В. доторкнувся до проводів і був убитий.

Чи є обставини, які виключають відповідальність Ф. за загибель В.?

Задача №5

Фотокореспондент однієї з газет, Б., отримала від головного редактора завдання зробити фоторепортаж, що висвітлює роботу органів податкової міліції. З цією метою Б. брала участь разом зі співробітниками одного з відділів податкової міліції в рейді на оптовому ринку. Б. зробила кілька цікавих кадрів. Раптом до неї підійшов М. (продавець лотка) і попросив піти. Б. продовжувала знімати. М., дістав ножа і знов попередив Б. Фотокореспондент пішла і звернулася в правоохоронні органи з заявою про притягнення М. до відповідальності.

Чи є підстави для притягнення М. до відповідальності?

Задача №6

С., перебуваючи на 8-м місяці вагітності, намагалася самостійно зробити собі аборт. У результаті невмілих дій С., відбулися передчасні пологи і народилася жива дитина. С. запропонувала своєму співмешканцю А. задушити дитину і сказати усім, що начебто відбувся викидень. А. задушив дитину і зарив її. Судово-медична експертиза встановила, що дитина народилася живою.

Кваліфікуйте дії С. і А.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]