Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Metodichka_po_UP.doc
Скачиваний:
20
Добавлен:
07.11.2018
Размер:
3.04 Mб
Скачать

Задача №3

До фельдшера Ч. додому привезли А., який зазнав тяжкої травми під час роботи біля трактора. Ч. відмовилась допомогти А., через те, що вона була у відпустці. Колеги вирішили відвезти А. у лікарню, але той по дорозі помер. Своєчасна допомога могла б врятувати життя А.

Кваліфікуйте дії Ч.

Задача №4

Отримавши пропозицію від М. продати йому нирку, патологоанатом лікарні К. погодився на це. К. вилучив нирку у померлого Д. і передав її М., який заплатив за неї 5 тис. доларів.

Кваліфікуйте дії К.

Література: 37, 40, 47, 94, 117, 144, 147, 183, 237, 255, 291, 292, 294, 308, 309, 356.

Тема 24. Злочини проти волі, честі та гідності особи

Заняття № 1

 1. Історія розвитку кримінального законодавства України щодо злочинів проти волі, честі та гідності особи.

 2. Загальна характеристика і система злочинів проти волі, честі та гідності особи.

 3. Незаконне позбавлення волі або викрадання людини.

 4. Захоплення заручників та його відмінність від незаконного позбавлення волі.

Завдання:

 1. Складіть схему злочинів проти волі, честі та гідності особи.

 2. Надайте визначення волі, честі та гідності особи.

Задача №1

А. виповнилось 15 років. У компанії однолітків вона почала вживати спиртні напої, вступати у випадкові статеві зв'язки, часто, на зауваження батьків не реагувала. Батько А. з метою виховання відвіз дочку в село до своєї матері, де замкнув А. в лазні, залишивши їй воду та продукти. Він сказав А., що час її ув'язнення буде подовжено до тих пір, доки вона не порозумнішає. Своїй матері батько А. наказав, щоб та не випускала онучку з лазні і доглядала, щоб та не втекла. У лазні А. пробула 17 днів.

Дайте юридичний аналіз вчиненому.

Задача №2

К. піймав у своєму саду неповнолітніх С. і П., що крали з дерев яблука. Вирішивши їх покарати, К. посадив дітей у холодний льох. Через шість годин він їх випустив. 13-літній П. застудився і занедужав запаленням легень.

Кваліфікуйте дії К.

Задача №3

С. і Б., співпрацівники приватного детективного бюро „ІВЛАД”, отримали замовлення від З., який попросив їх повернути йому борг від жителя Молдавії П. Встановивши місцезнаходження П., С. і Б. примусили П. сісти в автомобіль і відвезли його на пустир, де попросили віддати заборговані гроші. Проте П., скориставшись не достатнім досвідом С. і Б. – втік. Через кілка годин він заявив про викрадення в міліцію.

Чи є в діях С. і Б. ознаки злочину проти волі? Як потрібно кваліфікувати вчинене в тому випадку, якщо С. і Б. виконували вказівка свого шефа?

Заняття № 2

 1. Підміна дитини.

 2. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини, її відмінність від суміжних складів злочинів.

 3. Експлуатація дітей.

 4. Незаконне поміщення в психіатричний заклад.

Завдання:

 1. Надайте визначення терміну „дитина”.

 2. Назвіть ознаки суб’єкта злочину, передбаченого ст. 151 КК.

Задача №1

Голова місцевої адміністрації Т. на передодні виборів вирішив на деякий час позбутися від можливого кандидата на цю посаду – представника опозиційних сил В. З цією метою він подзвонив лікарю-психіатру С. і, пояснюючи ситуацію, сказав, що В. „...став трохи підозрілим, висловлює ідеї зміни влади, збирається зробити переворот і т. ін.” С. пообіцяв дати В. направлення до психіатричного стаціонару. Через день троє санітарів схопили В. біля його будинку, заштовхали в спецмашину і відвезли до психіатричного стаціонару. Після півторамісячного перебування в ньому під спостереженням лікарів-психіатрів В. був визнаний психічно здоровим і відпущений.

Дайте юридичну оцінку вчиненому зазначеними особами.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]