Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Metodichka_po_UP.doc
Скачиваний:
20
Добавлен:
07.11.2018
Размер:
3.04 Mб
Скачать

Задача №2

С. на другий день після пологів довідалася від лікаря Ф., що її дитина страждає спадкоємними недугами, які з віком можуть проявитися в дефектах фізичного розвитку і слабоумстві. С., знаючи, що в її сім’ї вже народжувалися неповноцінні діти, попросила Ф. підібрати для неї іншу здорову дитину і замінити необхідні документи. За це С. пообіцяла лікарю велику грошову нагороду. Ф. виконала прохання С. Через деякий час справжня мати дитини, яку забрала С., помітила підміну і сповістила про це у відповідні органи. У ході попереднього розслідування цей факт підтвердився.

Яку відповідальність мають нести С. і Ф.

Задача №3

У родині М. народилася небажана друга дитина. Щоб її позбутися та покращити своє матеріальне становище батьки вирішили дитину продати. Вони дали оголошення в газету. Через деякий час родині М. подзвонив Ч. і виявив бажання купити 4-місячного немовля за певну суму. Угода між М. і Ч. відбулася. Теща, довідавшись про те, що трапилося, повідомила в міліцію. Проведені оперативно-розшукові дії результатів не дали. Через деякий час, важко переживаючи втрату онука, жінка потрапила до психіатричної клініку.

Дайте юридичну оцінку вчиненому.

Задача №4

К. і його дружина з метою позбутися старого батька К. напоїли його психотропними засобами і привезли до психіатричного стаціонару. Вони повідомили черговому психіатру Р., що батько К. „збожеволів”, кидається на стіну, намагається вистрибнути у вікно, і попросили помістити його в лікарню. Поверхово оглянувши старого батька К., Р. дав розпорядження помістити його до психіатричного стаціонару. Через дві доби комісія лікарів-психіатрів прийшла до висновку, що підстав для госпіталізації немає.

Дайте юридичний аналіз учиненому.

Література: 20, 69, 82, 109, 117, 130, 137, 182, 222, 229, 244, 263, 272, 274, 309, 311.

Тема 25. Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності особи

Заняття № 1

  1. Історія розвитку кримінального законодавства України щодо злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканності особи.

  2. Загальна характеристика і система злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканності особи.

  3. Визначення статевої свободи та статевої недоторканності особи. Значення наведених понять для кваліфікації злочинів.

  4. Зґвалтування та його відмінність від насильницького задоволення статевої пристрасті неприродним способом.

  5. Примушування до вступу в статевий зв’язок.

  6. Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості.

  7. Розбещення неповнолітніх.

Завдання:

  1. Назвіть ознаки за якими злочини проти статевої свободи особи відрізняються від злочинів проти статевої недоторканності особи.

  2. Назвіть вид складів злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканності особи.

Задача №1

Д., В. і Л. запросили на вечерку 16-літню А. і 13-літню С. Вони разом уживали спиртне. Коли С. сп'яніла, Д., знаючи скільки їй років, скористався станом дівчини і зґвалтував її (С. не чинила опору). В. і Л. у цей час силоміць тримали А., яка намагалась допомогти подрузі. Тоді В. і Л. спробували зґвалтувати А., але крики почули сусіди та викликали міліцію.

Кваліфікуйте дії Д., В. і Л. Чи має юридичне значення усвідомлення винним віку С.?

Чи можна В. і Л. визнати співучасниками зґвалтування, вчиненого Д.?

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]