Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Яценко,Кримінальне право України практикум.rtf
Скачиваний:
2
Добавлен:
13.07.2019
Размер:
6.22 Mб
Скачать

Глава 26 Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи

ОСНОВНІ ПИТАННЯ:

 1. Поняття та кримінально-правова характеристика зґвалту­вання.

 2. Кваліфіковані види зґвалтування.

 3. Відмежування зґвалтування від суміжних злочинів.

 4. Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості: аналіз юридичних складів злочину.

 5. Розбещення неповнолітніх: аналіз юридичних складів зло­чину.

ЗАДАЧІ:

 1. Самусенко познайомився з Мажевською і запросив її до себе в гості. Пізно ввечері, маючи намір вступити з нею в стате­вий зв’язок, Самусенко намагався підняти її з крісла. Мажевська вирвалась і вибігла в коридор. Наздогнавши її, Самусенко замкнув двері, заявивши з погрозою, що з цієї квартири так не виходять. Не бачачи виходу зі становища, Мажевська підбігла до відкритого вікна і викинулась з 8-го поверху. Від одержаних тілесних ушкоджень вона померла на місці. ч.3 ст 15, ч.4 ст 152 КК України

 2. Заєць познайомився з односельчанкою Дунайською, вони зустрічалися. Довідавшись, що Дунайська почала зустрічатися з іншим, Заєць двічі приходив до неї додому для з’ясування сто­сунків, але вона не пустила його до квартири і не стала розмов­ляти. Заєць погрожував їй убивством, причому другий раз при­ходив з рушницею, яку в нього відібрали сусіди. Коли через день Дунайська поїхала до Києва, Заєць попрямував за нею. Прихо­пивши ножа, він підстеріг Дунайську і разом з нею зайшов до квартири, де вона мешкала. Погрожуючи ножем, Заєць зґвалту­вав Дунайську. Коли вона заявила, що повідомить про це міліцію, то він удруге зґвалтував її і завдав 10 ударів ножем, за­подіявши 9 різаних ран і одне колото-різане поранення перед­ньої поверхні грудної клітки з ушкодженням тканини лівої ле­гені та стінки судини легеневої артерії, що спричинило смерть.

Як кваліфікувати дії Зайця?

379

 1. П’яний Гурін вирішив зґвалтувати Риженко, яка присмер­ком поверталася з роботи додому. Він ударив її в голову пали­цею, виламаною з паркану, після чого затягнув на город, роз­дягнув і намагався вчинити статевий акт. Зробити цього він не зміг, оскільки потерпіла чинила опір. З помсти за опір Гурін зав­дав їй численних ударів палицею і взутими в чоботи ногами в голову, шию та інші частини тіла, заподіявши смерть. Після цьо­го Гурін ввів палицю в статеві органи потерпілої і втік з місця вчинення злочину.

 2. Нетверезий Сурилін з метою зґвалтування зайшов до квар­тири односельчанки Дудник. Скориставшись тим, що Дудник була у стані сп’яніння, а також своєю фізичною перевагою, Су-рилін насильно вступив з нею в статевий зв’язок. Коли ображе­на насильством потерпіла пригрозила, що заявить в органи міліції, він злякався і завдав їй тілесних ушкоджень, від яких Дудник померла.

 3. Бабинець і Раєнков, будучи напідпитку, ввечері проникли до квартиру своєї знайомої Січук. У квартирі знаходилася лише бабуся останньої — Пашук, яку Раєнков вирішив зґвалтувати. Він повалив її на ліжко і намагався вчинити статевий акт, але Пашук вчинила опір, кричала. Раєнков покликав Бабинця, який почав закривати потерпілій рукою рота, включив на повну гучність телевізор. Раєнков із великою силою пальцями рук зду­шив її шию, переламавши ріжки під’язикової кістки й щитовид­ного хряща, спричинив тяжке тілесне ушкодження, однак ста­тевий акт не зміг вчинити з фізіологічних причин. Боячись, що Пашук розкаже про вчинене з нею дочці або онуці, Бабинець кухонним ножем ударив її в груди. Від проникаючого поранен­ня з ушкодженням легені та рясної внутрішньоплевральної кро­вотечі потерпіла на місці померла.

 4. Раніше судимий за ч. 1 ст. 117 КК України 1960 р. Осипен­ко напав на 12-річну Савлук, затягнув її у траншею напірного колектора заводу, вдарив кулаком у щелепу, здушив горло і, коли потерпіла знепритомніла, зґвалтував її. Отямившись, Савлук почала тікати, але Осипенко наздогнав її та знову зґвалтував. Щоб приховати злочин, Осипенко трьома ударами металевого прута в голову вбив Савлук. Взявши з сумки потерпілої гаман­ця, в якому було 200 грн., Осипенко труп і решту речей закопав.

380

7. Гребенников і Симонян зайшли до жіночого гуртожитку і проникли до кімнати, де спала Половцева. Гребенников почав її роздягати, щоб вступити в статевий зв’язок. Половцева проки­ нулася, почала кричати, чинити опір. Вони обоє впали на підло­ гу. Гребенников із застосуванням сили поклав її на ліжко, голо­ вою вдарив об стіну, розбивши носа. Почувши крики, в кімнату намагались увійти мешканці сусідніх кімнат, але не змогли цього зробити, оскільки Симонян тримав двері. Боючись бути затри­ маними, Гребенников і Симонян вистрибнули у вікно і втекли.

Варіант. Гребенников був уже судимий за ч. 1 ст. 117 КК України 1960 р., а Симонян — за ч. 1 ст. 153 КК України 2001 р.

 1. Куценко, який був напідпитку, прогулюючись берегом Каховського моря з Ялижко, намагався схилити її до статевого зв’язку. Зустрівши рішучу відмову, Куценко із застосуванням фізичної сили і погроз звалив її на землю, почав зривати одяг, намагаючись здійснити статевий акт насильно. Чинячи опір, Ялижко вкусила його за плече. Скориставшись тим, що Куцен-ко послабив свої зусилля, потерпіла вирвалась і почала тікати. Рятуючись від Куценка, який її переслідував, вона стрибнула з кручі, гадаючи, що впаде у воду і випливе, але впала на каміння, одержавши тяжку травму. Судово-медичною експертизою ос­тання віднесена до розряду тяжких тілесних ушкоджень. ч.3 ст.15, ч.1 ст.152, ч.1 ст.121 КК

 2. Неповнолітні Коротков, Савченко і Холоденко на квартирі останнього розпивали спиртні напої. На запрошення Холоден-ка пізніше до них приєдналася 16-річна Лобач. Коли Коротков у коридорі намагався обійняти Лобач, вона його відштовхнула. Тоді Коротков ударив її в обличчя, силою затягнув до вільної кімнати, де повалив на диван і намагався вчинити статевий акт, хоча Лобач чинила опір. У кімнату зайшли Холоденко і Сав­ченко, які з метою подолання опору почали допомагати Корот-кову: Савченко тримав Лобач за руки, а Холоденко закрив рота руками, щоб вона не кричала і не звала на допомогу, позбавив­ши Лобач можливості чинити ефективний опір. Коротков із за­стосуванням сили роздяг Лобач і почав здійснювати статевий акт. У цей час у двері квартири Холоденка почали стукати сусі­ди, а невдовзі й батьки потерпілої, через що Коротков не закін­чив статевого акту. Лобач було спричинено легкі тілесні ушкод­ження, що не потягли короткочасного розладу здоров’я, у неї

381

також була розірвана плівка незайманості. Як визначила судо­во-медична експертиза, потерпіла на момент вчинення злочину не досягла статевої зрілості.

Як визначити відповідальність винних осіб?

 1. Заїка, учень 8-го класу, на початку вересня обманним шляхом завів на кукурудзяне поле 10-річну Мусіяку Оксану і з застосуванням фізичного і психічного насильства зґвалтував її. Через тиждень він завів на це поле 7-річну Калашник Любу і, погрожуючи ножем, задовольнив статеву пристрасть, попере­дивши Любу, щоб вона нікому не говорила про те, що з нею ста­лося, інакше він її «заріже».

 2. Зубко, перебуваючи в нетверезому стані, пізно ввечері на вулиці намагався зґвалтувати неповнолітню Кунаєву, але остан­ня вчинила активний опір, через що Зубко не зміг здійснити свій намір. Унаслідок перенесеного потрясіння Кунаєва з приводу реактивного стану перебувала на стаціонарному лікуванні сім днів, після чого була виписана на роботу в задовільному стані.

Виступаючи в суді, захисник Зубка вказав, що наявний у потерпілої певний час реактивний стан потрібно розцінювати як неглибокий оборотний невротичний розлад психічної діяль­ності, що не є психічним захворюванням. При цьому захисник послався на висновок судово-медичного експерта. Останній, даючи остаточний висновок у судовому засіданні, з урахуван­ням висновків судово-психіатричної експертизи (наявність у потерпілої залишкових явищ перенесеного реактивного стану), вказав, що у зв’язку з перебуванням потерпілої на стаціонарно­му лікуванні з приводу захворювання, яке у неї виникло, роз­лад здоров’я, що настав у потерпілої, належить до категорії се­редньої тяжкості тілесних ушкоджень.

Як треба кваліфікувати дії Зубка?

Варіант. Зубко добросовісно помилявся щодо віку потерпі­лої, вважаючи її дорослою.

12. Рудий із застосуванням погроз і фізичної сили зґвалту­ вав свою доньку, якій на той час було 13 років 9 місяців, і про­ довжував вчиняти з нею насильницькі статеві акти ще протя­ гом трьох років. Припинив свої злочинні дії лише після того, як донька звернулася до прокуратури. Рудий є глухонімим, має

382

міопію (короткозорість обох очей) високого ступеня, 5-класну освіту спецшколи для глухонімих.

13. Азізов у стані сп’яніння завів свою 10-річну доньку Раю в занедбаний парк, де вступив з нею у статевий зв’язок. Рая опо­ ру не чинила. Під час здійснення статевого акту їй було заподі­ яно легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здо­ ров’я.

Варіант. Рая завагітніла.

14. Слободяник у себе на кухні намагався із застосуванням фізичної сили та погроз здійснити статевий акт з Галущенко, але не зміг цього зробити з незалежних від нього причин. Як тільки Галущенко вийшла з кухні в коридор, її затримали Мас- лов і Фещенко і, діючи погоджено та застосовуючи насильство, зґвалтували її. До них приєднався і Слободяник, який також зґвалтував Галущенко.

Як кваліфікувати дії цих осіб?

 1. Перебуваючи в стані сп’яніння, Міщенко і Красноперов на квартирі останнього за домовленістю між собою із застосу­ванням фізичного насильства і погрози вбивством, підкріпле­ної демонстрацією ножа, по черзі зґвалтували неповнолітню Площенко, а також задовольнили з нею статеву пристрасть не­природним способом.

 2. Кабзистий, раніше судимий за умисне вбивство і розбе­щення неповнолітніх, проживаючи в незареєстрованому шлюбі з Седаковою також чіплявся до її 13-річної доньки Люби, лягав із нею в ліжко, торкався її статевих органів, цілував, грав із нею в карти з порнографічними малюнками. Пізніше, за згодою Люби, він неодноразово вступав з нею в статеві зв’язки у при­родній і неприродній формах. Одного разу, коли до Люби зайш­ла однокласниця Тамара, Кабзистий показав їй карти порно­графічного характеру, запропонувавши вступити в статевий зв’я­зок, а коли вона відмовилася, із застосуванням фізичної сили і погроз домігся свого.

 3. Федіна «проголосувала» на дорозі й попросила Сичова підвезти її до сусіднього села. Посадивши Федіну в кабіну, він

383

заїхав у лісосмугу і зажадав вступити у статевий зв’язок. Коли Федіна відмовилась, Сичов почав погрожувати вбивством, де­монструвати ніж та завдавати ударів у різні частини тіла, чим спричинив легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров’я. Свої домагання Сичов припинив лише після того, як Федіна сказала, що в неї є чоловік і дитина.

Варіант. Федіна сказала, що хвора на сифіліс.

18. 16-річний Авдєєв зустрічався з Шептуновою. У квітні, коли Шептуновій було 13 років 11 місяців, Авдєєв вступив з нею в статевий зв’язок. Через два місяці це повторилося. Про вік Шептунової Авдєєв знав. В акті судово-психіатричної експер­ тизи зазначено, що у Шептунової не виявлено ніякого психіч­ ного захворювання, відставання в психічному розвитку або якихось психологічних змін в емоційно-вольовій сфері. Вона ро­ зуміла характер вчинюваних з нею дій. Статевої зрілості Шеп- тунова досягла.

Варіант. Шептунова не досягла статевої зрілості.

 1. Лукіних у стані сп’яніння у себе на квартирі намагався вступити в статевий зв’язок з Волковою, при цьому погрожував убивством, душив. Намір не зміг здійснити, оскільки на крик Волкової, яка чинила опір, у двері почали стукати сусіди. У цей день Волковій виповнилося 18 років, але Лукіних вона сказала, що їй 17 років.

 2. Кулатаєв зустрічався з неповнолітньою Гаріною, студент­кою першого курсу. Він двічі вступав з нею в статевий зв’язок. Коли при медогляді в нього було виявлено венеричну хворобу, на питання про можливе джерело зараження Кулатаєв сказав, що мав контакт з Гаріною. Після цього Гаріна, яка не знала про наявність у неї венеричної хвороби, написала в прокуратуру за­яву про притягнення Кулатаєва до кримінальної відповідаль­ності. Під час розслідування справи було встановлено, що 7 січня перед початком студентського вечора Кулатаєв запросив Гарі-ну в свою кімнату. Там він почав її обіймати і цілувати. Вона говорила «не треба», але він повалив її на ліжко і вчинив стате­вий акт. Гаріна пояснила, що Кулатаєв при цьому не погрожу­вав і не бив її. Після цього вони продовжували зустрічатися. 10 липня Гаріна зайшла з Кулатаєвим до порожньої кімнати,

384

відкривши її наявним у неї ключем, щоб «просто поговорити». Під час розмови Кулатаєв почав тягти її на ліжко, хоча вона го­ворила «не треба», і вчинив статевий акт.

Варіант. Гаріній було 16 років, про свою хворобу вона знала.

21. Ільїн, їдучи на автомашині з пасажиром Кіжеватовим, посадив у кабіну Новакову, обіцяючи довезти її до селища. Не­ вдовзі Ільїн звернув у гай, де зупинився. Кіжеватов вийшов, а Ільїн, незважаючи на опір Новакової, прохання не чіпати і за­ певняння в тому, що вона малолітня, насильно здійснив стате­ вий акт та задовольнив статеву пристрасть неприродним спосо­ бом. Новаковій насправді було 17 років 9 місяців. Згідно з ак­ том судово-медичної експертизи, вона висока на зріст, фізично розвинена. Кіжеватов показав: Новакова говорила, що вона од­ ружена, тому Ільїн питав, чому чоловік відпустив її одну, на вигляд їй було років 18—20.

Дайте кримінально-правову оцінку того, що сталося.

 1. Розпивши пляшку горілки, Мамедов і Султанов з ме­тою зґвалтування Джураєвої, з якою Султанов раніше був зна­йомий, під’їхали автомашиною до її будинку і викликали на вулицю. Султанов затяг Джураєву до кабіни машини і закрив рота рукою, не даючи можливості кричати. Виїхавши за село, Мамедов і Султанов завезли її в сад. Султанов вийшов з маши­ни, в якій залишилися Мамедов і Джураєва. Коли вона відмо­вилася випити стопку горілки, Мамедов випив її сам, витяг з машини Джураєву, зірвав з неї одяг і зґвалтував. Джураєва про­сила Султанова захистити її, але той лише відійшов від місця події. Коли після зґвалтування потерпіла побігла в поле, Сул­танов наздогнав її, провів додому і попередив, щоб вона нічого не розповідала.

 2. Керенцов, проводячи неповнолітню Тропіну додому, в парку намагався вступити всупереч її волі в статевий зв’язок. Долаючи опір, він бив її кулаками в голову, а коли вона впала, — ногами в різні частини тіла. Коли потерпіла знепритомніла, Ке-ренцов домігся свого. Потерпіла почала стогнати. Щоб прихо­вати сліди злочину, Керенцов переніс її до підвалу будинку і почав душити, поки Тропіна не припинила стогнати. Гадаючи, що вона мертва, Керенцов з місця вчинення злочину втік. Через

385

якийсь час Тропіна очуняла. Їй було завдано тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння.

24. 17-річні Ганелін, Волощук і 13-річний Красильник були в сусідньому селі в гостях, де вживали спиртні напої. Коли ввечері вони польовою дорогою поверталися додому, Волощук настільки «розвезло», що вона не могла далі йти. Ганелін з допомогою Кра- сильника відніс її до копиці соломи, роздягнув і, скориставшись забуттям, здійснив з Волощук статевий акт. За пропозицією Га- неліна це намагався зробити й Красильник, але не зміг в силу фізіологічних причин. Вони одягли на Волощук частину знято­ го з неї одягу, поклали на копицю, прикрили соломою і пішли додому. Очунявши перед світанком від холоду, Волощук пішла додому, але заблукала, зайшла в болото й потонула.

Варіант. Волощук утопилася, зрозумівши, що над нею вчи­нено наругу.

 1. Чепурний дружив із Гандзюк, вони подали до ЗАГСу за­яву про реєстрацію шлюбу. Скориставшись прихильністю до нього Гандзюк, Чепурний здійснив статевий акт. Після цього він відмовився від реєстрації шлюбу, про який вже було відомо широкому колу осіб із числа родичів і знайомих Гандзюк. Вва­жаючи себе зганьбленою, Гандзюк намагалася покінчити життя самогубством.

 2. Три 15-річні подруги, розпивши 0,5 л горілки, прийшли на танцмайданчик. Одній з них, Череді, сподобався Шаленко, якого вона через подруг запросила на танок, а потім попросила провести. П’яна Череда дорогою сказала, що не хоче йти додо­му, і попросила знайти місце, де можна було б переночувати. Шаленко вступив з нею на вулиці у статевий зв’язок, після чого разом із Чередою пішов на квартиру друга. При вході в кварти­ру Череда зняла босоніжки, а вже в кімнаті — сукню і попроси­ла Шаленка посидіти з нею. Шаленко знов учинив статевий акт із Чередою. В цей час у квартиру почали стукати батьки Чере­ди, які давно її розшукували. Череда разом з Шаленком через вікно вибралась у двір і сховалась у душовій. Подругам говори­ла, що, можливо, вийде за Шаленка заміж. Під впливом батьків Череда написала заяву прокурору, що Шаленко, погрожуючи кулаком, її зґвалтував.

Варіант. Череда не досягла статевої зрілості.

386

27. Начальник районної контори перукарень обласного цен­ тру Кисельов у стані сп’яніння увечері прийшов в одну з перу­ карень району. Залишившись наодинці з завідувачкою перу­ карні Одинцовою, почав спонукати її до вступу з ним у статевий зв’язок: не давав можливості вийти з приміщення, пропонував роздягнутися, роздягався сам, заявляв, що має намір вступити з нею у статевий зв’язок. Незважаючи на тривалість домагань Кисельова, Одинцова не погодилась їх задовольнити.

Варіант. Кисельов погрожував Одинцовій неприємностями по роботі.

28. Зустрівши по дорозі на залізничний переїзд 12-річну Тем- нюк Раю, Данилевич вступив з нею в розмову, завів до лісопосад­ ки, почав обіймати, цілувати, торкаючись статевих органів. Не­ зважаючи на опір, Данилевич повалив її на землю і намагався всту­ пити в статевий зв’язок. Темнюк почала кричати, після чого Данилевич відпустив її. У цей час поблизу нікого не було. Дани- левич пояснив, що відпустив дівчинку тому, що побоявся кримі­ нальної відповідальності, хоча й мав намір здійснити свій задум.

Варіант. Данилевич припинив свої домагання після того, як у потерпілої з носа пішла кров, коли він притис її обличчям до землі.

29. Мужиков і Дуплистий на квартирі останнього вступали між собою в статеві зносини. Робили вони це тоді, коли дружи­ на Дуплистого увечері йшла на роботу, а вдома залишався 5- річний Олег. Неодноразово такі дії відбувалися на його очах.

Варіант. Мужикову було 15 років.

30. Луцюк зустрічався з підлеглими йому по службі жінка­ ми, розпивав з ними спиртні напої, після чого пропонував всту­ пити в статеві зносини, обіцяючи перевести на більш оплачува­ ну роботу. Теличкіна погодилася.

Варіант. Теличкіній Луцюк погрожував звільнити з роботи.

31. Цимбалюк, погрожуючи вбивством, змусив 17-літнього Нижника задовольнити з ним статеву пристрасть неприродним способом.

Варіант. Задоволення статевої пристрасті мало місце за взає­мною згодою.

387

 1. У літньому дитячому таборі 17-річна Кабанець познайо­милась з 14-річним Куликом. За її пропозицією вони здійснили статевий акт. Такі дії вони періодично здійснювали впродовж двох років.

 2. Завідувач лабораторії Симчук неодноразово безуспішно домагався інтимної близькості з 17-річною лаборанткою Кова-лець. Одного разу Симчук зажадав від Ковалець вступити з ним у статевий зв’язок, погрожуючи в противному разі серйозними неприємностями по роботі. Ковалець погодилась вступити в статевий зв’язок наступного дня, а сама того ж дня про домаган­ня Симчука заявила прокурору.

 3. 15-літня Данилейко, шанувальниця таланту відомого співа­ка Соловйова, пробралася після концерту до гримерної кімнати і попросила автограф та хоча б хвилинної уваги. Соловйов відповів, що він щедрий, може дати не лише автограф. Бачачи прихильне до неї ставлення свого кумира, Данилейко запропонувала йому свої сексуальні послуги. Вони здійснили статевий акт.

Варіант. Здійснити статевий акт запропонував Соловйов.

 1. Шушукало, яка працювала продавцем у продовольчому магазині, надала притулок своїй осиротілій 16-річній племін­ниці Валерії. Через деякий час вона зажадала, щоб Валерія всту­пила у статевий зв’язок з завідувачем магазину Буряком, погро­жуючи в противному разі вигнати її з дому, позбавити матері­альної підтримки, а також розповісти знайомим Валерії, що кілька місяців тому вона була зґвалтована групою осіб. Валерія намагалася покінчити життя самогубством.

 2. Викладач сільгоспакадемії Лісник на іспиті оцінив знан­ня студентки-заочниці Каравайко як незадовільні та сказав, що вона не одержить позитивної оцінки доти, поки не буде кмітли­вою в міжособистісних стосунках з викладачем. Перепитавши, чи йдеться про інтимну близькість, Каравайко вступила в ста­тевий зв’язок із Лісником, після чого останній оцінив її знання з навчальної дисципліни як задовільні.

37. Степовий, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, завів Буртову в сад неподалік від пологового будинку. Застосо- 388

вуючи фізичне насильство та погрози ножем, він задовольнив статеву пристрасть неприродним способом, потім зґвалтував, заподіявши тілесні ушкодження, віднесені судово-медичною експертизою до категорії тяжких за ознакою небезпечності для життя в момент їх заподіяння, після чого знову задовольнив ста­теву пристрасть неприродним способом. Маючи намір прихо­вати вчинене, Степовий завдав Буртовій вісім ударів ножем, в тому числі три у шию і два в живіт. Забравши сумочку, в якій було 30 грн. і паспорт, Степовий пішов додому. Опритомнівши, Буртова дійшла до пологового будинку, де їй своєчасно було надано медичну допомогу.

 1. Кардаш, зустрівши пізно ввечері у парку неповнолітню Славову, ударив її палицею по голові, внаслідок чого вона знеп­ритомніла. Спочатку Кардаш задовольнив з потерпілою статеву пристрасть неприродним способом. Коли ж вона прийшла до тями, він приготувався вчинити статевий акт у природній формі, але припинив свої дії щодо потерпілої, яка благала пожаліти її.

 2. Перебуваючи на міському пляжі, Жук розташувався біля групи дівчаток віком 11—13 років, яким показував пеніс. По­знайомившись того ж вечора з 12-річною Раєю Пищик, він по­казував їй порнографічні світлини, розповідав про принади сек­суального життя, схиливши її до статевого акту. Після інтимної близькості Рая зізналася, що вже мала певне уявлення про сек­суальні стосунки з телевізійних передач.

 3. 16-річна Панькіна та 15-річна Татарчук, які відбували по­карання у виховній колонії, побивши новоприбулу 15-річну Кра-сулю, вчинили щодо неї дії сексуального характеру. Красуля чи­нила опір, але на допомогу Панькіній і Татарчук прийшла 17-річна Козочкіна. Панькіна і Татарчук захворіли на венеричну хворобу.

 4. П’яний Борсук пізно ввечері зустрів неповнолітню Бра­тищеву, повалив її на землю і, долаючи опір, зґвалтував. Одразу ж після зґвалтування Братищева покінчила життя самогубством, кинувшись під потяг.

Варіант. Братищева покінчила життя самогубством після того, як дізналася, що вона була заражена венеричною хворо­бою і є вагітною.

389

42. Борисюк розбудив на залізничному вокзалі раніше не­знайому йому 11-річну Катю і, скориставшись безпорадним її станом (у зв’язку з малолітством) та застосувавши фізичну силу й погрози розправою, завів дівчинку у вантажний вагон, де задовольнив із нею свою статеву пристрасть неприродним способом.

Варіант. Раніше Борисюк був судимий за ч. 3 ст. 117 КК України 1960 р.

390

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.