Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

3. Права та обов'язки батьків та дітей.

Учитель пропонує учням це питання вивчити самостійно під час виконання домашнього завдання. За наявності часу на уроці вчитель повідомляє основні положення законодавства щодо прав і обов'язків батьків та дітей: рівні права й обов'язки чоловіка та жінки щодо виховання дітей, обов'язок сплачувати аліменти на утримання дітей, можливість позбавлення батьківських прав у разі ухилення від виконання батьківських обов'язків тощо.

III. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Завдання.

  1. Поясніть поняття «шлюб», «аліменти».

  2. Визначте основні майнові й немайнові права подружжя.

  3. Наведіть підстави припинення шлюбу розлученням або визнання його недійсним.

IV. Підсумки уроку

Наголошую, що знання норм сімейного права дозволяє уникнути прикрих проблем та непорозумінь, які часом заважають спокійному існуванню сім'ї; що більшість норм сімейного права тісно пов'язані з нормами моралі, спираються на них і підкріплюють їх.

V. Домашнє завдання

1) Опрацювати текст підручника [§§ 215-222].

2) Підготувати відповіді на запитання до вказаних параграфів.

УРОК № 43

Тема. Основи трудового права України.

Мета: ознайомити учнів з основами трудового права України, порядком прийому і звільнення з роботи; формувати вміння складати порівняльні таблиці; виховувати повагу до праці, розуміння важливості праці для формування людської істоти та її розвитку.

Основні поняття: колективний договір, трудовий договір, прогул.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

III. Вивчення нового матеріалу

  1. Трудове законодавство України та законодавство про зайнятість населення.

  2. Колективний і трудовий договори.

  3. Укладання трудового договору.

  4. Порядок припинення трудового договору.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів

  2. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

і. організаційний момент

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.

  1. Які групи прав людини ви можете назвати?

  2. Які права належать до кожної з груп?

Узагальнюю відповіді учнів і вказую, що одним із найважливіших соціально-економічних прав громадян є право на працю.

— Які гарантії надає держава щодо забезпечення права на працю?

При виникненні в учнів утруднень з відповіддю пропоную звернутися до Конституції України (ст. 43).

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Трудове законодавство України та законодавство про зайнятість населення.

Розповідь учителя.

Правовідносини в галузі праці регулюються трудовим законодавством, основним нормативним актом є Кодекс законів про працю (КЗпП) України.

КЗпП України діє на всіх підприємствах і організаціях, які використовують найману працю, незалежно від форми власності та організаційної форми (приватне підприємство, іноземна фірма тощо).

Робота з документом.

Опрацюйте текст ст. 9 КЗпП України, визначте, чиї інтереси захищає ця норма.

Кодекс законів про працю України

Стаття 9. Недійсність умов договорів про працю, які погіршують становище працівників

Умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними.

Аналітична ситуація.

  1. Висловіть аргументовану думку щодо причин появи Закону України «Про зайнятість населення», змін у соціально-економічному становищі держави, які зумовили потребу в ньому.

  2. Запропонуйте свої варіанти дій держави з метою захисту інтересів громадян в сфері забезпечення зайнятості.

Організовую роботу з обговорення, коригую, доповнюю відповіді учнів, схарактеризувавши функції органів зайнятості, повідомивши про виплату допомоги в зв’язку з безробіттям, організацію для безробітних громадських робіт, безкоштовної перепідготовки тощо.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]