Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

3. Особливості державної влади.

Обмежуюся лише вказівкою на існування державної влади та визначенням її відмінностей від інших видів. За наявності резерву часу ці відмінності виявляю під час бесіди з учнями.

Бесіда.

1) Як ви вважаєте, на яку територію розповсюджується релігійна влада? Чи обмежена вона кордонами держави?

2) Чи може ідейний лідер політичного угруповання вплинути на дії своїх прибічників за кордоном?

3) Чи має право директор заводу застосувати фізичну силу, щоб примусити працівника виконати свій наказ?

4) На кого розповсюджується влада лідера церкви чи партії, глави сім’ї тощо?

Узагальнюючи відповіді учнів, формулюю такі відмінності державної влади від інших її видів: загальна обов’язковість, можливість застосування примусу, обмеженість територією держави.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Завдання.

1) Згадайте визначення влади.

2) Визначте, про який із видів влади йдеться в кожному випадку: директор заводу видав наказ про перехід на двозмінну роботу; батько заборонив сину вмикати телевізор до виконання домашнього завдання; Папа Римський у своєму зверненні визнав неможливим одруження представників духовенства; Кабінет Міністрів України прийняв постанову про заборону ввезення в Україну курячого м’яса виробництва США.

V. Підсумки уроку

Коментую та доповнюю відповіді учнів, наголошую, що без належного рівня правових знань і навичок правомірної поведінки неможлива свідома участь особи в суспільному та державному житті.

VI. Домашнє завдання

1) Опрацювати текст підручника [4, с. 3—8; 5, с. 3—8].

2) Підготувати відповіді на запитання і завдання [4, с. 8—9; 5, с. 5, 8].

3) Знайти повідомлення у засобах масової інформації про прийняття нових законів, указів тощо.

4) Знайти або пригадати приклади використання влади різних видів.

Зразок відповіді. Завдання 4 [с. 9].

ВИДИ ВЛАДИ

Вид

Носій

На кого розповсюджується

Сімейна

Глава сім’ї, батьки (щодо дітей)

На членів сім’ї

Економічна

Окрема особа, установа, від якої інші залежать економічно (фінансово): власник підприємства щодо працівників тощо

На осіб, економічно залежних від носія влади (наприклад працівників відповідного підприємства)

Духовна

Глава релігійної конфесії

На прибічників певної релігії, конфесії

Державна

Народ, державні органи

На осіб, які знаходяться на території держави, незалежно від їх відношення до держави

УРОК 2.

Тема. Держава.

Мета: поглибити знання учнів про державу, визначити її функції, ознаки; розкрити суть понять «форма держави», «демократія»; формувати вміння учнів визначати форму держави за певними ознаками; виховувати повагу учнів до демократичного устрою держави.

Основні поняття: держава, державний суверенітет, демократія, форма держави, монархія, республіка.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  3. Вивчення нового матеріалу

1. Поняття та ознаки держави.

2. Функції держави.

3. Форма держави.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів

  2. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

I. організаційний момент

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання.

1) Дайте визначення поняття «влада», назвіть її види.

2) Наведіть приклади використання різних видів влади, спираючись на власний життєвий досвід, повідомлення засобів масової інформації.

Коментує, у разі необхідності доповнюю та аналізую відповіді учнів.

Бесіда.

1) Назвіть особливості державної влади.

2) Визначте її відмінності від інших видів влади.

Узагальнюючи відповіді учнів, наголошую, що здійснювати державну владу має право лише держава, знайомство з якою і є метопі поточного уроку.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]