Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

3. Інші правочини.

Розповідь учителя.

Звертаю увагу на необхідність нотаріального посвідчення угод дарування нерухомості та валютних цінностей на суму, яка не менш ніж у 50 разів перевищує розмір неоподаткованого мінімуму доходів, письмового оформлення дарування особливо цінного рухомого майна і дарування із зобов'язанням передати дарунок в майбутньому, а також на наслідки недотримання встановленої законом форми угоди.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Бесіда.

  1. Які правочини ви можете назвати?

  2. Визначте назви сторін у них.

  3. У чому полягають умови дійсності правочинів?

V. Підсумки уроку

Роблю висновок про важливість знання правил здійснення правочинів і своїх прав як їх учасника.

VI. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст підручника [§§ 184-190].

  2. Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

УРОК № 39

Тема. Спадкове й авторське право.

Мета: ознайомити учнів з основами спадкового та авторського права, порядком оформлення заповіту; розвивати вміння учнів дискутувати, висловлювати та відстоювати власну думку; виховувати повагу до інтелектуальної власності.

Основні поняття: спадщина, спадкування, спадкоємці, заповіт, авторське право.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

І. Організаційний момент

  1. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  2. Вивчення нового матеріалу

  1. Поняття та порядок спадкування.

  2. Черги спадкування за законом.

  3. Обов'язкова доля спадщини.

  4. Авторське право.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів

  2. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Завдання.

Заповніть таблицю «Правочини», використовуючи картки-підказки.

Креслю на дошці таблицю і заповнюю перший стовпчик. Назви видів правочинів, які потрібно занести до другого стовпчика таблиці, надаються учням на окремих картках. Стовпчик «Формі угоди» учні заповнюють самостійно відповідними умовними позначками: «У» — усна, «П» — письмова проста, «Н» — письмова нотаріальна.

Зразок таблиці.

ПРАВОЧИНИ

Ситуація

Вид правочину

Форма угоди, якої необхідно дотримуватися

Родичі подарували молодим на весілля автомобіль

Дарування

Письмова

Пасажир здав речі до вокзальної камери схову

Зберігання

Достатньо усної

Школярка позичила у сусідки по парті одну гривню

Позики

Достатньо усної

Покупець вибрав товар в магазині самообслуговування та оплачує його в касі

Купівлі—продажу

Достатньо усної

Хлопець позичив 500 гривень у свого товариша

Позики

Письмова проста

Школяр домовився з товаришем про обмін свого велосипеда на музичний центр

Міни (звертаю увагу учнів, що слід з'ясувати вік учасників правочину, щоб встановити його правомірність)

Письмова проста

Бесіда.

  1. Які існують форми власності?

  2. Дайте визначення понять: «юридична особа», «правочин», «діє здатність», « правоздатність».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]