Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

2. Повноваження органів місцевого самоврядування.

Робота в групах.

Об’єдную учнів у малі групи і пропонує їм уявити себе депутатами місцевої Ради або членами певної комісії місцевої ради, яка має розглядати питання своєї сфери компетенції. Під час обговорення в групах учні можуть користуватися текстом Конституції України.

Завдання групам.

  1. Визначити коло питань, що потрібно вирішити на засіданні місцевої ради чи відповідної комісії.

  1. Запропонувати заходи щодо вирішення цих проблем.

Під час роботи учнів нагадую, що пропоновані проблеми мають бути дійсними, а шляхи їх вирішення — реальними.

Після закінчення роботи представники кожної групи доповідають свої пропозиції. Інші учні оцінюють відповідність пропонованих рішень повноваженням Ради або профілю комісії, які їх обговорювали. У разі потреби доповнюю і коригую відповіді учнів.

За можливості на цей урок запрошую депутатів місцевої Ради, які повідомляють, як працюють комісії Ради, проходять сесії, які питання на них розглядаються, які рішення приймаються.

IV. Підсумки уроку

Аналізую роботу учнів у групах, роблю висновок, що саме органи місцевого самоврядування найближчі до потреб громадян і здатні суттєво вплинути на покращення їхнього добробуту. Названі органи перш за все не політичні, а саме самоврядні, тобто покликані вирішувати проблеми конкретного населеного пункту.

V. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст підручника [§§ _______________].

  2. Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

Зразок відповіді.

Завдання 9.

Відповідь може бути оформлена у вигляді таблиці.

Критерії порівняння

Верховна Рада України

Органи місцевого самоврядування

Склад

450 депутатів у Верховній Раді

Різна кількість у різних місцевих радах

Вимоги до віку кандидатів у депутати

21 рік

18 років

Порядок роботи

На постійній основі, не допускається суміщення депутатської діяльності з будь-якою іншою

Поєднують депутатську роботу з основною професійною діяльністю

Повноваження

Законодавчий орган, орган, який вирішує питання загальнодержавного рівня

Представницькі органи, вирішують питання відповідного регіону, населеного пункту

УРОК № 33

Тема. Судова система України.

Мета: сформувати знання учнів щодо системи розподілу влади в Україні, види судів в Україні та їх функції; виховувати повагу до судів та судових рішень; розвивати вміння складати порівняльну таблицю.

Основні поняття: Конституційний Суд, суди загальної юрисдикції, загальні суди, господарські суди, адміністративні суди.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  3. Вивчення нового матеріалу

  1. Судова система України.

  2. Принципи судочинства.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів

  2. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.

  1. Як відбувається поділ державної влади в Україні?

  2. Назвіть гілки державної влади.

Фіксую на дошці назви гілок влади: законодавча, виконавча і судова.

Подальшу роботу учнів організовую за одним із варіантів.

ВАРІАНТ І

Бесіда.

Назвіть державні органи, які належать до перелічених гілок влади. (Фіксую відповіді учнів на дошці.)

ВАРІАНТ II

Індивідуальне завдання.

— Виберіть із переліку назв гілок влади ті, що належать до цих гілок влади, і відповідно розташуйте на дошці: Верховна Рада України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Президент України, Адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів України, Міністерство освіти і науки України, Обласна державна адміністрація тощо.

Пропоную іншим учням прокоментувати з місця правильність виконання завдання. (Під час оголошення завдання або аналізу його виконання звертаю увагу учнів на те, що окремі органи можуть взагалі не належати до жодної з гілок влади.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]