Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

3. Порядок припинення повноважень Президента України.

Це питання викладаю, використовуючи роботу зі схемою і текстом ст. 108-111 Конституції України.

Робота зі схемою.

Визначаю можливі шляхи припинення повноважень Президента України, звертаючи увагу учнів на досить складну процедуру імпічменту.

III. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Завдання.

Визначте порядок обрання Президента України, назвіть основні повноваження Президента України, можливі випадки дострокового припинення його повноважень.

IV. Підсумки уроку

Учитель аналізує роботу учнів у групах; наголошує на ролі Президента України як глави держави, на тому, що Президент України є гарантом державного суверенітету і територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав та свобод людини і громадянина.

V. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст підручника [§§ ______________].

  2. Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

  3. Опрацювати текст Розділу V Конституції України.

  4. Завершити роботу із заповнення стовпчиків 1—3 пропонованої на уроці таблиці.

Зразок відповіді.

Завдання 6.

Основні положення відповіді можуть бути викладені у вигляді порівняльної таблиці.

Критерії порівняння

Кандидат у Президенти України

Кандидат у народні депутати

Вік

35 років

21 рік

Громадянство

Громадянин України

Громадянин України

Час проживання на території України перед обранням

10 років

5 років

Володіння державною мовою

Обов’язкове

Не регламентоване

Відсутність судимості

Обов’язкова

Обов’язкова

Право голосу

Обов’язкове

Обов’язкове

Підвищені вимоги до кандидата у Президенти України пояснюються його статусом як глави держави, а також тим, що рішення Президентом приймаються одноосібно (на відміну від Верховної Ради). Отже для обґрунтованого та виваженого прийняття найважливіших для країни рішень потрібний достатній життєвий досвід.

УРОК № 31

Тема. Виконавча влада в Україні.

Мета: ознайомити учнів із завданнями виконавчої влади і поняттям «вертикаль виконавчої влади»; сформувати розуміння необхідності її створення; формувати вміння учнів аналізувати причинно-наслідкові зв’язки між явищами політико-правового життя країни; формувати вміння учнів визначати найдоцільніший шлях вирішення життєвих проблем.

Основні поняття: Кабінет Міністрів України — уряд України, місцеві державні адміністрації.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

III. Вивчення нового матеріалу

  1. Поняття та завдання виконавчої влади.

  2. Уряд — Кабінет Міністрів України.

  3. Місцеві органи виконавчої влади.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів

  2. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

і. організаційний МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Індивідуальні завдання. (Виковуються біля дошки.)

  1. Складіть схему «Поділ державної влади».

  2. Відтворіть стовпчики 1—3 таблиці « Взаємодія органів державної влади в Україні» (див. с 175—177).

Бесіда.

  1. Порівняйте порядок обрання народних депутатів України і Президента України.

  2. Поясніть причини різниці у процедурі цих виборів і у вимогах до кандидатів.

  3. Назвіть основні повноваження Президента України.

Цифрова розминка.

Наведіть юридичне значення цифр: 5 (термін повноважень Президента України), 35 (мінімальний вік кандидата в Президенти України) тощо.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]