Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Бесіда.

  1. Визначте основні положення Конституції України та законів, які визначають статус мов в Україні.

  2. Назвіть законодавчі документи, що забезпечують дотримання прав людини в Україні для громадян усіх національностей.

V. Підсумки уроку

Аналізую навчальну діяльність учнів, відзначаю, що проблема міжнаціональних відносин є однією з найуразливіших та найболючіших. Від її вирішення значною мірою залежить розвиток держави. Саме тому Україна приділяє міжнаціональним відносинам значну увагу, забезпечуючи вільний розвиток усіх національностей, які проживають на території України.

VI. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст підручника [§ ____ ].

  2. Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

урок № 26

Тема. Народ України — єдине джерело державної влади.

Мета: ознайомити учнів з формами народовладдя, принципами реалізації права на участь в управлінні державою, ознайомити зі шляхом реалізації права на участь в референдумі; формувати вміння аналізувати інформацію; виховувати терпимість до думок інших людей, повагу до рішення, прийнятого більшістю.

Основні поняття: пряма та представницька демократія, референдум, принципи проведення виборів.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Структура уроку

І. Організаційний момент

  1. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  2. Вивчення нового матеріалу

  1. Народовладдя в Україні.

  2. Порядок проведення референдуму в Україні.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

V. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Бесіда.

Дайте визначення та схарактеризуйте народний суверенітет.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Народовладдя в Україні.

Завдання.

Надайте пропозиції щодо участі громадян в управлінні державними справами.

Узагальнюю відповіді учнів.

Робота над схемою.

Пояснюю схему за допомогою коментованих повідомлень, навідних запитань учням.

— Як приймались управлінські рішення в первісному суспільстві, Стародавній Греції, Запорізькій Січі тощо?

Доповнюю відповіді учнів і зазначаю, що в усіх названих державних утвореннях представники народу безпосередньо (прямо) брали участь в управлінні державою. Пояснюю поняття «референдум», надаю та коментую його визначення, характеризую інші форми прямої демократії, позначені на схемі.

— Як ви вважаєте, чи є недоліки в прямої демократії?

У разі виникнення ускладнень при відповідях допомагаю учням навідними запитаннями або самостійно розкриває існуючі складності прямої демократії — величезні витрати на проведення референдуму та організаційні моменти, недостатня обізнаність значної частини населення зі складними юридичними, політичними проблемами, що можуть бути винесені на референдум, тощо. З метою вирішення цих проблем запроваджено систему представницької демократії. Про її форми повідомляю оглядово, зазначивши, що на подальших уроках діяльність представницьких органів вивчатиметься більш докладно.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]