Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

3. Свобода совісті та віросповідання.

Для вивчення даного питання використовую методику групової роботи учнів у поєднанні з методикою взаємонавчання. (Враховуючи, що така форма роботи застосовується вперше, пропоную це завдання найбільш компетентним учням з розвиненими мовленнєвими навичками).

Робота в групах.

Об’єдную учнів у малі групи (5—6 осіб), пропоную їм завдання.

Група 1. Опрацюйте текст Конституції і підручника, визначте сутність права на свободу світогляду та віросповідання.

Група 2. Опрацюйте текст Конституції і підручника, визначте сутність принципу відокремлення церкви від держави.

Група 3. Опрацюйте текст Конституції і підручника, визначте сутність відокремлення школи від церкви.

(За наявності більшої кількості груп завдання повторюються.)

Пропоную окремим представникам груп викласти основні положення щодо свободи совісті й віросповідання.

Після закінчення роботи доповнюю та коригую відповіді учнів, аналізую та коментую їхню роботу в групах.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Завдання.

– Назвіть особисті права людини та визначте їх зміст.

V. Підсумки уроку

Роблю висновок щодо надзвичайної важливості забезпечення особистих прав людини для існування кожного, наголошую на необхідності прояву поваги до прав інших людей при використанні своїх прав та свобод, зокрема свободи віросповідання, свободи слова.

VI. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст підручника [§ __].

  2. Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаних параграфів.

  3. Підготувати повідомлення про діяльність релігійних громад у своїй області (районі, місті, селі) або про діяльність засобів масової інформації та дотримання права на свободу інформації.

УРОК № 16

Тема. Політичні права громадян України.

Мета: ознайомити учнів з політичними правами, їх закріпленням в Конституції України; формувати поняття «партія», «громадська організація»; формувати вміння учнів готувати повідомлення на правову тематику, використовувати засоби масової інформації для пошуку необхідних відомостей, виховувати почуття відповідальності за долю держави.

Основні поняття: право брати участь в управлінні державними справами, у виборах та референдумах, право на об’єднання в політичні партії та громадські організації, право на проведення мітингів та демонстрацій.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

III. Вивчення нового матеріалу

  1. Поняття політичних прав. Право на участь в управлінні державою.

  2. Право на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації.

  1. Підсумки уроку

  2. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання.

Учні виступають з повідомленнями про діяльність релігійних об’єднань та засобів масової інформації.

Фронтальне опитування.

  1. У чому полягає сутність принципів презумпції невинуватості, відокремлення церкви від держави і школи від церкви?

  2. Які види прав людини ви можете назвати?

  3. Назвіть політичні права людини.

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]