Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів

Процес закріплення відбувається у ході вивчення нового матеріалу, тому в окремий етап не виділяється.

V. Підсумки уроку

Аналізує роботу учнів у групах; наголошує на тому, що правопорушення завжди тягне за собою юридичну відповідальність і одна прикра помилка — правопорушення — здатна значною мірою негативно вплинути на все майбутнє життя людини.

VI. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст підручника [§ 6].

  2. Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

  3. Підібрати повідомлення засобів масової інформації про правопорушення та визначити їх вид, форму вини.

Зразки відповідей.

Завдання 5 [с. 37].

Правопорушення мають місце у випадках: «а» (кримінальне правопорушення); «б» (дисциплінарне правопорушення), «г» (кримінальне правопорушення), «д» (адміністративне правопорушення), «є» (адміністративне правопорушення).

Завдання 5 [§ 6].

Такі дії правомірні, тому що Іваненка притягнуто до відповідальності різних видів (дисциплінарної та матеріальної). Законодавством України заборонено притягнення до юридичної відповідальності одного виду двічі за одне правопорушення.

урок № 7

Тема. Юридична відповідальність.

Мета: сформувати в учнів поняття юридичної відповідальності, крайньої необхідності, необхідної оборони; познайомити учнів з видами юридичної відповідальності та конституційними принципами юридичної відповідальності; формувати вміння визначати наявність підстав для притягнення до юридичної відповідальності, аналізувати події суспільного життя з точки зору права; виховувати розуміння невідворотності юридичної відповідальності.

Основні поняття: юридична відповідальність, крайня необхідність, необхідна оборона.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  3. Вивчення нового матеріалу

1. Види юридичної відповідальності.

2. Конституційні принципи юридичної відповідальності.

3. Обставини, що виключають юридичну відповідальність.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів

  2. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

п. актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Термінологічна розминка.

Дайте визначення термінів: «правопорушення», «право», «соціальні норми», «правовідносини».

Індивідуальне завдання.

1) Запишіть на дошці ознаки правопорушення.

2) Наведіть приклади правопорушень, визначте їх вид (злочин, адміністративний, дисциплінарний проступок тощо), форму вини.

3) Запишіть на дошці види правопорушень.

Коригую, доповнюю та узагальнюю відповіді учнів, перевіряю та коментую відповідь учня біля дошки, звертаючи увагу, що однією з ознак правопорушення є передбачена законом юридична відповідальність за нього.

III. Вивчення нового

1. Види юридичної відповідальності.

Вивчення цього питання проводжу шляхом розгляду та аналізу юридичних ситуацій. Використовую ситуації, запропоновані учнями під час перевірки домашнього завдання (у разі визначення правопорушень, що тягнуть за собою юридичну відповідальність різних видів), або приклади, які розбиралися на попередньому уроці. Під час аналізу ситуацій називаю вид правопорушення та передбачений законом вид відповідальності (кримінальна, адміністративна, цивільно-правова, дисциплінарна, матеріальна).

Практикум.

Визначте види юридичної відповідальності у кожній ситуації:

  • управління автомобілем у нетверезому стані;

  • запізнення працівника на роботу;

  • крадіжка продуктів харчування з магазину;

  • пошкодження старшокласником шкільної парти;

  • напад хлопців на дівчину зі спробою відібрати в неї коштовності;

  • повідомлення старшокласником міліції про замінування школи, що виявилось неправдивим.

Коментує відповіді учнів.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]