Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

V. Підсумки уроку

Підводжу підсумки роботи учнів, оцінюю їхню навчальну активність, підкреслює необхідність знання законодавства України для майбутнього життя.

VI. Домашнє завдання

  1. Опрацювати текст підручника [§ 5].

  2. Підготувати відповіді на запитання і завдання до вказаного параграфа.

  3. Підібрати повідомлення у засобах масової інформації про прийняття різних видів нормативно-правових актів.

Зразки відповідей.

Завдання 4 [с. 32].

Конституція України; Указ Президента України; Постанова Кабінету Міністрів України; нормативний акт, прийнятий Верховною Радою Автономної Республіки Крим; Рішення Львівської облради; Рішення сільської Ради

Завдання 5 [с. 32].

Акти нормативного характеру: Закон України «Про освіту», Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок видачі ліцензій на освітню діяльність», Наказ Міністерства освіти і науки України «Про порядок проведення державної підсумкової атестації», Конституція України, Закон України «Про внесення змін до Статті 124 Конституції України».

Акти індивідуального характеру: Рішення Одеської облради про відведення земельної ділянки під будівництво заводу, Указ Президента України «Про присвоєння військового звання генерал-полковник», Постанова Кабінету Міністрів України «Про утворення Академії транспорту України».

Завдання 6 [с. 32].

Питання для порівняння

Нормативний акт

Індивідуальний акт

На які правовідносини розповсюджується

На всі правовідносини, які мають відношення до цієї сфери

На правовідносини, що виникли в конкретному випадку

Скільки разів застосовується

Багаторазово

Одноразово

На кого розповсюджується

На всіх, хто має відношення до правовідносин у певній сфері

На учасників конкретного випадку правовідносин

Характер правового акта (загальний чи конкретний)

Загальний

Конкретний

Завдання 8 [с. 33].

а) Діятиме Закон України «Про міліцію», тому що він має вищу юридичну силу порівняно з нормативним актом, прийнятим Верховною Радою Автономної Республіки Крим;

б) діятиме Закон України «Про освіту», тому що рішення районної ради має нижчу юридичну силу порівняно із законом.

урок № 6

Тема. Правопорушення.

Мета: сформувати в учнів поняття правопорушення, ознайомити з видами правопорушень; формувати вміння учнів визначати з точки зору правознавства, чи є певні події правопорушеннями та до якого виду правопорушень вони відносяться.

Основні поняття: правопорушення, діяння.

Тип уроку: комбінований.

Структура уроку

І. Організаційний момент

  1. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

  2. Вивчення нового матеріалу

1. Поняття й ознаки правопорушення.

2. Причини правопорушень.

  1. Закріплення нових знань і вмінь учнів

  2. Підсумки уроку

VI. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Перевірка домашнього завдання.

Проводжу фронтальне опитування учнів за запитаннями підручника [с. 32—33].

Індивідуальні завдання.

1) Розв’яжіть юридичні ситуації.

а) Закон України «Про міліцію» передбачає, що у своїй діяльності міліція підпорядковується Міністерству внутрішніх справ України, а начальники міських, районних управлінь Міністерства внутрішніх справ України призначаються і звільняються з посади Міністром внутрішніх справ України. Верховна Рада Автономної Республіки Крим прийняла відповідний нормативний акт, згідно з яким було утворено окреме Міністерство внутрішніх справ АРК і призначено міністра;

б) Закон України «Про освіту» визначає, що кошти, виділені школам із бюджету, не підлягають зменшенню в разі наявності додаткових джерел (оренда, спонсорська допомога тощо). Районна рада, посилаючись на фінансові труднощі, прийняла рішення про скорочення на 10 % коштів, що виділяються школам, які здають приміщення в оренду.

2) Відтворіть на дошці схему «Види нормативно-правових актів».

Організує колективну роботу за аналізом запропонованих учнями рішень юридичних ситуацій.

Гра «Семафор».

Викликаю до дошки трьох учнів, кожному з яких видаю по дві картки з написами «Індивідуальний акт» та «Нормативний акт». Завдання полягає у тому, щоб перевірити вміння учнів розрізняти індивідуальні та нормативні правові акти, назви яких оголошую (перелік див. с. 17). Учні повинні визначитися і підняти відповідну картку з назвою.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]