Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
uroki-pravo.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.04.2019
Размер:
1.89 Mб
Скачать

III. Підсумки уроку

Аналізує хід гри, указую на припущені типові помилки. Серед помилок, які найчастіше зустрічаються, а також можуть бути свідомо допущені учасниками гри за пропозицією вчителя,— непроведення огляду урни для голосування перед його початком, урну не опломбовано, спроба отримання бюлетенів без пред’явлення документів, що засвідчують особу, або кількох бюлетенів.

УРОК № 51

(РЕЗЕРВНИЙ)

Варіант 2

Тема. Судовий розгляд кримінальних справ.

Мета: поглибити, систематизувати, закріпити знання учнів щодо розгляду кримінальних справ; формувати вміння правомірно діяти в разі зіткнення з правоохоронцями, захищати свої права у ході судового розгляду, правомірно користуючись при цьому своїми правами; виховувати повагу до суду.

Тип уроку: формування практичних навичок.

Форма уроку: гра.

Структура уроку

  1. Організаційний момент

  2. Систематизація знань учнів Рольова гра «Судовий розгляд».

III. Підсумки уроку

Підготовчий етап

Клас (кабінет) заздалегідь готуються, наблизивши його обстановку до судової обстановки. Ставлю відповідним чином парти (столи), позначаю місце для «видалення» свідків тощо.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

У разі проведення рольової гри необхідно на попередньому уроці розподілити ролі (судді, народні засідателі або присяжні, секретар судового засідання, підсудний, захисник, прокурор (державний обви-нувачувач), свідки, експерт тощо). Склад учасників гри залежить від фабули та обставин справи, що пропонується до розгляду. Розподіл ролей залежно від конкретних умов можна проводжу шляхом жеребкування, або ж ролі розподіляє сам.

II. Систематизація знань учнів

Вступне слово вчителя.

Повідомляю про порядок проведення гри, пропоную учням згадати стадії розгляду кримінальної справи, визначити порядок дій кожного учасника рольової гри.

Рольова гра «Судовий розгляд».

При проведенні цієї гри не обійтися без певних спрощень, які мають бути обумовлені заздалегідь (умовність видалення свідків, таємниці нарадчої кімнати суддів). Але основні стадії процесу (підготовча частина, судове слідство, судові дебати, останнє слово підсудного, винесення вироку) повинні бути витримані. При цьому звертаю увагу на дотримання основних процесуальних норм — порядок допиту свідків, підсудного та потерпілого (зокрема неповнолітніх), забезпечення права на захист, роз’яснення прав учасників судового розгляду, порядок вирішення спірних питань суддями, зокрема винесення вироку.

До розгляду пропоную ігрові ситуації, що знайомі учням, з реальними або подібними до реальних обставинами, використовую місцеві назви вулиць, району, школи тощо.

Координую дій учнів, вказую на припущені помилки, допомагаю у разі виникнення ускладнень.

III. Підсумки уроку

Аналізую й оцінюю діяльність учнів, висловлюю свої зауваження.

40

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]