Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

32. Порядок і прийоми навчання письма речень

Методика роботи над реченням

  • Діти повторюють або читають речення

  • Визнач скільки слів у реченні

  • Називають кожне слово

  • Зясовують як пишеться 1 слово і які слова пишуться з великої

  • Виявляють основні орфограми, уточнюють який знак ставиться в кінці речення

  • Пишеться речення під диктовку вчителя

33. Прийоми запобігання і виправлення помилок у написанні малих букв. Складання конспекту уроку написання малої букви Для формування в учнів навичок писемного мовлення вчитель повинен:

  • Проводити систематичну роботу з вивчення каліграфії;

  • Розвивати практичні навички побудови речень;

  • Формувати навички каліграфічного письма;

  • Виправляти правописні, граматичні та мовні помилки;

  • Вимагати від учнів уважного ставлення до оформлення письмових робіт

Виправлення помилок:

  • Неправильна літера підкреслюється і на полях дається зразок правильного написання;

  • Помилка або неправильно вжите слово перекреслюється;

  • Стилістичні, лексичні помилки підкреслюються хвилястою лінією

Тема. Письмо рядкової букви р («ер»), складів та слів із нею

Мета: вчити учнів писати рядкову букву р («ер»), поєднувати її з іншими буквами; продовжувати виробляти навички звуко-складових моделей слів; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення, мислення, дрібну моторику; виховувати старанність під час письма.

Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, предметні малюнки до загадок, зошит із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма», пошукова таблиця, малюнок будиночка.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного при­ладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань

1 Фронтальне опитування

— З якими звуками ви ознайомилися на уроці читання?

— Назвіть слова з цими звуками.

— Якою буквою вони позначаються на письмі?

— Покажіть друковану букву р.

2. Гра «Відшукай букву»

..ука, ми..о, ли..он, со..ока.

Назвіть слова з літерою р.

3 Відгадування загадки

• У воді вона живе,

Не має дзьоба, а клює. (Риба)

4 Побудова звукових моделей слів-відгадок

Фізкультхвилинка

Ра-ра-ра! Ра-ра-ра!

У нас розпочалася гра.

Ри-ри-ри! Ри-ри-ри!

Нумо, руки догори.

Вліво, вправо нахилились,

Низько до землі вклонились...

Присідай і випрямляйся,

Разом з нами дружно грайся.

Раз-два! Відпочили?

До роботи дружно сіли.

IIIПовідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні ви будете вчитися писати рядкову букву р («ер»), поєднувати її з іншими буквами, складати звуко-складові моделі слів, описувати предмети. Розглянемо, як від зміни однієї букви може змінитися значення слова.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Підготовка руки до письма. Графічні вправи (зошит, с. 48)

2 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку і розміщувати зошит під час письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти треба зручно, ноги тримати на підлозі повною ступ­нею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розгля­дання плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Вправи для розвитку м’язів руки

1) Коливайте ручкою, утримуючи її вказівним і великим пальця­ми; вказівним і середнім та ін.

2) Повертайте ручку пальцями правої руки.

3) Поставте ручку кулькою на парту, тримаючи за протилежний кінець, потім спустіться пальцями до кульки.

4) Підніміть й поверніть у повітрі ручку так, щоб кулька опинила­ся вгорі (при цьому пальці будуть біля кульки).

5) Не випускаючи з рук, поставте ручку на парту протилежним від кульки кінцем, потім спустіться пальцями від кульки вниз. (Вправу повторіть декілька разів.)

6) Підніміть вказівний палець, тримаючи ручку великим та се­реднім.

7) Зробіть колові оберти кистю.

Як тримати ручку під час письма

Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вка­зівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказів­ного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]