Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

Хід уроку.

І. Організаційний момент

ІІ. Мотиваціянавчальноїдіяльності.

III. Повідомлення теми уроку.

На сьогоднішньомууроці ми навчимосяписати літеру и.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Аналіз звука (и)

- Який цей звук? ( Голосний ). Доведіть.

- Де ніколи нечуємо цього звука?

- Придумайте слова зі звуком (и)

2. Розгляд і порівнянняписаної і друкованої и.

3. Написання букви и.

а) Пояснення вчителя.

Літераскладається з двохпрямихлінійз закругленням внизу. Починаємо писати з середини рядка прямою похилою лінією вниз. Біля нижньоїрядкової закругляємо праворуч і ведемо похилу пряму вгору до середини рядка, невідриваючи руки, пишемо пряму похилу вниз, подібну до першої, і закінчуємо її закругленням праворуч.

Пишемо під рахунок: раз-і, два-і.

б) Написання 1 рядкав по зразку.

4. Пальчиковагімнастика.

От пригода! Просто сміх!

Не розколемогоріх.

На долоню ми поклали

І по черзірозбивали.

Діти розчепірюють пальці, а потім починають по черзі їх згинати, торкаючись подушечками долоні. Повторюють віршик кілька разів.

- Назвіть слова зі звуком (и).

Оплесками спіймати слова, в яких є буква и.

5. Вивченнялічилки.

Раз, два, три, чотири

Кицюграмоти учили:

Не читати, не писати,

А за мишками ганяти.

6. Написати одного рядка букви и ( продовжуютьписати без опор ).

7. Фізкультхвилинка.

8. Написання самостійно рядка букви и.

V.Підсумок уроку.

VІ. Повідомлення домашнього завдання.

62) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви І

Тема. Письмо рядкової букви і, складів із нею

Мета: вчити учнів писати рядкову букву і, склади з нею; розвивати зв’язне мовлення, вміння знаходити слова з вивченою буквою; удосконалювати вміння будувати звукові моделі слів; формувати вміння аналізувати; виробляти навички правильного сидіння, вміння користуватися письмовим приладдям; розвивати дрібну моторику; виховувати в учнів охайність, уважність, старанність.

Обладнання: демонстраційні картки з друкованими й рукописними літерами; сюжетні малюнки; фішки для звукових моделей; зошит із навчання грамоти; плакат «Правильно сиди під час письма»; малюнки до загадок; посібник (Македонова Л. А., Мачнева О. М. На­вчання каліграфічного письма. 73 алгоритми написання українських літер та графічних знаків: Посібник для учителів. — Херсон, 2005).

Хід уроку I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Повторення вивчених букв

Гра «Знайди пару» Учні до карток із друкованими буквами добирають відповідні рукописні літери. Називають букви, звуки, які вони позначають.

Гра «Впіймай букву і»

— Яку букву ми вивчили на попередньому уроці? — Який звук вона позначає?

— У якому слові ви почуєте цей звук, плес­кайте у долоні. (Читання вірша учителем.)

Індик в миску воду лив. Індик шию довго мив.

Індичатко помагало — Індика за хвіст тримало.

І гусак почав сваритись: «Індики, вже годі митись!»

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]