Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

VI. Підсумок уроку

— Яку букву навчилися писати? — Які звуки позначаються нею на письмі?

— Які слова з буквою ц («це») запам’ятали? — Кому і як треба допомагати?

83) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви Ч

Тема. Письмо рядкової та великої букви ч («че»), складів, слів із нею. Розвиток зв’язного мовлення. Закріплення вивченого про емоційне забарвлення голосу

Мета: навчити учнів писати рядкову та велику букву ч («че»), поєднувати її з іншими буквами у словах; писати склади та слова з нею; закріплювати навички каліграфічного письма; розви­вати зв’язне мовлення першокласників; закріпити вивчене про забарвлення голосу, вчити дітей передавати відтінками голосу різні почуття; виховувати працелюбність, акуратність.

Обладнання: фішки для звукових моделей слів; малюнки черепахи, чашки; картки з друкованими і рукописними літерами; таблиця «Пиши правильно».

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Граматична математика

— Який звук стоїть на початку кожного слова? Дайте йому ха­рактеристику. (Звук [ч] приголосний, глухий, твердий.)

2 Звуко-буквений аналіз слів

— Відгадайте загадку. Виконайте звуко-буквений аналіз слова-відгадки.

То холодним, то гарячим

Вдома кожен мене бачив,

І співаю я від жару,

І пускаю з носа пару. (Чайник)

— Скільки складів у цьому слові?

— Скільки букв, звуків?

— Який звук позначає буква ч? Доведіть.

— До якої групи предметів належить чайник? (Посуд) Назвіть інші предмети, які входять до цієї групи.

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— На письмі звук [ч] позначається літерами Ч, ч («че»). Сьогод­ні будемо вчитися писати рядкову літеру ч («че»). Ми потренуємося писати склади, слова і речення з цією буквою. Але перед тим, як почати працювати у зошиті, нам необхідно виконати декілька вправ для пальчиків та кисті.

РІЧКА ТА РИБКА

«Річка» — хвилястий, плавний рух розслаблених кистей рук.

«Рибка». Вихідне положення: випрямлені долоні притиснуті одна до одної. Пальці спрямовані в бік «від себе».

Повертати зімкнуті долоні вправо та вліво, імітуючи рухи риби хвостом.

Хвостиком б’є наша рибка маленька,

В річці живе ця манюня гарненька.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Демонстрація зразка рукописної літери в сітці зошита

2 Аналіз графічної будови літери ч («че»)

Рядкова буква ч («че») складається з двох елементів: фігур­ної лінії (короткої похилої риски, що з’єднується з горизонтальною короткою, вигнутою вниз, лінією) і короткої прямої лінії із заокругленням унизу праворуч.

— На що схожа літера ч («че»)?

3 Засвоєння конфігурації літери

1) Демонстрація написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів

Рядкова буква ч («че») складається з двох елементів: фігур­ної лінії (короткої похилої риски, що з’єднується з горизонтальною короткою, вигнутою вниз, лінією) і короткої прямої лінії із заокругленням унизу праворуч.

Алгоритм написання рядкової букви ч («че»)

— Пишемо під рахунок і-раз, два-і.

• «Письмо» букви у повітрі «носиком»

• Письмо букви у прописах, спочатку обводячи зразки, а потім під рахунок і-раз, два-і.

Письмо великої літери Ч («че»)

Велика буква Ч («че») складається з двох елементів: прямої лінії із заокругленням угорі і внизу і довгої прямої, із заокруглен­ням унизу праворуч.

Алгоритм написання великої букви Ч («че»)

— Пишемо під рахунок і-раз-і, два-і.

• «Письмо» букви в повітрі «носиком».

• Письмо букви у прописах, спочатку обводячи зразки, а потім — під рахунок і-раз, два-і.

Фізкультхвилинка (за вибором учителя)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]