Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

4) Письмо рядкової букви ю

Рядкова буква ю складається з трьох елементів: короткої пря­мої лінії, короткої горизонтальної лінії й овалу.

Велика літера Ю складається з чотирьох елементів: короткої прямої лінії, довгої прямої лінії, заокругленої внизу ліворуч, ко­роткої горизонтальної лінії і великого овалу.

5) «Письмо» букви в повітрі

6) Письмо в зошиті елементів букви

Алгоритм написання рядкової та великої букви ю

— Пишемо під рахунок раз, два, і-три-і.

7) Письмо букви в зошиті

Фізкультхвилинка

Туп-туп-туп —

Маленькі ніжки

Покотились по доріжці.

Ручки квіточки збирають

Та в віночки заплітають.

Понесу своїй матусі

Подарунок від Ганнусі.

— У яких словах фізкультхвилинки є буква ю?

7) Письмо складів і буквосполучень

юл юм юс юв юн ють

8) Письмо слів

— Прочитайте слова. — Що таке люк? — Хто такий юнак?

9) Звуко-буквений аналіз слова юнак

— Скільки складів у слові?

— Назвіть перший склад.

— Чому буква ю позначає два звуки? — Складіть речення зі словом юнак.

10) Письмо речення Я танцю. Юля вчиться.

— Прочитайте речення, уявивши, що в кінці нього замість крапки стоїть знак оклику, знак питання.

VI. Підсумок уроку

— Яку нову букву ви навчилися сьогодні писати?

— В яких словах зустрічається ця буква?

87) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви Я

Тема. Письмо рядкової та великої букви я, складів, слів із нею

Мета: удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; збагачувати словниковий за­пас дітей; вчити учнів аналізувати написане, перевіряти, виправляти помилки, зіставляти кількість звуків та букв у словах, складати речення за схемою; ви­магати від дітей охайності під час письма та дотримання норм каліграфічного пись­ма; виховувати повагу до усної народної творчості, бережливе ставлення до природи.

Обладнання: картки з літерами; зошит з навчання грамоти; фішки для звукового аналізу слів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Бесіда за матеріалом уроку читання

— З якою буквою ознайомилися на уроці читання?

— Які звуки вона позначає на письмі?

— У ролі чого вона може виступати?

2 Повторення скоромовки, вивченої на уроці читання

Яблука на ярмарок

В ящику везла,

Яблука на ярмарку

Швидко продала.

3 Звуковий аналіз слова ярмарок

4 Повторення знань про звукові значення букви я в українській мові

• Буква я на початку слова позначає два звуки [йа].

• Буква я після голосного позначає два звуки [йа].

III. Повідомлення теми та завдань уроку

— На цьому уроці письма ми навчимося писати букву я, а та­кож склади і слова з нею.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Демонстрація та порівняння друкованої літери з відповідною їй писаною, з раніше вивченими літерами

2 Повторення гігієнічних правил письма

Правила сидіння за партою

— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки вліво і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти напарту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядування плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Як тримати ручку під час письма

— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікотьна парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вказівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказів­ного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]