Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
572
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

2 Коментований показ учителем написання великої букви у

3Підготовчі вправи

• Робота з калькою. • Обведення пальчиком «наждачних» букв. • Письмо «у повітрі».

4Обведення букви під рахунок учителя раз-ідва-і («Пропис», с. 18, 4-й рядок)

5 Самостійне письмо букви. Аналіз своєї роботи: визначення букви,яку вдалося написати найкраще

— Намалюйте «найкращій» букві корону.

Фізкультхвилинка

1) У — В. п.: стійка на лівій нозі, пра­ву — в сторону на п’яту. Ліва рука внизу, праву зігнуто в ліктьовому су­глобі і відведено в сторону, передпліч­чя догори.

— Те саме в інший бік. — В. п.

2) А — В. п.: широка стійка, ноги нарізно, руки перед грудьми. 1 — руки в сторони. 2 — В. п. 3 — руки вперед. 4 — В. п.

V. Закріплення вивченого матеріалу

1 Робота за таблицею з’єднань

— Роздивіться елементи, що записані на рядку. Це рядкова буква у в поєднанні з іншими буквами.

— Спробуйте за таблицею визначити вид з’єднання. (Верхнє, нижнє чи середнє)

2 Коментар до написання даного з’єднання

3 Обведення дітьми цього з’єднання через кальку

4 Письмо опрацьованого з’єднання

Таким чином проводиться робота і з наступними поєднаннями рядкової букви у в поєднанні з іншими буквами.

VІ. Підсумок уроку — Яку букву ви навчилися писати на уроці?

— Який звук вона позначає на письмі? — З яких елементів складається?

— Що на уроці було цікавим, складним?

75) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви П

Тема. Письмо рядкової та великої букви п («пе»), складів та слів із нею

Мета: вчити учнів писати рядкову букву п («пе»), склади, слова з нею, поєднувати її з вивченими літерами; продовжувати виробляти навички складання звуко-складових моделей слів; збагачувати словниковий запас; розвивати артикуляційний апарат, мовлення, мислення, пам’ять, дрібну моторику; виховувати старанність під час письма, береж­ливе ставлення до пташок.

Обладнання: аркуші паперу, олівці, предметні малюнки (пенал, телевізор, автобус, хліб), каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, зошити із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма».

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного при­ладдя, готовність учнів до уроку.

II. Мотивація навчальної діяльності

1 Гра «Мовчанка»

Урок сьогодні в нас незвичний. Фантазуватиме весь клас.

Ви аркуш паперу візьміть всі швидше І намалюйте...

На дошці — малюнки: пенал, телевізор, автобус, хліб. Учні з перших звуків складають слово птах і малюють його на своїх аркушах.

— Кого ви намалювали? — Назвіть перший звук у слові птах.

— Дайте характеристику цьому звукові. — Яким він ще може бути? Наведіть приклади. — Якою буквою він позначається на письмі?

— Покажіть цю букву в касі. — Яку букву ви будете вчитися писати на уроці?

III. Повідомлення теми і завдань уроку

— Сьогодні ви будете вчитися писати рядкову букву р («ер»), поєднувати її з іншими літерами, складати звуко-складові моделі слів, будувати речення. А також ми поговоримо про птахів, про їх користь для людей, про те, що треба робити, щоб пташині голоси було чути і взимку.

IV. Вивчення нового матеріалу 1 Розгляд малюнка в зошиті (с. 46)

— Яку пташку зобразив художник? — Що вам відомо про папугу?

Папуга — тропічний птах з яскравим і різнобарвним пір’ям, який може наслідувати звуки й вимовляти слова.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]