Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

5 Демонстрування зразка букви

6 Порівняння друкованої й рукописної малої букви п («пе»)

7 Пояснення написання букви

Рядкова буква п («пе») складається з двох коротких прямих лі­ній, з яких друга має заокруглення вгорі і внизу.

Алгоритм написання рядкової букви п («пе») — Пишемо раз, і-два-і.

Велика буква П («пе») складається з трьох елементів: двох до­вгих прямих, заокруглених внизу, і прямої горизонтальної лінії, що починається з заокруглення.

Алгоритм написання великої букви П («пе») (див. с. 351)

— Пишемо під рахунок раз-і, два-і, і-три.

8 Письмо елементів рядкової букви п («пе») у повітрі, на дошці, в зошиті

— У яких вивчених буквах зустрічалися ці елементи?

9 Письмо букви в повітрі, в зошиті

Гра «Впіймай м’ячик і назви слово»

10 Письмо слова план

— Скільки складів у цьому слові? Чому? — Наведіть приклади слів з одним складом.

11 Письмо слова Панас

— Складіть речення з цим словом.

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика) Руки на парті, пальці в кулак, Зробимо вправу ми, дітоньки, так! Пальці стискаємо і розтискаємо, Мов пластилін розминаємо. Будемо вправу з вами кінчати. Буде тепер нам легше писати.

12 Письмо слова спів — Чий спів ми можемо почути?

— Як називають людину, яка співає? — А яких співучих птахів ви знаєте?

V. Підсумок уроку 1 Бесіда — Яку букву ви вчилися писати сьогодні на уроці? — Напишіть її на дошці. — Який звук вона позначає на письмі?

2 Гра «Впізнай з першого погляду» На дошці записані слова з пропущеними літерами. Учні мають прочи­тати їх, запам’ятати слова з вивченою буквою, по пам’яті відновити. Сл..в.., п..вн..к, п..в.., с..н.., л..пк.., п..лк..

— Про яких птахів ми говорили на уроці?

— Яких пташок ви можете сьогодні зустріти? — Як зараз живеться пташкам? Чому?

71) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви р

Тема. Письмо рядкової та великої букви «Р».

Мета. Навчити писати рядкову та велику букву «Р», з’єднувати її з іншими буквами в словах. Удосконалювати навички списування слів та речень. Збагачувати словниковий запас. Виховувати охайність у роботі, зацікавленість до навчання.

Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звукових моделей, предметні малюнки до загадок, зошит із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма», пошукова таблиця, малюнок будиночка.

Хід уроку

I. Організаційний момент Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного при­ладдя, готовність учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань 1 Фронтальне опитування — З якими звуками ви ознайомилися на уроці читання? — Назвіть слова з цими звуками. — Якою буквою вони позначаються на письмі? — Покажіть друковану букву р.

2. Гра «Відшукай букву» ..ука, ми..о, ли..он, со..ока. Назвіть слова з літерою р.

3 Відгадування загадок Що це за будинок Ходить без доріжки, Схожий він на колобок, А під дахом ріжки? (Равлик)

• У воді вона живе, Не має дзьоба, а клює. (Риба)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]