Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

4 Пояснення написання рядкової букви с («ес»)

— Рядкова буква с («ес») складається з одного елемента — ліво­го півовала, у якого верхнє заокруглення слід писати вужче, ніж нижнє.

Алгоритм написання рядкової букви с («ес»)

— Пишемо під рахунок і-раз-і.

5 Письмо букви в повітрі 6 Письмо першого рядка букви в зошиті

— Подивіться навколо себе і назвіть предмети, у назвах яких ми чуємо звуки [с], [с′].

7 Пояснення принципів написання великої букви с («ес»)

Велика буква С («ес») складається з одного елемента — лівого пів­овала, у якого верхнє заокруглення слід писати вужче, ніж нижнє.

Алгоритм написання великої букви С («ес»)

- Пишемо під рахунок і-раз-і.

«Письмо» букви в повітрі

Письмо першого рядка букви в зошиті

Письмо речення Сині сливи

— Чому слово Сині написано з великої літери?

8 Робота зі словами сім, сум, сом

— Прочитайте слова. — Чим вони подібні?

— Назвіть звуки, які є різними у кожному слові.

— Поміркуйте, чи змінюється значення слова від зміни одного звука.

9 Письмо слова сім — У назвах яких казок зустрічається слово сім?

10 Письмо слова сумм — Як ви розумієте значення цього слова?

VI. Узагальнення вивченого матеріалу

1 Письмо слова ніс — Поясніть значення цього слова. Складіть речення з цим словом.

VII. Підсумок уроку — Яку букву ви вчилися писати сьогодні на уроці?

— Якими звуками вона позначена на письмі?

— Яке слово, що писали на уроці, має два значення?

73) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви Т

Тема. Письмо рядкової та великої букви т («те»), складів та слів із нею

Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру малої та великої букви т («те»), писати її в рядках зошита, у складах та словах; розвивати мовлення, увагу, мислення, інтелектуальні здібності; виховувати чуйність, доброту, гуманне ставлення до всього живого, бажання працювати.

Обладнання: конверт із завданням, зображення: трьох друзів, чарівника, хлопчика, риболова, криптограма слова ластівка.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Діти, пропоную вам завітати до редакції газети «Допомога», яка отримує листи із проханням про допомогу. Листів приходить дуже багато, і працівники не встигають відповісти на всі прохання. Допоможемо редакції?

III. Робота над матеріалом уроку

1 Лист 1

— Перший лист — від трьох друзів. Нещодавно вони були у кра­їні букв, але забули, яка буква живе у якому місті. Допоможіть їм пригадати.

• У першому місті живуть букви, які мають похилу паличку (к, н, п).

• У другому — коротку паличку із заокругленням внизу (а, и, і, л, м, н).

• У третьому — коло (о, а).

2 Лист 2

1) Читання листа вчителем

— Другий лист — від чарівника. У ньому він просить перетво­рити грибочок так, щоб у нього замість однієї ноги стало три. Як це зробити?

Підказка: яка буква схожа на грибок і має одну ніжку? (т)

— Подивіться на рукописну букву т («те»), скільки у неї ні­жок? (3)

— Отже, ви знаєте, що відповісти чарівнику. Але щоб написати йому відповідь, необхідно навчитись писати малу та велику букву т («те»).

2) Алгоритм написання

Рядкова буква т («те») складається з трьох коротких пря­мих ліній, з яких друга починається із заокруглення, а третя має заокруглення вгорі і внизу.

Алгоритм написання рядкової букви т («те») 1 і,2 і,3і.

 Велика буква Т («те») складається з чотирьох елементів: трьох довгих прямих, дві з яких заокруглені внизу, і прямої гори­зонтальної лінії, яка починається із заокруглення.

Алгоритм написання великої букви Т («те»)1і,2і,3і,4і.

4) Робота у прописах

• Учні обводять букву т («те») у прописах.

• Декілька учнів пишуть букву на дошці.

• Аналіз написаного.

• Самостійне написання букв у прописах.

3 Лист 3

— Наступний лист надіслав мер міста З’єднане. У цьому місті живуть слова та бук­восполучення, але вони розсипались і не зна­ють, що їм робити. Підкажіть, яким буде тип з’єднання цих букв.

— Останні два буквосполучення пропи­шіть у прописах, але стежте за з’єднанням.

Пальчикова гімнастика

Вихідне положення: вказівний палець і мізинець випрямити. Серед­ній і безіменний — притиснути великим пальцем до долоні. Спочатку вправу виконувати кожною рукою по черзі.

Ішла коза дорогами,

Похитувала рогами.

Потім можна виконувати вправу двома руками, зображуючи козу та козеняток.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]