Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

3 Демонстрування зразка букви

4 Порівняння друкованої й рукописної малої букви р («ер»)

5 Пояснення принципів написання букви

Рядкова буква р («ер») складається з двох елементів: довгої прямої лінії і короткої прямої лінії, заокругленої вгорі і внизу.

Алгоритм написання рядкової букви р («ер») — Пишемо під рахунок раз, і-два-і.

 Велика буква Р («ер») складається з двох елементів: довгої прямої, заокругленої внизу ліворуч, і верхнього півовала.

Алгоритм написання великої букви Р («ер») — Пишемо під рахунок раз-і, і-два-і.

6 Письмо елементів рядкової та великої букви р («ер») у повітрі, на дошці, в зошиті — У яких вивчених буквах зустрічалися ці елементи?

7 Письмо букви в повітрі, в зошиті

Зошит швидко розгортаєм. Ручку правильно тримаєм.

За осанкою слідкуєм. З чистотою дружимо, На «відмінно» пишемо.

— Назвіть шкільне приладдя, в назвах якого зустрічається бук­ва р («ер»).

8 Письмо слова роса

— Заберіть одну букву. Яке слово утворилося?

— Замініть першу букву на іншу, щоб утворилося нове слово.

З к — в дівчат на голові,

З р — виблискує в траві. (Коса — роса)

9 Письмо слів ракрік, Роман, Руслан — Чим відрізняються ці слова?

Учитель звертає увагу учнів на те, що від заміни букви змінюється зна­чення слова. Учні роблять висновок, що на уроках вони повинні бути уваж­ними.

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

Приготуйте ваші руки — Чарівні хай зринуть звуки,

Звуки Баха, звуки Ліста. Уявіть, ви — піаністи.

Ваші пальці, мов спішать,

Бо по клавішам біжать.

Раз і два, і три підряд,

Тільки з музикою в лад.

VI. Підсумок уроку

1 Бесіда

— Яку букву ви вчилися писати сьогодні на уроці?

— Напишіть її на дошці.

— Які звуки вона позначає на письмі?

— Наведіть приклади слів, що відрізняються однією буквою.

77) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви с

Мета: вчити учнів писати рядкову та велику букву с («ес»), поєднувати її з вивченими літерами; продо­вжувати формувати правильну поставу під час письма, вміння писати букви зв’язно, ритмічно, правильно розташовувати їх у рядку; виробляти навички побудови звуко-складових моделей слів; збагачувати словниковий запас дітей; розвивати мовлення, вміння зіставляти графічну форму друкованих і рукописних букв; збагачувати слов­никовий запас, пам’ять; розвивати дрібну моторику; виховувати інтерес до навчання, охайність, старанність, шанобливе ставлення до рідної мови.

Обладнання: предметні малюнки, демонстраційні картки з друкованими й рукописними літерами, каса букв, фішки для звукових моделей, зошити із навчання грамоти, плакат «Правильно сиди під час письма», малюнок парасольки.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу

На дошці — малюнок парасольки, з якої падають краплинки. На кожній краплі написана одна літера.

Гра «Знайди пару»

Учні до друкованої літери добирають рукописну.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]