Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

4 Лист 4

Ще один лист — від хлопчика з дитячого садочка. Сьогодні він вчинив неправильно й образив свого тата. Що йому робити? (Виба­читись.)

— Як ви просите вибачення?

— Зараз хлопчик у дитячому садочку. Щоб не зволікати до ве­чора, він вирішив написати лист-вибачення, але не вміє писати слово тато.

Пропишіть це слово у прописах — і ми відправимо йому зразок.

5 Лист 5

— Шостий лист — від риболова. Він не може працювати, тому що у нього порвана... не можу прочитати що... Спробуйте ви.

— Так, щоб риболов зміг ловити рибу, пропишіть слово сітка у зошитах, але слідкуйте, щоб у слові не було «дірочок».

6 Лист 6

— Останній лист — з країни Інструментів.

Звуко-буквений аналіз слова молоток

— Скільки у слові приголосних? (4)

— Назвіть їх. (м, л, т, к)

— Скільки голосних? (3)

— Що цікавого у цьому слові? (три о)

IV. Підсумок уроку

— Діти, пригадайте, кому ми сьогодні допомогли?

— Знаєте, хлопчик, якому ми допомогли, помирився з татом. Подивіться на малюнок. Як ви вважаєте, про що вони розмовляють зараз?

79) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви У

Мета:вчитиучнівписати малу та велику букву Уу. Розвивативмінняспостерігати, формуватиелементи самоконтролю. Виховуватистаранністьпід час письма.

Обладнання: картки з друкованими та рукописнимилітерам, робочий зошит (пропис).

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Нумо, діти, підведіться! Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок. Починаємо урок!

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Актуалізація вивченого на уроці читання

Звучить кування зозулі.

— Де ми побували на уроці читання? (У лісі)

— Що трапилося з однією дівчинкою? (Вона заблукала.) — Як вона гукала? (Ау-у-у!)

— Який другий звук у вигуку «ау»? Дайте йому характеристику.

— Якою буквою позначається звук [у]?

ІІІ.Повідомлення теми і мети уроку

— Щоб скоріше дівчинка знайшла дорогу додому, нам необхід­но навчитися писати рядкову букву у і велику букву У. Для цього вам слід бути уважними, наполегливими

1. Робота над загадкою • У двох матерів по п’ятеро синів. (Руки і пальці)

Звуковий аналіз слова рука. Визначення місця вивчених букв у слові.

2.Бесіда «Для чого людині руки» — Для чого, на вашу думку, людині руки?

— Що можна ними робити?

РУКИ

Тепла і ніжна — в матусі рука. Дужа й солона вона в моряка.

У сталевара — міцна, мозолиста. Легка, мов крило,— в піаніста-артиста.

В лікаря — чуйна. Шорстка — в хлібороба... Тільки ніяка рука — у нероби.

— Коли кажуть «золоті руки»?

— Давайте і ми будемо прагнути того, щоб наші ручки були вмі­лими і працьовитими.

3.Пальчикова гімнастика

ХЛОПЧИК-ПАЛЬЧИК

— Хлопчик-пальчик, Що робив?

— З першим братом В ліс ходив. З другим братом Борщ варив,

З третім братом Пас корів, А з четвертим — Кашу їв.

ІV. Вивчення нового матеріалу

Ознайомлення з рядковою буквою у:

• Розгляд букви. • Виділення складових елементів.

Рядкова буква у складається з двох елементів: короткої пря­мої похилої лінії, заокругленої внизу праворуч, і нижньої петлі.

Порівняння рукописної букви у з друкованою.

Підготовчі вправи. Пояснення та письмо елементів букви .

Перший елемент починаємо писати від верхньої рядкової, ве­демо вниз рухом на себе, трохи не доводячи до нижньої рядкової, робимо заокруглення праворуч, торкаючись лінії і пишемо вгору-вправо до верхньої рядкової.

Подовжена похила лінія з петлею внизу починається з верх­ньої рядкової, пишемо похилу лінію до нижньої міжрядкової, зао­круглюємо ліворуч і ведемо лінію, що утворює петлю, вгору-вправо так, щоб вона перетнула подовжену на місці збігу її з нижньою лі­нією робочого рядка.

2 Коментований показ учителем написання рядкової букви у

Алгоритм написання рядкової букви у — Пишемо під рахунок раз-і, два-і.

3 Підготовчі вправи • Робота з калькою.

• Обведення пальчиком «наждачних» букв. • Письмо «у повітрі».

4Обведення букви під рахунок учителя раз-ідва-і Пропис», с. 18, 4-й рядок)

5 Порівняння написаного зі зразком

Самостійне письмо букви. Аналіз своєї роботи: визначення букви,яку вдалося написати найкраще — Намалюйте «найкращій» букві корону.

Ознайомлення з великою буквою У

• Розгляд букви. • Виділення складових елементів.

Велика буква У складається . Перший елемент - пряма похила лінія, заокруглена вгорі вліво, внизу – вправо. Другий – пряма похила із заокругленням внизу вліво.

Порівняння рукописної букви у з друкованою.

1 Підготовчі вправи. Пояснення та письмо елементів букви. Починаємо писати букву трохи нижче міжрядкової лінії, ведемовгору, заокруглюємо, торкаючись міжрядкової лінії, і ведемо похило вниз до верхньої рядкової, де теж заокруглюємо вправо, торкаючись її; далі не зупиняємось, а продовжуємо пряму знову до міжрядкової лінії, завдяки повертаємося по написаній униз прямою похилою, подовженою до нижньої рядкової лінії, і, нарешті,заокруглюємо її вліво.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]