Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

52) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви б б

Тема: Написання малої і великої букви « Б» ( бе), складів, слів із нею.

Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру великої букви «Б» (бе); зіставляти схоже і відмінне у її елементах з іншими буквами; розташовувати велику букву на рядку зошита; удосконалювати їх навички з’єднання букв у словах; збагачувати словниковий запас дітей; виховувати у них цікавість до навчання.

Обладнання: картки, наочність, малюнки, « Світлофорчики», слова – блискавки, склади.

Хід уроку:

  1. Організація классу

Діти паравозиком зі словами чух – чух – чух в’їжджають до классу. Вітаються.

  • А де ви їдете?

  • До країни знань.

  • Це далека країна. Пропоную зупинитись у славному місті «Писарівськ». Його правителька пані Каліграфія доручила мені провести вас по місту. Пізнати його вам допоможуть « Чутливе вушко», «Гостре очко» і «Вправні ручки»

  1. Мотивація .

  1. Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

  1. Це місто відвідають діти, які покажуть свої знання.

Гра « Світлофор». Червоний – ні Зелений – так

  • Звуки ми вимовляємо і чуємо? ( так)

  • Букви ми бачимо і читаємо? ( так)

  • В українській мові 5 голосних звуків? ( ні)

  • В українській мові 6 голосних звуків? ( так)

  • Звук  б  - голосний ? ( ні)

  • Початок речення пишеться з малої букви? ( ні)

  1. Слова « Блискавки»

Молодці ! Ви сподобалися пані Каліграфії. Вона дарує вам карту міста. Кожна вулиця – певне завдання, якщо виконаєте всі завдання, то отримаєте подарунки. ( Подарунок «Квіточка», яка наклеюється до кошика)

  1. Повторення письма раніше вивчених букв.

Пані Каліграфія пропонує заповнити свої анкети, тобто написати диктант:

У саду калина. Коло калини маки.

  • Перевірка роботи. Нагорода.

  1. Фізкультхвилинка

  • Задуваємо свічки на торту.

  • Дмухаємо на кульбабку.

Артикуляційні вправи

  • Цокання язичком.

  • Злизування варення.

  1. Вивчення теми уроку.

  1. Написання букви « Б» (бе)

  2. Гра « Впіймай звук оплеском» Білка, дуб, пасіка, батон, тітка, борода, брат, пісня, буряк.

  3. Гра « Де ти чуєш звук  б ?»

Берет, борода, хліб, кобзар, село, бузок.

  1. Написання букви « Б» ( бе)

Аналіз написання букви:

 Мала буква б («бе») складається з двох елементів: овалу і прямої лінії з плавним поворотом праворуч угорі.

— Починаємо писати нижче верхньої рядкової лінії. Ведемо вгору до верхньої лінії робочого рядка. Заокруглюємо ліворуч. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч. Ведемо пряму лінію вгору за верхню рядкову до верхньої міжрядкової лінії з плавним поворо­том праворуч по верхній міжрядковій лінії на ширину букви и.

Літеру пишемо під рахунок і-раз-і, два-і.

Велика буква «Б» складається з трьох елементів. Два перших нам уже знайомі з великих письмових букв П, Т, Г. Третій елемент зустрічали у великої писаної букви « В»

Пояснення вчителя:

Пишемо спочатку пряму похилу лінію вниз до нижньої міжрядкової лінії, де заокруглюємо вліво, другий елемент – шапочку – починаємо ліворуч від першого вліво заокруглюємо до міжрядкової лінії і дал по ній. Третій елемент починаємо майже на верхній рядковій лінії, посередині першого елемента, і заокруглюємо на правий півовал, який своєю нижньою частиною уже торкається першого елемента. Пишемо під лічбу раз – і, два – і, і - три – і.

  • Робота в зошитах.

  1. Написання букви « Б» у повітрі .

  2. Написання великої і малої літери, складів.

  1. Написання слів Борис. Богданка, буквар,бабуся. Допоможіть ! Відгадайте загадки.

  1. Закріплення знань.

  1. Врятуйте слова від Діда – Буквоїда. Завдання від Гострого очка: встав пропущені букви.

. анка , . орошно, до . ро, зе . ра.

  1. Читання складів : ба, бо, бу, бе, би , бі .

  2. Завдання від « Вправних ручок» : списати з друкованого тексту

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]