Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpori.docx
Скачиваний:
573
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
232.75 Кб
Скачать

86) Розробити конспект уроку навчання грамоти(письма) у букварний період на вивчення букви ю

Тема. Письмо рядкової та великої букви ю, буквосполучень, складів, слів із нею. Розвиток зв’язного мовлення. Розмова по телефону

Мета: вчити писати рядкову та велику букву ю, поєднувати її з іншими буквами; продовжувати фор­мувати вміння виконувати раціональні рухи рукою під час письма у рядку, правильно поєднувати склади; розвивати усне зв’язне мовлення, дрібну моторику; збагачувати словниковий запас; виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, ін­терес до навчання.

Обладнання: малюнки телефонів; фішки для звукових моделей.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель звертає увагу дітей на наявність шкільного приладдя, готов­ність учнів до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Робота за малюнком у зошиті (с. 32)

1) Бесіда

— Хто зображений на малюнку?

— А як називають ще зовсім юного, недосвідченого моряка? (Юнга)

— Скільки складів у слові юнга? Назвіть перший склад; другий.

2) Звуко-буквений аналіз слова юнга

— Назвіть звуки по порядку.

— Яка перша буква у цьому слові?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— На уроці читання ми вивчили букву ю, а на уроці письма навчимося її писати, поєднувати з іншими літерами. Гарною ця буква буде лише у зошитах уважних, старанних і відповідальних учнів.

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Демонстрація зразка букви

2 Порівняння друкованої й рукописної малої букви ю

3 Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку та розміщувати зошит під час письма, виконання вправ для розвитку м’язів руки

Правила сидіння за партою

— Сидіти потрібно зручно, ноги тримати на підлозі повною ступнею, спину тримати прямо, голову нахилити трошки ліворуч і вниз так, щоб бачити написане в зошиті, лікті покласти на парту. Між партою і грудьми повинна бути відстань на ширину долоні. (Розглядування плаката.)

Розміщення зошита на парті

— Розгорніть зошит, покладіть перед собою, лівою рукою притри­муйте його. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Вправи для розвитку м’язів руки

1) Коливайте ручкою, утримуючи її вказівним і великим пальця­ми; вказівним і середнім та ін.

2) Обертайте ручку пальцями правої руки.

3) Поставте ручку кулькою на парту, тримаючи за протилежний кінець, потім спустіться пальцями до кульки.

4) Підніміть й поверніть у повітрі ручку так, щоб кулька опинила­ся вгорі (при цьому пальці будуть біля кульки).

5) Не випускаючи з рук, поставте на парту протилежним від куль­ки кінцем і спускайтеся пальцями від кульки вниз. (Вправу по­вторіть декілька разів.)

6) Підніміть вказівний палець, тримаючи ручку великим та середнім.

7) Зробіть колові оберти кистю.

Правила користування ручкою

— Візьміть ручку в праву руку. Підніміть її, ставлячи лікоть на парту. Ручку тримайте тільки трьома пальцями — великим, вка­зівним, середнім, але писати допомагає вся рука. Ручка більше спирається на середній палець, підтримується великим, а зверху — вказівним. Усі три пальці знаходяться на відстані ширини вказів­ного пальця від кінця ручки. (Учитель звертає особливу увагу на ліворуких дітей.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]