Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Maljatko / Малятко.doc
Скачиваний:
11
Добавлен:
23.02.2016
Размер:
2.02 Mб
Скачать

Середні показники основних рухів у дітей віком три-шість років*

Основнірухи

Вікова група

біг 10 м,с

біг 20 м,с

біг 30 м,с

Стрибки у довжину з місця, см

Стрибки у довжину -з розбігу, см

Стрибки у висоту з розбігу, см

Кидання торбинок з піском на

дальність, м

Друга молодша

3,7—4,2

-

-

45—55

-

-

3,0—5,0

Середня

3.4—3,7

5,4—6.,0

8,5—9,5

70—80

-

-

3,5—6,5

Старша

3,1—3,4

5,0—5,4

7,5—8,0

80—90

130—150

30—40

5,5—9

Підготовча

2,8—3,1

4,0—4,5

6,5—7,2

100—110

180—200

50—55

7,0—12,0

* Якщо результати виконання основних рухів перевищують середні показники, це свідчить про хорошу рухову підготовку дитини

ГРА

Перша група раннього віку

(Перший рік життя)

В 1—1,5 місяця спонукати немовля до зорового і слухового зосередження на усміхненому обличчі нахиленого до нього дорослого, на іграшці в його руці та організовувати ігрове середовище. Змінювати кут зору дитини, щоб вона стежила за іграшкою (рух кульки в сторони, догори, донизу). Змінювати місце слухового зосередження малюка, поторохтівши брязкальцями зліва, справа від нього.

У 2 місяці змінювати час від часу колір, розмір, форму куль, кілець, брязкалець, щоб дитина стежила за ними очима, випадково торкалась, обмацувала слухала, як вони звучать.

Розширювати слухові та зорові враження, наближуючи дитину у вертикальному положенні до блискучих, яскравих і круглих предметів та меблів, до вікон та облич людей. Заохочувати й прислухатися придивлятися до емоційних звертань дорослих.

У 3 місяці викликати в малюка дотикові відчуття, хапальні рухи, торкаючись до його пальчиків кільцями, ручками від брязкальця, підвішуючи на висоті витягнутої руки дитини іграшки. Заохочувати малюка слухати емоційні звертання дорослою під час дій з іграшкою та без неї, спонукати цим до проявів радості усмішкою та пожвавлення рухів. Підтримувати емоційний стан дитини та поширювати коло огляду, тримаючи її вертикально.

У 4 місяці, відповідаючи на хапальні рухи дитини, вкладати брязкальце в її руку, сподіваючись на його звучання від випадкового чи навмисного поруху руки маляти. Навчити дитину захоплювати пальчиками іграшки (брязкальце), привертаючи її увагу яскравим виглядом, звуком та поглажуванням руки іграшкою.

Заохочувати голосові звуки дитини (агукання, вокалізації) на появу чи зникнення яскравої іграшки, на торохтіння брязкальця, чи припинення торохтіння, емоційне спілкування дорослого.

У 5-6 місяців навчити малюка брати іграшку з рук вихователя з положення на боці чи на животі, брати іграшку, яка

лежить на манежі. Викликати в дитини бажання дістати іграшку, чи тягнучись до неї з положення лежачи на животі. Брати іграшку з різних положень, розглядати, обмацувати її, розмахувати нею.

У 6—7 місяців учити розглядати іграшку уважніше, маніпулювати нею, торохтіти, тримати дві іграшки в обох руках водночас, перекладати іграшку з руки в руку. Обстежувати іграшку ротом і пальчиками за допомогою маніпулятивних та орієнтувальних дій. Усміхатися до іграшки й дорослого чи дитини, промовляти співуче різні звуки, лепетати склади.

У 8—9 місяців на прохання дорослого знаходити поблизу себе або віддавати з рук іграшку, вказувати на знайому іграшку неподалік себе, шукати заховану іграшку. Вставати до іграшок, розміщених на бильці манежу. У положенні сидячи або стоячи стискувати м'які гумові озвучені іграшки, маніпулюючи ними, добуваючи звук. Зацікавлено й уважно розглядати іграшку, обстежувати її пальчиками, шкрябати, колупатися у виїмках тощо. Постукувати іграшкою по іграшці, об меблі, притискувати іграшку до себе й відпускати, багаторазово кидати на підлогу (дорослий піднімає іграшку і подає її дитині). Відкидати одну іграшку й брати іншу. Встановлювати зв'язок між рухами та звучанням іграшки. Діяти з іграшкою відповідно до її властивостей: брязкальцем розмахувати, добуваючи звуки, м'яку гумову іграшку стискувати, м'ячик кидати, наполегливо діставати цікаву іграшку, повзати до іграшок, які не котяться, а потім повзти за тими, які котяться. Виконувати прості дії з іграшками різного кольору, фор­ми, величини, консистенції, фактури, маси: грибки, листочки, яєчка (гумові, пластикові, дерев'яні, металеві). Виймати й класти в мисочки й відерця дрібні іграшки.

Усмішками, рухами, іграшками загравати з дитиною і спонукати її відповідно загравати з дорослим «дожену-доже-ну», «ку-ку», «хованки» тощо.

У 10—11 місяців урізноманітнювати зорове сприймання дитиною зовнішніх властивостей різних предметів і цим спрямовувати різні її практичні дії для відкриття нових властивостей предметів (м'якість, твердість, гучне й приглушене звучання, переміщення просуванням, котінням, падінням). Зацікавлювати двома предметами, які легко поєднати один з одним діями: кульки класти в коробки, кульки вкладати в отвори, ляльці одягати шапочку, ляльку поїти з чашки, годувати з ложки.

В 11—12 місяців на прохання дорослого діяти з дидактичною чи образною іграшкою: виймати з матрьошки меншу, знімати кільце з башточки, знімати і нанизувати кільця на стрижень, знімати і накладати кубик на кубик, знаходити в різних місцях кімнати іграшки і приносити їх, складати в коробочку: напувати ляльку, собачку, показувати їх ротик, очі, кінцівки тощо; супроводжувати словами ігрову дію: «гам-гам», «гав-гав». Наслідувати окремі предметні умовні дії дорослих; помішувати ложкою в чашці, мисці, накладати в неї чи брати з неї уявну страву. Загортати ляльку в хустинку, колихати її, ніжно тримаючи біля грудей. Зацікавлювати предметними діями іншої дитини, спостерігати їх, повторювати з подібною іграшкою, давати свою іграшку іншій дитині, брати іграшку, коли та подає її. Супроводжувати дії словами: «на», «дай».

Возити ляльок, звірят у візочках, каталках, які підтримують малят під час ходьби. Усміхатися до іграшок, спілкуватися з ними.

Радісно і задоволено гратися на одинці й поруч з іншими дітьми.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.