Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

1. Розгадування ребуса.

МІ 100 К (Місток)

2. Слово вчителя.

—Чи бачили ви в нашому місті (селі) міст?

—Де саме? (Відповіді дітей.)

—Мости бувають різних видів — залізничні, пішохідні, для авто­транспорту, понтонні, навісні.

—Розгляньте ось ці малюнки і фотографії. (Вчитель демонструє.)

—Які з цих мостів вам знайомі?

—А для чого люди будують мости?

—Сьогодні на уроці ви спробуєте з деталей будівельного конструктора сконструювати міст.

3. Знайомство з деталями конструктора.

—Розгляньте основні деталі конструктора — бруски, призми, кубики. З'єднавши ці деталі, можна сконструювати мости різних конструкцій.

IV. Розгляд зразка виробу.

Під час розгляду різних конструкцій мостів на малюнках вчитель звертає увагу дітей на їх подібність.

V. Технологія виготовлення виробу.

—Опори мостів будують з кубиків, перекладини — з брусків, для зображення похилих площин використовують призми (а).

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів. Закріплення нового матеріалу.

VII. Повторення правил техніки безпеки.

VIII. Самостійна робота учнів.

За вибором учні складають з деталей конструктора один із мостів, зображених на картці посібника (б, в, г).

Фізкультхвилинка.

Зайчик сірий умивається.

Певно, в гості він збирається.

Вимив носик,

вимив хвостик,

вимив вухо,

витер сухо.

IX. Продовження самостійної роботи.

Доцільно запропонувати учням проблемне завдання: побудувати через річку міст власної конструкції, дібрати для його будівництва найкраще місце (ґ).

X. Оцінювання виробів.

XI. Підсумок уроку.

XII. Прибирання робочих місць.

Додатковий матеріал.

На наступному уроці учням пропонується з деталей будівельного конструктора (брусків, циліндрів, куба, призми) сконструювати теплохід.

КОНСТРУЮВАННЯ МОСТІВ

ТЕПЛОХІД

УРОКИ 60-62

Тема. Будівельні споруди.

Об'єкт праці. Казковий будиночок.

Мета. Ознайомити учнів з поняттями "будівельні споруди", процесом будівництва, колективним характером праці будівельників, складовими частинами будинку. Навчити складати будиночок з на­бору картонних деталей. Розвивати інтерес до професії будівельників.

Матеріали та інструменти. Набори картонних деталей для конструювання дитячих будиночків, малюнки будинків, технологічна картка.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

1. Слухання вірша.

—Діти, послухайте і скажіть, про які професії йдеться у вірші.

• Не любить довго спати він, із сонечком встає

і до машини поспіша — важливі справи є. (Шофер)

• Його повсюди люди ждуть, тож рано він і встав,

щоб цеглу і цемент возить, аби росли міста. (Будівельник)

• Ще всі навколо міцно сплять, та він вже встати встиг,

аби духмяним калачем ти смакувати зміг. (Пекар)

• А цей весняним шаром барв нас радувати звик,

тому він і так рано встав, веселий чарівник. (Маляр)

• Спитай у сонця і в землі, спитай дзвінкий потік:

—Хто починає день новий?

—Робочий чоловік!

2. Слово вчителя.

—Чи відома вам професія будівельника?

—Що роблять ці люди? (Будують будинки.)

—Праця будівельників колективна, одній людині не під силу збудувати великий будинок, тому будівельники працюють бригадами.

Щоб побудувати будинок, потрібно залити фундамент, зробити підлогу, звести поздовжні і поперечні стіни, стелю, дах. (Вчитель показує складові частини будинку на малюнку.)

—Сьогодні ви спробуєте свої сили в будівництві — станете маленькими будівельниками. Уявіть собі, що вам, бригаді будівельників, надійшло замовлення від казкових героїв на будівництво будинку. То як, беретеся за роботу? Тоді до праці!