Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

V. Практична робота.

1. Досліди і спостереження над властивостями паперу. Розривання паперу вздовж і впоперек волокон.

—Залежно від технології виготовлення папір у поздовжньому і попе­речному напрямках має різні механічні властивості. Якщо від аркуша паперу відірвати смужки, як показано на малюнку (а), то лінія розриву вздовж напрямку волокон буде рівнішою, ніж упоперек. (Діти виконують операцію розривання паперу.)

Фізкультхвилинка.

Вийти з-за парти, стати всім в ряд,

наче шикуємось ми на парад.

Руки попереду, нарізно ноги,

вперед нахилитись, торкнутись підлоги.

Раз — нахилися, два — піднімись.

В темпі виконуй і не барись.

2. Розривання паперу на клаптики нестандартних форм. Створення з них різних площинних зображень.

—Операція розривання паперу вам добре відома. Кожен відірваний клаптик паперу має якусь нестандартну форму, що дає можливість створювати з них фігурки різних форм. (Діти розглядають малюнки силуету сонечка (б), квітки з вазою (в), дерева (г), футбольного м'яча (ґ), вправляються у розриванні паперу на клаптики, створюють площинні зображення за власним задумом).

Учитель наголошує, що для практичної роботи дітям доцільно використати не цілі аркуші, а відрізки як кольорового, так і білого паперу, вчитися економити матеріал. Щоб зображення не розлетілося, клаптики варто акуратно приклеїти на картоні.

VI. Оцінювання виробів. Виставка робіт.

VII. Підсумок уроку.

—Які властивості має папір?

—З чого виготовляють папір?

—Для чого діти збирають макулатуру?

VIII. Прибирання робочих місць.

ВЛАСТИВОСТІ ПАПЕРУ

УРОК 19

Тема. Конструювання зі смужок паперу.

Об'єкт праці. Декоративні композиції зі смужок паперу.

Мета. Вчити працювати з папером, виготовляти зображення різно­манітних форм, скручуючи, загинаючи, перегинаючи та з'єднуючи паперові смужки. Розвивати фантазію, образне мислення.

Матеріали та інструменти. Смужки новорічного серпантину, клей, зразки виробів, малюнки.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Учитель посміхається,

урок розпочинається.

Голівки всі схиляються,

школярики стараються.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

—Діти, погляньте, у вас на партах лежать смужки паперу. Та всі вони не прості. Ці смужки-веселуни дуже люблять скручуватися, згинатися, утворювати різні фігурки, жартувати з дітьми. Та злий чарівник не любить веселощів. От він і зачаклував кольорові смужечки, зробив їх нерухомими. А перемогти злі чари зможуть тільки вправні пальчики хлопчиків і дів­чаток, які погодяться оживити смужечки, сконструювати з них різно­манітні фігурки. Чи погоджуєтеся ви допомогти смужечкам-веселунам? Тоді спробуйте сконструювати декоративні композиції зі смужок паперу.

IV. Розгляд зразків виробів.

—Ось погляньте на ці стрічки паперу. Вони були у класі, тому злий чарівник не зумів їх зачаклувати. Які фігурки утворилися?

(Вчитель демонструє зразки, діти розглядають, "впізнають" різноманітні форми.)

V. Технологія виготовлення виробу.

—Для конструювання зображень різноманітної форми можна використати смужки з новорічного серпантину або нарізати їх з цупкого

паперу.

Маючи смужки паперу різної довжини, можете їх скручувати, переги­нати, з'єднувати, в результаті чого отримаєте кружечки, овали, зобра­ження у вигляді ламаних ліній, "змійок", "вісімок" (а).

Після того, як навчитеся створювати прості форми, можете виконати і складніші (б). З'єднайте їх, склеюючи, створіть цікаві декоративні композиції (в).

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалу та інструментів.

Для створення складніших композицій (г) першокласники діляться на бригади по 3-4 учні.

VII. Правила техніки безпеки і гігієни праці.

Інструктор нагадує основні правила техніки безпеки та гігієни праці.

Самостійна робота учнів.

Фізкультхвилинка.