Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
9
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

VII. Правила техніки безпеки та культури праці.

1. Не розмахувати стеками, аби не поранитися.

2. Ліпити тільки на підкладній дощечці.

3. Не залишати шматочки пластиліну на парті, не кидати їх на підлогу.

4. Після роботи руки треба витерти серветкою і добре вимити.

VIII. Самостійна робота.

— Давайте попросимо Чарівника, щоб він віддав трішечки своїх чар нашим пальчикам. Тоді вони зможуть творити чудеса. (Діти повторюють хором.)

Чарівника ми просимо всі:

пальчики наші творити навчи.

Раз, два, три —

пальчики диво творять усі!

Фізкультхвилинка.

Пальчикові вправи.

Привітання пальчиків

Руки складені в кулачки, притиснуті один до одного. По черзі розгинаємо пальці. Однакові пальці рук торкаються один до одного — ніби вітаються (великий з великим, вказівний з вказівним і т. д.). Говоримо: "Вітаються великі пальці — сховалися. Вказівні — сховалися. Середні — сховалися. Безіменні — сховалися. Мізинці — сховалися. Всі пальці розкрилися і привіталися. Добрий день!"

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання виробів, відбір на виставку.

XI. Підсумок уроку.

— Чи сподобалося вам ліпити овочі та фрукти?

— Чим корисні для людини овочі та фрукти?

XII. Прибирання робочих місць.

ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ РОБОТИ З ГЛИНОЮ І ПЛАСТИЛІНОМ

ПРИЙОМИ ЛІПЛЕННЯ

ОВОЧІ

ФРУКТИ

УРОК 14

Тема. Ліплення з пластиліну (глини).

Об'єкт праці. Фігурки тварин, пташок.

Мета. Вчити дітей передавати характерні особливості зображуваних об'єктів. Розвивати вміння працювати з пластиліном, спосте­режливість. Формувати вміння співвідносити ціле і його частину. Виховувати акуратність, естетичні смаки.

Матеріали та інструменти. Ілюстрації тварин, пташок, пластилін, підкладні дощечки, стеки, готові зразки виробів.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

— Я вам загадаю загадку, а ви спробуйте відгадати, і тоді довідаєтеся тему нашого уроку.

Хто в лісовім царстві проживає,

та часом і в зоопарк потрапляє? (Тварини)

— Яких тварин ви знаєте?

(Діти відповідають, а вчитель вивішує ілюстрації тварин.)

— А яка пташка стала героїнею української народної казки, бо була кривенька? (Кривенька качечка.)

— Сьогодні на уроці ми виготовимо з пластиліну (глини) фігурки качечки та ведмедика.

IV. Розгляд зразка виробу.

— Погляньте на ці фігурки. Вони виготовлені з пластиліну. Чи хотілося б вам з ними погратися? Ви зможете це зробити, але спочатку навчимося їх виготовляти.

V. Технологія виготовлення виробу.

На дошці — технологічні картки "Каченя" та "Ведмедик".

Каченя.

З білого або сірого пластиліну виготовляють заготовку овальної форми (а). З одного її кінця витягують шию, голову (б), а з другого — хвіст (в). Виліплюють дзьоб і приєднують до голови (г). Широким кінцем стеки роблять каченяті крильця, а загостреним — очі.

Вчитель пропонує учням зобразити з глини чи пластиліну ставок або озеро з водоростями.

Ведмедик.

Для його виготовлення застосовують процеси: розкачування, при­тискування, примазування, витягування, розрізування, розгладжування. Тулуб ліплять з коричневого пластиліну.

З кульки такого самого кольору витягують ніс. З двох менших роблять вуха. Розкачують дві палички для передніх кінцівок, роблять потовщення з одного боку. Окремо виліплюють задні кінцівки, злегка сплющуючи їх. Голову прикріплюють до тулуба, фіксують передні і задні кінцівки, вушка. З пластиліну чорного кольору вставляють очка, роблять носик. Розгладжують нерівності.

Учитель рекомендує дітям за бажанням виліпити ще й фігурки інших тварин: собачки, жирафа, крокодила, лисиці, створивши міні-зоопарк.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

VII. Повторення правил техніки безпеки та культури праці.

VIII. Самостійна робота учнів.

Учні виготовляють фігурки за вибором. Фізкультхвилинка.

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання виробів, відбір на виставку, створення міні-зоопарку.

XI. Підсумок уроку.

— Чия тваринка вам сподобалася найбільше?

— Чи сподобалося вам виготовляти фігурки тварин?

— Продовжити роботу ви зможете і у вільний час. Тоді наш класний; зоопарк поповниться новими тваринками.