Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Звучить весела музика. В руках у вчителя з'являється іграшка Колобок.

— Діти! Погляньте, хто до нас прийшов сьогодні в гості! Чи пригадуєте, з якої казочки?

Вчитель разом з дітьми розігрує казку "Колобок". Учні по черзі розповідають, учитель виконує роль Колобка, співаючи його пісеньку, діти підхоплюють. (На дошку прикріплюють малюнки до казки.)

III. Повідомлення теми та мети уроку.

— Зараз ви спробуєте виготовити сюжетну аплікацію, яка і буде ілюстрацією до української народної казки "Колобок".

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Планування наступних трудових дій, відбір матеріалів та інструментів. Поділ на бригади.

VI. Повторення правил техніки безпеки.

— Діти, Колобок хоче нагадати вам основні правила техніки безпеки. (Хлопчик в масці Колобка розказує правила безпечної праці.)

VII. Самостійна робота.

Під час виконання учнями завдання, вчитель вносить свої корективи, дає поради кожній групі. Наголошує, що площина аркуша повинна гармонійно заповнюватися аплікацією.

Фізкультхвилинка.

Вийшли діти у лісок,

заглянули за дубок.

Побачили зайчика,

поманили пальчиком.

— Зайчику, зайчику, пострибай,

свої лапки виставляй.

Почав заєць танцювати,

малих діток забавляти.

Разом з зайчиком скоріше

потанцюєм веселіше.

VIII. Продовження роботи.

IX. Оцінювання робіт.

Учитель разом із хлопчиком-Колобком аналізують вироби, вказують

' на їх недоліки. Виставка робіт.

X. Підсумок уроку.

Гра "Додай слово з казки ".

• Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід ... (рукавичку).

• Гу-гу-гу! Як вас багато! А я ведмідь-... (набрід).

• Кличе собачка кицю Варварку: "Ходи, Варварко, не лежи, нам ... (ріпку вирвати поможи).

• Я по засіку ... (метений), я на яйцях ... (спечений).

• Я коза-дереза,

за три копи ... (куплена),

півбока ... (луплена).

Тупу-тупу ... (ногами),

сколю тебе ... (рогами).

— Чи сподобалося вам виготовляти сюжетні аплікації? У вільний час спробуйте виготовити сюжетні аплікації і до інших

відомих вам казок.

XI. Прибирання робочих місць.

СЮЖЕТНА КОМПОЗИЦІЯ ДО КАЗКИ "КОЛОБОК"

УРОКИ 10-11

Тема. Конструювання об'ємних виробів з природного матеріалу.

Об'єкт праці. Іграшки з природного матеріалу.

Мета. Вчити дітей створювати образи об'ємної форми з природного матеріалу. Розвивати дитячу фантазію, творчість. Виховувати пізнавальний інтерес до природи і техніки.

Матеріали та інструменти. Шишки, горіхові шкаралупки, кленові

крилатки, черепашки, гілочки, листочки, пластилін, цупкі нитки,

ножиці, казкові герої.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Учитель з'ясовує наявність природного матеріалу в кожного учня.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

— Сьогодні з горіхових шкаралуп ми створюватимемо образи об'ємної форми. Це — іграшки, які ви маєте вибрати за бажанням. Відгадайте.

• Сіра, бура, волохата,

у садах її багато,

на деревах живе, наче вуж, вона повзе,

на шляху усе гризе. (Гусениця)

• Наче Карлсон, він літає,

бо й подібні крила має. (Вертоліт)

— Чи бачили ви, як повзає гусениця? А як літає вертоліт?

Техніка має зв'язок з природою: створюючи її, люди часто запозичували форми у живої природи. Так, ходова частина танка рухається подібно до гусениці і так само називається — гусениця. Вертоліт за формою схожий до комахи, що літає.