Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

V. Практична робота. Виготовлення закладки.

Для виготовлення закладки беруть дві нитки різного кольору (муліне, ірис) або дві стрічки. Нитки зв'язують. Плетіння виконують парами — один учень тримає, другий — плете, а потім навпаки. (Можна закріпити стрічки за кілочок чи цвях, забитий у якийсь предмет.) Щоб нитки добре скрутились, їх закручують одну за ходом годинникової стрілки, а другу — проти ходу годинникової стрілки.

Коли нитки достатньо скрутяться, їх з'єднують і сплітають разом одну з одною. Після скручування нитки зв'язують на кінцях вузликами, кінці відрізують, відступивши 4—5 см від вузликів, і розплітають їх так, щоб утворились китиці.

Фізкультхвилинка.

Вітер віє нам в лице,

захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

деревце все вище, вище.

Руки вгору, руки вниз,

крок вперед і повернись!

VI. Продовження роботи.

Вчитель стежить, щоб діти не поспішали і правильно виконували роботу.

VII. Оцінювання виробів. Вчитель оглядає учнівські роботи.

VIII. Підсумок уроку.

—З чого виготовляють тканину?

—Як утворюється тканина?

—Де зараз виготовляють тканини?

—Які тканини ви знаєте?

(Вчитель радить дітям носити одяг, особливо натільний, з тканин, виготовлених з натуральних волокон (ситець, байка), бо штучні тканини електризуються і шкодять здоров 'ю.)

—А тепер покладіть виготовлені закладки в книжки.

IX. Прибирання робочих місць.

ТКАЦТВО

УРОКИ 47-48

Тема. Плетіння.

Об'єкт праці. Іграшки з плетінки.

Мета. Вчити дітей плести "косичкою" та створювати з плетінки різноманітні іграшки; розвивати творчість, фантазію; виховувати естетику у художньо-трудовій діяльності.

Матеріали та інструменти. Кольорові стрічки, смужки кольорового паперу, клей, ножиці.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

—Українцям притаманні такі риси, як господарська кмітливість, винахідливість, уміння застосовувати навіть стару використану річ, не викидаючи її на сміття. Сьогодні ми будемо виготовляти іграшки з вико­ристаного матеріалу. Це капронові стрічки, які вам вирізали вдома батьки зі старих колготок, панчіх.

—Діти! Хто з вас уже вміє плести "косичкою"? Зараз Оксанка продемонструє нам усім, як вона заплітає косичку. (Одна з дівчаток де­монструє вміння заплітати косичку.)

—Ось чому спосіб плетіння у три стрічки чи вервечки називають "косичкою". Учні, які вже вміють плести, допомагатимуть своїм однокласникам.

IV. Розгляд зразка виробу.

—Ось погляньте, які іграшки ми будемо виготовляти сьогодні на уроці.

V. Технологія виготовлення виробу.

—Для плетіння візьміть три капронові стрічки, підрівняйте, складіть разом і з одного кінця зав'яжіть вузлик. Краще плести парами — один учень тримає, другий — плете, а потім навпаки.

Вчитель демонструє спосіб плетіння безпосередньо нй капронових стрічках (а), діти поперемінно закріплюють послідовність трудових дій. Далі вчитель демонструє іграшки з плетінки, пропонує розглянути малюнки в посібнику. Звертає увагу на два варіанти виготовлення іграшки "Змія" (б), на зображення черевця у метелика (в) та форму рибки (г). Показує, як потрібно склеювати створені іграшки.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів. Закріплення нового матеріалу.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

Учитель звертає увагу на культуру праці під час роботи з клеєм.

VIII. Самостійна робота учнів.

Заготовляючи зі стрічок плетінки, учні створюють з них різні іграшки. Фізкультхвилинка.

IX. Продовження самостійної роботи.

Залежно від розвитку, здібностей окремих школярів учитель не­нав'язливо рекомендує вибір іграшок. В ході практичної діяльності допомагає тим учням, яким важко виконати роботу самостійно, стежить за послідовністю трудових дій, за дотриманням учнями культури праці.

Окремим школярам пропонує виготовити іграшки, користуючись натуральним зображенням тварин, наприклад, равлика (г).

X. Оцінювання виробів, відбір на виставку.

Після колективного аналізу окремих учнівських виробів учитель оцінює роботу кожного учня.

XI. Підсумок уроку.

—Чого ви навчилися в ході навчально-трудової діяльності?

—Вдома можете виготовити іграшки за власним задумом.

XII. Прибирання робочих місць.

ПЛЕТІННЯ З КАПРОНОВИХ СТРІЧОК

УРОК 49

Тема. Інструменти та матеріали для роботи з тканиною.

Об'єкт праці. Пришивання ґудзиків до клаптика тканини.

Мета. Ознайомлювати учнів з інструментами та матеріалами для роботи з тканиною, правилами безпечної праці з голкою. Навчити прийомів зав'язування вузлика на пальці й тканині, навчити пришивати ґудзики до клаптика тканини.

Матеріали та інструменти. Голки, шпильки, сантиметрова стрічка, пристосування для протягування нитки в голку, наперстки, ножиці, нитки, ґудзики, клаптики тканини.