Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

XII. Прибирання робочих місць.

КАЧЕНЯ

ВЕДМЕДИК

ТВАРИНИ

УРОК 15

Тема. Ліплення з пластиліну.

Об'єкт праці. Композиція за мотивами української народної казки "Ріпка".

Мета. Вчити виготовляти тематичні композиції з пластиліну. Розвивати вміння працювати з пластиліном. Виховувати любов до усної народної творчості.

Матеріали та інструменти. Ілюстрації до казки, зразки готових композицій, підкладні дощечки, пластилін, стеки, серветки, картон.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Сьогодні у гості до нас

прийде казка.

Послухайте, дітки, її ви,

будь-ласка!

Спочатку ж героїв усіх

ви впізнайте

і назву мерщій відгадайте.

(Вчитель розвішує ілюстрації, діти впізнають героїв: Діда, Бабу, Внучку, Жучку, Кішку, Мишку.)

— Чи здогадалися, як називається казка?

— А чи всі знають цю казочку?

(Вчитель читає казку, діти доповнюють речення.)

— Посадив дід .... (ріпку). Виросла ріпка .... (велика-превелика). Став дід ріпку із землі тягти. Тягне-потягне, а витягти не може.

Покликав дід на допомогу ... (бабусю). Бабуся за дідуся, дідусь за ріпку, тягнуть-потягнуть ... (витягти не можуть). Покликала бабуся ... (внучку). Внучка за бабусю, бабуся за дідуся, дідусь за ріпку: тягнуть-потягнуть —

витягти ... (не можуть).

— Кого ще кликали на допомогу? (Жучку, кішку, мишку). Мишка за кішку, кішка за ... (Жучку),

Жучка за ... (внучку), внучка за ... (бабусю), бабуся за ... (дідуся), дідусь за ріпку: тягнуть-потягнуть — та й ... (витягнули ріпку!)

— Діти, а чому все-таки вдалося витягти ріпку? (Бо взялися до праці гуртом.)

— Ось так і вам треба братися до праці гуртом, тоді у вас все вийде.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

— Зараз ви спробуєте виготовити сюжетну композицію до цієї казки, виліпити з пластиліну дійових осіб.

IV. Розгляд зразка виробу.

Діти розглядають готові зразки, аналізують їх.

V. Tехнологія виготовлення виробу.

Розгляд і аналіз технологічної картки.

Для основи композиції можна використати аркуш картону. На ньому ' розміщують дійових осіб казки. Спочатку з пластиліну білого кольору виготовляють ріпку (а), з двох менших кульок зеленого кольору, сплюснувши їх і розрізавши краї за допомогою стеки, формують листочки (б). Приєднують до ріпки "чуб" (в). Далі стилізовано виліплюють фігурки інших героїв.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

VII. Повторення правил техніки безпеки та культури праці.

VIII. Самостійна робота.

Поділ на бригади. Під час самостійної роботи вчитель вносить корективи окремим бригадам, дає поради. Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти,

треба трохи відпочити:

руки вгору, руки вниз,

на сусіда подивись,

руки вгору, руки в боки

і зроби чотири кроки.

Вище руки підніміть

і спокійно опустіть.

Розведіть їх в сторони.

Плесніть, діти, кілька раз,

за роботу — все гаразд.

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання робіт. Відбір кращих композицій на виставку.

XI. Підсумок уроку.

— Чи сподобалося вам ліпити композиції за мотивами казки?

— Героїв якої казки ви хотіли б ще виліпити?

XII. Прибирання робочих місць.

КОМПОЗИЦІЯ ЗА МОТИВАМИ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ КАЗКИ «РІПКА»

УРОК 16

Тема. Ліплення з пластиліну.

Об'єкт праці. Композиція за мотивами української народної казки "Курочка Ряба".

Мета. Вчити раціонально організовувати колективну працю. Закріплювати вміння працювати з пластиліном, виготовляти тематичні композиції, розвивати образне мислення. Виховувати любов до усної народної творчості.

Матеріали та інструменти. Ілюстрації до казки, зразок готової композиції, пластилін, підкладні дощечки, стеки, серветки, картон, казковий герой, запис пісні.