Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
9
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

V. Технологія виготовлення виробу.

Залежно від розмірів наявних відрізків тканини вирізують з цупкого паперу викрійку. Прикріплюють її до тканини (а), розміщуючи так, щоб рівні краї заготовки збігалися з викрійкою. Олівцем чи крейдою за викрійкою розмічають контури заготовки. Після відрізування зайвини тканину згинають навпіл (б) і зшивають з обох боків швом "через край" (в).

Вивертають сумочку на лицьовий бік (г). З відрізка вузької тасьми пришивають до сумочки ручку (г). Можна прикрасити сумочку, вишивши узор швом "уперед голку".

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

Закріплення нового матеріалу.

— Сьогодні ви працюєте не в класі, а на фабриці, у цеху з виготовлення сумочок. А ваші замовники очікують на свої вироби. (Діти вибирають інженера з техніки безпеки, "контролерів ".)

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

Інженер з техніки безпеки нагадує правила безпечної праці під час роботи з голками, ножицями.

VIII. Самостійна робота. Фізкультхвилинка. Пальчикові вправи.

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання виробів.

Учитель дає словесну оцінку виробам. Учні урочисто під музику вручають сумочки "замовникам" — лялькам.

XI. Підсумок уроку.

—Хто шиє для вас одяг? (Швея.)

—Які інструменти використовує швея? (Голки.)

—На наступному уроці ми продовжимо роботу і будемо шити фартушок для ляльки.

XII. Прибирання робочих місць.

РУЧНІ ШВИ

СУМОЧКА ДЛЯ ЛЯЛЬКИ

УРОК 56

Тема. Пошиття виробів з тканини.

Об'єкт праці. Фартушок для ляльки.

Мета. Закріпити навички виконання швів "уперед голку", "через край". Навчити дітей шити фартушок для ляльки.

Матеріали та інструменти. Викрійки, шпильки, тканина, тонка крейда, ножиці, голки, нитки, вузька тасьма, зразки виробів, технологічна картка, ляльки.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

1. Розгадування кросворда.

1. Хто водить автомобілі? (Шофер.)

2. Голку хто в тканину пропихає, та ще й пальчик захищає? (Наперсток.)

3. Те, з чого роблять зошити. (Папір.)

4. Вірна подруга голки. (Нитка.)

5. Продзвенів дзвінок, починається ... (урок).

6. У кожнім місті і селі головний я на столі. (Хліб.) 2, Слово вчителя.

—Діти, чи спостерігали ви, як мама чи бабуся порається на кухні?

—Що завжди вона одягає перш ніж почати готувати їжу? (Фартушок.)

—Для чого одягати фартушок? (Щоб не забруднювати одяг.)

—Фартушки одягають люди багатьох професій. Головне призначення його --- захистити одяг від попадання бруду.

Сьогодні на уроці ви навчитеся шити фартушок для ляльки, а коли підростете і навчитеся гарно щити, то зможете пошити фартушок і собі, чи мамі з бабусею.

IV. Розгляд зразка виробу.

—Шити ви будете фартушок ось такої простої форми, тому що його легко виготовляти. (Вчитель демонструє зразок фартушка.)