Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

— Діти, до нас у клас завітало сонечко і принесло з собою для вас послання. Але для того, щоб його прочитати, потрібно скласти всі частинки сонечка докупи.

(Діти складають частинки докупи, один із учнів читає послання.)

Сонце посміхається лісу і ріці

мовляв, першокласники і — молодці!

—Посміхніться і ви сонечку й на ділі докажіть сьогодні на уроці, що ви молодці.

НІ. Повідомлення теми та мети уроку.

—Чи сподобалося вам складати сонечко із частинок?

—А чи не хотіли б ви самі виготовити подібну гру?

—Сьогодні на уроці ви навчитеся виготовляти гру "Склади картинку" зі старих листівок.

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу.

Спочатку уважно розглядають картинку. Способом перегинання паперу на 2 і 3 частини розмічають картинку на 6 частин. Із зворотного боку наклеюють на неї чистий папір. Після висихання клею розрізують

картинку на частини (а). Перший раз учні складають картинку з допомогою вчителя. Перевертають одночасно дві верхні частини і на першій з них пишуть доданки, наприклад, "2 + 3", а на другій частині — суму. Так само перевертають дві середні, а потім нижні частини та розв'язують приклад (б).

Після цього діти складають картинку самостійно, не звіряючись з малюнком.

Арифметичні дії бажано скласти так, щоб між ними був взаємозв'язок, наприклад, сума чисел верхньої частинки картинки має дорівнювати першому доданку середньої частини, а сума чисел посередині відповідати першому доданку нижньої частини картинки.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

—Що потрібно для роботи?

VII. Правила техніки безпеки.

Учитель нагадує, що під час користування клеєм потрібно слідкувати, щоб клей не потрапив у рот, очі.

VIII. Самостійна робота учнів.

Вчитель спостерігає за роботою, вносить свої корективи.

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання виробів.

Учитель звертає увагу на акуратність та точність виконаних робіт.

XI. Підсумок уроку.

—Чи сподобалося вам власними руками виготовляти гру?

—А хто хотів би виготовити ще подібні ігри?

XII. Прибирання робочих місць.

ГРА "СКЛАДИ КАРТИНКУ"

ГРА "СКЛАДИ КАРТИНКУ"

УРОКИ 44-45

Тема. Вироби з готової друкованої основи.

Об'єкт праці. Саморобка картинки-аплікації.

Мета. Закріпити поняття "аплікація". Навчити виготовляти картинку-аплікацію з готової друкованої основи. Розвивати спостережливість, логічне мислення, бажання читати дитячі журнали.

Матеріали та інструменти. Саморобка "Картинка-аплікація" (журнал "Малятко", № 7, 2004 р.), ножиці, клей, пензлики, дитячі журнали "Малятко", "Малеча", "Барвінок".

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

Вчитель заздалегідь готує заготовки друкованої основи, перевіряє їх наявність.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

—Діти, які дитячі журнали ви любите читати?

—А чим вони вам подобаються?

—Кожен журнал частенько готує для вас подарунки у вигляді цікавих саморобок. (Вчитель демонструє.) А сьогодні на уроці ви навчитеся виготовляти картинку-аплікацію, яку для вас підготували автори дитячого журналу "Малятко". Ці картинки цікаво вирізувати і наклеювати, ними можна прикрасити ігровий куточок або комусь подарувати.

IV. Розгляд зразка виробу.

V. Технологія виготовлення виробу.

—Уважно розгляньте малюнок.

Щоб виготовити аплікацію, з лівої частини слід вирізати фрагменти і наклеїти їх праворуч на загальний малюнок. Необхідно уважно слідкувати, щоб співпадали контури. Під час роботи порівнюйте свій виріб із малюнком-зразком.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

—Що потрібно для роботи?

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

VIII. Самостійна робота учнів.

Учитель слідкує за точністю виконання аплікації.

Фізкультхвилинка.

Пальчикові вправи.