Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
8
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

XI. Підсумок уроку.

XII. Прибирання робочих місць.

РІЗАННЯ ПАПЕРУ НОЖИЦЯМИ

ГРА "ГОЛОВОЛОМКА"

УРОК 24

Тема. Різання паперу.

Об'єкт праці. Лічильний матеріал з паперу.

Мета. Закріпити вміння різати папір ножицями по прямих лініях, навчити виготовляти лічильний матеріал з паперу.

Матеріали та інструменти. Ножиці, кольоровий папір, нарізаний стрічками, квадратами і трикутниками, технологічна картка.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

—На уроці математики ви вчилися рахувати палички, але лічити можна й інші предмети. Наприклад, квадрати і трикутники, виготовлені з паперу.

IV. Розгляд зразка виробу.

Вчитель показує зразки таких квадратів і трикутників, лічить їх.

—Сьогодні на уроці ви навчитеся вирізувати квадрати і трикутники, які потім зможете використати як лічильний матеріал.

V. Технологія виготовлення виробу.

—Щоб виготовити квадрат, потрібно на стрічці загнути лівий нижній кут угору так, щоб верх його збігався з верхньою кромкою стрічки, і від­різати по лінії а.

Для виготовлення трикутника квадрат треба зігнути по діагоналі вдвоє, розгорнути його і по лінії згину розрізати.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалу та інструментів.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

Вчитель ще раз показує, як правильно взяти ножиці, як ними різати, нагадує про правила безпеки під час роботи з ножицями.

VIII. Самостійна робота учнів.

Вчитель слідкує, чи правильно учні складають папір, вирізають квадрат. .Пропонує відрізати ще по десять квадратів.

Фізкультхвилинка.

IX. Продовження самостійної роботи. Учні відрізають трикутники.

X. Оцінювання виробів.

XI. Підсумок уроку.

—Що навчилися робити на уроці?

XII. Прибирання робочих місць.

Вчитель пропонує скласти вирізані квадрати і трикутники в раніше приготовлені коробочки і наголошує, що надалі цей лічильний матеріал буде використовуватися на уроках математики.

Лічильний матеріал з паперу

УРОК 25

Тема. Криволінійне різання паперу.

Об'єкт праці. Квіточка-семицвіточка.

Мета. Ознайомити учнів з прийомами різання паперу ножицями по кривих лініях. Удосконалювати вміння працювати із шаблонами. Розвивати пізнавальну активність школярів.

Матеріали та інструменти. Цупкий папір, кольоровий папір, клей, пензлик, ножиці, казковий герой, готовий виріб, шаблони.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

На дошці висить малюнок казкового героя Чарівного Оха і веселки.

— Діти, до нас у гості сьогодні завітав Чарівний Ох і приніс у подарунок ось цю веселку. Такі веселки Ох малює на небі після дощу, коли виходить з-за хмарки сонечко. Погляньте, які кольори у веселки. І розміщені вони завжди в певній послідовності: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, голубий, синій, фіолетовий. Всього 7 кольорів, їх називають кольорами веселки. А щоб не сплутати, в якій послідовності потрібно розмальовувати веселку, Ох склав таку примовку:

Якщо і ви запам'ятаєте цю примовку, то також ніколи не будете плутати послідовність кольорів веселки.

Сьогодні на уроці ви навчитеся виготовляти квітку, та не просту, а чарівну. Це буде квітка-семицвітка. Кожна пелюсточка її буде такого ж кольору, що й смужка у веселки.