Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Уроки трудового навчання 1клас.doc
Скачиваний:
9
Добавлен:
19.12.2018
Размер:
6.22 Mб
Скачать

V. Технологія виготовлення виробу.

—Щоб виготовити фартушок, беруть викрійку і прикріплюють її до відрізка тканини (а). Крейдою роблять розмітку на тканині, після чого вирізують деталь фартушка (б). Відрізки вузької тасьми (в) пришивають до нагрудної частини фартушка (г), а зав'язки — до нижньої частини швом "уперед голку" так, як показано на малюнку ґ.

З маленького відрізка тканини пришивають кишеньку до фартушка (д), попередньо підгинаючи краї з трьох боків. Щоб запобігти висми­куванню ниток на краях фартушка, зрізи обробляють швом "через край" (є). На кишеньці фартушка можна зобразити квіточку швом "уперед голку".

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

VII. Правила техніки безпеки та гігієни праці.

Інженер з техніки безпеки нагадує правила безпечної роботи з ножи­цями, голкою та шпильками.

VIII. Самостійна робота учнів. Фізкультхвилинка.

Ляльки плескать всі уміють,

своїх ручок не жаліють.

Ляльки тупать всі уміють,

своїх ніжок не жаліють.

Із ляльками ми підем,

пританцьовувать почнем.

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання виробів. Відбір на виставку.

—А зараз одягніть фартушки на ляльок, які так чекали на ці подарунки.

XI. Підсумок уроку.

—Які шви використовували в роботі?

— Чи сподобалося вам шити?

XII. Прибирання робочих місць.

ФАРТУШОК ДЛЯ ЛЯЛЬКИ

ФАРТУШОК ДЛЯ ЛЯЛЬКИ

МОДЕЛІ ФАРТУШКІВ

УРОК 57

Тема. Конструювання фігур з паличок.

Об'єкт праці. Фігури з паличок.

Мета. Ознайомити учнів з поняттям "конструювання". Вчити виконувати контурні зображення фізичних вправ, конструювати будиночки. Розвивати логічне мислення, фантазію, самостійність.

Матеріали та інструменти. Палички, кружечки, малюнки фігур, будинків.

Хід уроку

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

III. Повідомлення теми та мети уроку. 1. Слово вчителя.

— На декількох уроках ви будете вчитися конструювати. Конструювання — це створення, розробка будови виробу або окремих його частин. Сьогодні конструювати будемо з паличок, якими ви користуєтесь на уроках математики. Але палички вже не будуть позначати кількість предметів, а під дією ваших чарівних пальчиків перетворяться на різноманітні фігурки.

2. Відгадування загадки-добавлянки.

В тебе все буде в порядку, якщо день почнеш з ... (зарядки).

—Чи всі дітки виконують вправи ранкової зарядки? А як ви їх виконуєте? (Учні по черзі демонструють.)

—Ось це і буде завданням для пальчиків: за допомогою паличок зобразити фігуру чоловічка, який робить фіззарядку.

IV. Розгляд зразка виробу.

Вчитель демонструє зразок фігурки. (Палички попередньо приклеює до основи, аби не розлетілися під час демонстрації.)

V. Технологія виготовлення виробу.

Щоб зобразити фігурку чоловічка, який робить фіззарядку, учням потрібно вирізати кілька кружечків (а).

За допомогою паличок можна зобразити кілька простих вправ, які учні виконували під час фіззарядки. Для прикладу вчитель вивішує таблиці, де показано послідовність виконання вправи: "вихідна поза", "руки в сто­рони", "руки вгору" (б).

Учні можуть пригадати і складніші вправи або елементи вправ, які вони виконували на уроках фізкультури: "руки вперед", "присідання", "нахили вбік з підняттям руки", "руки в боки з присіданням" (в).

З метою розвитку логічного мислення учням дають складніші завдання (г), пропонують конструювати фігури за малюнками (г).

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

VII. Повторення правил техніки безпеки.

Вчитель нагадує учням, що під час виконання завдання не можна крутитися, щоб палички не попадали на підлогу і не погубилися.

VIII. Самостійна робота учнів. Фізкультхвилинка.

Діти разом виконують вправи ранкової гімнастики, елементи яких зобразили за допомогою паличок. (Один показує, інші повторюють за ним.)

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Оцінювання виробів.

XI. Підсумок уроку.

— Чи сподобалося вам конструювати?

— А чи не хотіли б ви погратися з паличками?

Гра "Забери зайву".

— З 13 паличок побудуй 4 квадрати, як показано на малюнку.

— Забери 1 паличку, щоб залишилося тільки 3 квадрати.

XII. Прибирання робочих місць.

Учитель нагадує дітям про необхідність акуратно скласти палички у коробочки, прослідкувати, щоб не згубилися.

КОНСТРУЮВАННЯ ФІГУР З ПАЛИЧОК

УРОКИ 58-59

Тема. Будівельний конструктор.

Об'єкт праці. Конструювання мостів.

Мета. Ознайомити дітей з деталями будівельного конструктора, правилами користування, призначенням. Уточнити уявлення про форму і величину предметів. Розвивати самостійність мислення, ініціативу, винахідливість у розв'язанні конструкційних завдань.

Матеріали та інструменти. Будівельний конструктор, малюнки, фото мостів.