Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ліннік О.О..doc
Скачиваний:
106
Добавлен:
21.12.2018
Размер:
1.77 Mб
Скачать

I карти)

І таблицею). J; Пошукова робота (із

енциклопедією ТОІЦо)

оо

npoueci засвоєння (Розумові операції.

осмисленого JO"*«'xmoeyeOHH„. -логіка засвоєння - наочність-:рЫвид„'ль);,ь і Р'зиі способи запам'ятовувану

сюидаивд таблиць

закінчення табл.

VI.

Систематизація, узагальнення знань, умінь, навичок

Систематизувати та узагальнити результати попереднього етапу процесу навчання

Класифікують отриману інформацію, відповідають на запитання, роблять висновки

1. Узагальнююча бесіда.

2. Робота в зошиті.

3. Робота з підручником. 4 Виконання вправ на класифікацію.

5. Ігри на класифікацію

5 хв.

VII.

Застосування ЗУН

Організувати застосування отриманих знань у нових умовах

Беруть участь у рішенні задач (теоретично або практично). 3 форми:

- словесна.

- ліяльнісна;

- наочно-діяльнісна

1. Робота в зошиті.

2. Виконання творчих завдань.

3. Проведення дослідів.

4. Моделювання.

5. Дидактична гра.

6. Робота в і рунах

5-7 хв.

VIII. Домашне завдання

Надати та роз'яснити учням домашне завдання

Слухають іа усвідомлюють зміст домашнього завдання

Можливі завдання: спостереження; дослід; практична робота; робота з підручником; робота з додатковою літературою

і хв.

IX. Підсумки

Порівняти цілі уроку з його результатами, зробити висновок про ефективність організації уроку, оцінити діяльність учнів

Беруть участь у

рефлексивній

діяльності,

організованій вчи гелем

1-2 хв.

Зазначимо, що в уроках для 1-2 класів мають бути органі­зовані 2 фізкультхвилинки, для 3-4 класів - одна. Домашні завдання в 1 класі не задаються.

Структура комбінованого уроку, яку ми навели, містить всі можливі макроетапи. Структуру уроків формування нових ЗУН, систематизації та закріплення ЗУН можна змоделювати, використовуючи макроструктуру комбінованого уроку:

Етапи уроку формування нових ЗУН

Етапи уроку систематизації та узагальнення ЗУН

  1. Організація початку уроку.

  2. Перевірка домашнього завдання.

  3. Мотивація навчальної діяльності. ___

  4. Систематизація та узагальнення ЗУН.

  5. Домашн» завдання.

  6. Підсумок.

  1. Організація початку уроку.

  2. Актуалізація опорних знань.

  3. Мотивація навчальної діяльності.

  4. Вивчення нового матеріалу.

  5. Домашне завдання.

  6. Підсумок. |

Наведемо приклад оформлення плану-конспекту комбіно­ваного уроку з курсу „Я і Україна" згідно з наданою макрострук­турою (за матеріалами Т.Байбари [4]).

Тема: Мішані ліси (4 клас).

Мета: формувати уявлення про географічне розміщення зони мішаних лісів на території України, її кліматичні умови, рослинний і тваринний світ. Залежність між елементами живої та неживої природи в мішаних лісах, уміння розрізняти росли­ни й тварини зони мішаних лісів;

- розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки; висловлювати й доводити судження, аргументуючи свою відповідь;

ш і —

- виховувати розуміння й відчуття краси природи; розви­вати позитивні емоції під час сприймання об'єктів природи, прагнення охороняти природу.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: карта природних зон України, гербарії та ма­люнки рослин (дерев, кущів, трав'янистих рослин) мішаних лісів, малюнки тварин (діапозитиви), фільм „Життя лісу".

Хід уроку

I. Організація класу.

II. Актуалізація опорних знань.

1. Фронтальна бесіда (з опорою на глобус та телурій).

  • Яку форму має Земля?

  • Що таке вісь Землі?

  • Як вона розміщена у просторі?

  • Як зумовлюється зміна пір року?

III. Мотивація навчальної діяльності.

1. Постановка проблеми:

- До чого призводить нерівномірне освітлення Сонцем зем­ної поверхні?

  1. Полілог.

  2. Повідомлення теми.

Уся територія материка розділена на частини - природні зони. На території України виділяється чотири природних зони. Сьогодні ми почнемо вивчати зону мішаних лісів.

IV. Засвоєння нових знань, умінь, навичок.