Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
БС СВ Ч-ІІ 2009.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
30.04.2019
Размер:
1.88 Mб
Скачать

4. Дії тактичного повітряного десанту в особливих умовах

475. Десантування повітряних десантів у горах проводиться з урахуванням впливу фізико-географічних умов гірської місцевості. Різко пересічена місцевість, наявність перешкод, які важко подолати, обмежена кількість площадок приземлення ускладнюють висадку десанту. Ще більше ускладнюють висадку десанту в горах постійна загроза гірських обвалів, каменепадів, різкі зміни погоди протягом доби, а також висота площадок приземлення над рівнем моря.

При веденні наступального бою бригадою у горах для захоплення перевалу в глибині оборони противника, батальйон (рота) може діяти в тактичному повітряному десанті. для захоплення перевалу тактичний повітряний десант висаджується безпосередньо на нього на площадки (площадку) поблизу перевалу, опановує прилеглу до нього командними висотами, виходять у фланг і в тил противнику, який обороняє перевал, і знищує його.

Для захоплення гірського переходу (долини) десант висаджується біля входу до нього, опановує прилеглими до нього командними висотами, з яких прострілюється прохід (долина), блокує і знищує противника.

У зв’язку з труднощами, а інколи і неможливістю вибору посадочних площадок для вертольотів із взаємним віддаленням 5-10 км, підготовка тактичного повітряного десанту може здій­снюватися у вихідному районі для десантування із значно біль­шими розмірами, ніж у звичайних умовах. Це ускладнює проведен­ня робіт по підготовці підрозділів до виконання завдання та управління ними в цей період.

За своїм складом тактичний повітряний десант, що засто­совується в горах, може бути самим різноманітним. На визначен­ня складу десанту особливо впливає вантажність вертольотів, яка знижується більше ніж на 10 % на кожні 1000 м збільшення висоти польоту. Склад тактичного пові­тряного десанту, що застосовується у гірській місцевості з посадочними площадками для вертольотів, які розташовані на висоті 1500 м над рівнем моря, повинен бути, як мінімум, на одну третину менше у порівнянні з десантом, що застосовується у звичайних умовах. В горах частіше, ніж у звичайних умовах, можуть застосо­вуватися тактичні повітряні десанти у складі посиленої механізованої роти.

Політ вертольотів з десантом в район десантування доре­чно виконувати на висоті 50-60 м, що значно більша, ніж у зви­чайних умовах. Це необхідно для запобігання аварій вертольо­тів внаслідок різних коливань потоків повітря, що підніма­ються вверх та спадають униз, чинять сильний вплив на дотримання заданої висоти польоту.

Смуга прольоту тактичного повітряного десанту, як і в звичайних умовах, вибирається над незайнятими або зайнятими незначними підрозділами противника районами (ділянками) місцевості. В горах такими районами можуть бути лісні масиви, гірські хребти, ущелини. При виборі сму­ги прольоту необхідно запобігати подоланню гірських хребтів з різкими змінами висоти польоту, внаслідок чого можуть змінюватись можливості вертольотів по навантаженню залежно від висоти польоту над рівнем моря.

Вертольоти можуть проводити посадку на обмежену кількість площадок приземлення - одна на дві ескад­рильї. В цих випадках посадка вертольотів буде здійснюватися послідовно. Даний спосіб використовується і при умовах, коли є можливість вибирати для кожної ескадрильї посадочну площадку, але за своїми розмірами площадки будуть менше нормативних. Площадки призем­лення вибираються як можна ближче до об’єктів (рубежів), які необхідно захопити, і призначаються на гірських плато, в долинах річок, а при наявності схилів інколи безпосередньо на перевалах. Крутизна схилів повинна бути не більше 15 градусів, виключати перекидання техніки та забезпечувати її вільний вихід з площадок. Взимку, а в умовах високогір’я і влітку, для висадки десанту можуть використовуватися замерзлі гірські озера.

Глибина десантування тактичного повітряного десанту в горах може бути меншою, ніж у звичайних умовах, внаслідок зменшення можливого темпу наступу військ в горах.

При висадці десанту в тил противника мінометні та артилерійські підрозділи займають вогневі позиції поблизу площадок приземлення або безпосередньо на них.

476. При діях бригади в морському десанті, для успішних її дій батальйон (рота) може діяти в тактичному повітряному десанті. Для забезпечення дій морського десанту повітряний десант після висадки захоплює і утримує ділянку прибережної смуги, яка визначена для висадки морського десант, забороняє підхід до неї резервів противника. Висадка тактичного повітряного десанту здійснюється перед підходом десантних кораблів з підрозділами морського десанту до берега. Дії десанту підтримуються вогнем кораблів вогневої підтримки і ударами авіації.

477. При веденні наступального бою бригадою з форсуванням водної перешкоди для захоплених мості, переправних засобів або ділянок, зручних для форсування, батальйон (рота) може діяти в тактичному повітряному десанті. Для захоплення мостів, переправних засобів або ділянок зручних для форсування, десант після висадки стрімко висувається до призначеного об’єкту атакою з ходу з різних напрямків на одному або обох берегах знищує охорону, захоплює ці об’єкти і, перейшовши до кругової оборони утримує їх до підходу підрозділів бригади, що наступають.

478. При десантуванні взимку глибокий сніговий покрив уск­ладнює вибір площадок у безпосередній близькості від об’єкту. Це необхідно враховувати при виборі району десантування, щоб звести до мінімуму труднощі, що пов’язані із висуванням під­розділів десанту від площадок приземлення до об’єкту атаки.

Взимку в якості площадок приземлення широко використовуються замерзлі озера, річки, болота, що покриті снігом. Крім того, при організації десантування необхідно враховувати особливості погодних умов. При наявності великого снігового покриву посадочні площадки у вихідному районі для десантування підготовлюються для посадки вертольотів очисткою їх від снігу або утрамбуванням його. Висадка підрозділів десанту в районі десантування при наявності великого снігового покриву може здійсню­ватися із положення зависання вертольотів.

Для полегшення пересування гармат, мінометів, зенітних засобів та іншого озброєння поза дорогами в умовах глибокого снігового покриву підготовлюються та закидаються разом з ма­теріальною частиною нарти, волокуші та санно-лижні установки. Особовий склад повинен забезпечуватися лижами.

479. Десантування і ведення бою вночі є найбільш розповсюдженим способом дій десанту. Ніч сприяє раптовій появі десанту в тилу противника та введення його в оману відносно дійсного ра­йону десантування та сил десанту, а також виконанню завдання з меншими втратами.

Якщо висадка десанту проводиться безпосередньо на об’єкт атаки, то командири рот і взводів відразу ж після висадки збирають особовий склад, озброєння і бойову техніку, приводять її у бойовий стан, самостійно і швидко висувають підрозділи до призначеного рубежу або об'єкту, не чекаючи висадки всього десанту. Збір особового складу продовжується під час руху. Бойові завдання уточнюються на ходу. В тому випадку, коли противник на підступах до об’єкту (району) виявляє стійкий опір, десант, прикриваючись незнач­ними силами з фронту, здійснює маневр з метою обходу або охо­плення противника та рішучою атакою у фланг і тил знищує його.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.