Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

4.Физкультминутка

- А теперь вам и Незнайке пора отдохнуть.

Собираем детвору

Поиграть в одну игру.

Покажите мне, ребята,

Как в лесу живут зверята,

Как лисёнок просыпается,

Как бельчонок умывается,

Как зайчонок поскакал,

Как волчонок пробежал,

Как ежонок и ежиха

Собирает ежевику.

Только медвежонок спит,

Просыпаться не спешит.

5.Работа с учебником

1.Упражнение 78, с. 44 – индивидуальная работа.

2.Игра «Имена в загадках».

-Ребята, Незнайка принёс вам задание, с которым у него никак не получается справиться. Поможем?

Слайд 7.

-Запишите отгадки.

-Что нужно помнить, чтобы правильно написать эти слова?

(Имена собственные пишутся с большой буквы.)

- Разделите слова на слоги. Какое слово нельзя разделить для перенося? Почему?

- На какие группы можно разделить эти слова? (Краткие и полные)

- Когда мы называем полные имена? А когда краткие?

- Запишите своё краткое и полное имя.

- Есть ли у нас в классе дети, у которых одинаковые имена?

- Как называют людей с одинаковыми именами? (Тёзки.)

- Как же можно различать таких людей? (По фамилии.)

- А бывает ли так, что и фамилии у людей одинаковые?

- Как таких людей называют, если ли не родственники? (Однофамильцы.)

6. Итог урока

- Дети, давайте ещё раз напомним Незнайке, о чём мы говорили на уроке, что надо помнить при написании имён, фамилий и отчеств?

Слайд 8.

(Имена, фамилии и отчества людей пишутся с большой буквы. Это имена собственные.)

-Что нового узнали?

7.Домашнее задание

Упражнение 77, стр.44

12.02 я і Україна Тема. Що таке культурна спадщина. Правила поводження у громадських місцях.

Мета: з’ясувати сутність поняття культурна спадщина; ознайомити з правилами поводження у бібліотеці, храмі, на вулиці; формувати уміння дотримуватись правил поводження у громадських місцях; удосконалювати уміння творчо мислити, спостерігати, бачити прекрасне; розвивати уміння зв’язно і логічно висловлювати свої думки; виховувати бережливе ставлення до всього прекрасного, що створили пращури.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Добрий день вам, добрі люди,

Хай вам щастя буде

Не на день і не на рік,—

А на довгий-довгий вік.

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання. Інсценівка.

Три учні працюють біля дошки: вибирають собі завдання (записані на іграшках: їжачок, білочка та зайчик). Якщо відповідають правильно на питання, беруть їх собі.

Їжачок. Чи замислювався ти, що про тебе думають люди: ввічливий ти чи грубий? Уважний чи байдужий? Чемний чи нечемний? Чому? Доведи.

Білочка. Казка «Лисичка і журавель», розкажи чого навчає казка тих, хто запрошує гостей. А тих, хто йде в гості?

Зайчик. Розкажи про правила гостя, чому їх треба дотримуватись.

— Поміркуйте, де заперечення не не буде зайвим: коли розмовляєш, то: жестикулюй; розмахуй руками; уважно слухай, перебивай співрозмовника; намагайся перекричати всіх; роби зауваження; показуй свою зверхність.

Всі інші. Культуру мовлення ви знаєте, загадкиодразу відгадаєте:

Коли говориш — не… (кричи)

Слів поганих — не… (вживай)

На всі боки — не… (крутись)

У вічі співрозмовнику… (дивись)

Говори спокійно, чемно.

Спілкуватись тобі буде… (приємно).