Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

4. Робота з підручником.

а) Самостійна робота. ( Читання тексту підручника.)

б) Робота в групах. ( Обговорення малюнків, які ілюструють правила.)

в) Робота в парах. Гра „ Інтерв’ю”. ( Кореспондент задає питання - респондент відповідає.)

- Яка небезпека загрожує на льоду?

- Як треба діяти, якщо під тобою провалився лід?

- Як допомогти, якщо хтось провалився в ополонку?

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота в зошиті.

Завдання 1. Самостійна робота. Позначити, які правила порушили діти.

Завдання 2. Колективна робота. Обговорення. Яких правил безпеки під час зимових розваг треба дотримуватися.

Завдання 3. Продовжити речення.

2. Хвилинка цікавинка.

Як написати в трьох клітинках словосполучення „ замерзла вода”?

л і д

3. Тестова перевірка.

Вибрати правильні твердження.

Правила поведінки на льоду:

а) ніколи не виходь на лід один;

б) не ставай на лід, коли не впевнений, що він міцний;

в) можна перебувати на льоду, коли на ньому темні плями;

г) обходь ополонки;

д) лід надійний біля дерев, заростей очерету, там, де б’є джерело;

е) небезпечний лід під час відлиги і потепління.

Не можна виходити на лід:

а) без ковзанів;

б) наодинці;

в) без рукавичок.

Не ступай на лід, якщо:

а) не впевнений, що він міцний;

б) не має ковзанів;

в) лід не слизький.

VI. Підсумок уроку.

- Де найкраще гратися взимку?

- Чому забороняється заходити на лід далеко від берега?

- Чому небезпечно знаходитись біля ополонок?

- Де лід найтонший?

Поетична хвилинка.

Давайте спробуємо скласти вірш про зиму.

( Що зробила? що?) сизокрила,

прилетіла зима

(Яким? чим? що?) покрила.

білим пухом землю

(Які? що? на що?) перетворила,

всі річки на лід

(Кому? що?) відкрила.

дітворі відпочинок

Хай відпочинок взимку приносить вам тільки радісні хвилини в житті.

VII. Домашнє завдання.

Опрацювати текст підручника. Намалювати малюнок „ Мій відпочинок взимку”.

18.01 математика

Тема. Додавання виду 49+4. Вправи та задачі на закріплення вивченого

Мета: вправляти учнів у додаванні й відніманні круглих десятків; розвивати вміння розв’язувати задачу на знаходження невідомого від’ємника.

Обладнання:_ сигнальні картки, схеми задач, предметні малюнки, таб-

лиці усних обчислень.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень читає результати прикладів на віднімання, а другий —

результати прикладів на додавання.

2) Прочитати, якими числами доповнили дані до 11, 13.

2. Усні обчислення

1) Гра «Футбол».

На дошці — малюнки із зображенням воріт. Під воротами записані

числа. Дітям треба скласти такі приклади, щоб відповіді дорівнювали

числам у воротах.

12 14

2) Гра «Олімпійські гори».

Діти розв’язують приклади і з’єднують з відповідною відповіддю.

6 + 8 5

70 16 14

72 – 7 12

13 – 7 9

16 – 8 8

11 + 5 54

5 + 7 26

18 – 9 62

11 – 5 8

50 + 4 12

20 + 6 5

35 – 30

3 + 9

14 – 6

32 – 30

3) Математичний диктант.

— Я зараз буду вам зачитувати прості задачі, а ви записуватимете в зошити тільки відповіді до них.

• На лісовій галявині гралося 7 їжачків і стільки ж зайчиків. Скільки лісових звірят було разом на галявині?

• На одному кущі розквітло 12 троянд, а на другому — на 4 троянди менше. Скільки троянд розквітло на другому кущі?

• Білочка Муся знайшла 14 горішків, а білочка Дуся — 5 горішків. На скільки більше горішків знайшла Муся, ніж Дуся?

• Є в Зайчихи 12 малят, неслухняних зайченят. На обід їх мати жде, три прийшли, а скільки йде?

• На галявині розквітло 15 ромашок і 4 волошки. Скільки розквітло квітів?

• У першому кошику 6 грибочків, а в другому — на 3 більше. Скільки грибів у другому кошику?

4) Перевірка роботи.

Одна учениця зачитує відповіді, а інші діти сигналізують про правильність виконання.