Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

V. Закріплення вивченого матеріалу

Пояснення до творчого завдання

Оберіть ту форму купола, яка подобається вам найбільше. Складіть композицію з декількох куполів — великих і маленьких. Поміркуйте, які додаткові елементи допоможуть передати ваше ставлення до храму.

Індивідуальна робота за творчим завданням

Можливо, ви домалюєте хмари, сонячне проміння, птахів, а може, знайдете свій власний образ. Характерні силуети куполів повинні чітко читатися на вашому малюнку. (Учні виконують роботу самостійно. Учитель коригує діяльність учнів і допомагає виправити помилки.)

Vі. Підбиття підсумків

Учні по черзі демонструють свої роботи і розповідають, яку головну думку вони хотіли передати. Клас спільно обговорює роботи, під керівництвом учителя визначає, як ще можна було передати задум автора. Із малюнків створюють виставку

28.01 математика

Тема. Застосування загального правила віднімання двоцифрових чисел до прикладів виду 79 – 40, 79 – 4. Знаходження остачі (здачі) в задачах на купівлю товару

Мета: розглянути особливі випадки віднімання без переходу через десяток; вправляти учнів у знаходженні остачі при купівлі товарів, у знаходженні невідомого компонента.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) На дошці — приклад.

22 + 43 + = 87

Записати невідоме число.

2) Один учень називає відповіді прикладів на додавання № 399.

3) Другий учень називає відповіді прикладів на віднімання № 399.

2. Картки для індивідуальної роботи

Картка 1

Розв’язати задачу.

До свята мама купила 35 цукерок. З’їли 12 цукерок. На скільки більше цукерок залишилося, ніж з’їли?

Картка 2

Розв’язати задачу.

У трьох бочках засолили 90 кг капусти. В одній бочці було 30 кг, в другій 20 кг. Скільки кілограмів капусти було у третій бочці?

Картка 3

Розв’язати задачу.

У садку зібрали 100 мішків яблук. З них 40 мішків відклали на сушку, 50 мішків відправили у місто, а решту відправили до школи-інтернату. Скільки мішків яблук відправили до школи-інтернату?

3. Усні обчислення

1) Гра «З якого дерева яблука?»

90 – 50 9 + 9 10 + 22 25 – 5 35 – 15

14 + 6 48 – 8 12 + 6 48 – 16 20 – 2

25 18 32 40

2) Заповнити таблицю.

а 13 7 21 44 90 55 62 8 10

а + 5

II. Р обота над новим матеріалом

1. Виконання завдання № 400

Пояснити розв’язання прикладів.

Діти працюють у парах. Потім один учень за бажанням виходить до дошки

і пояснює розв’язання прикладів

79 – 40 = 39

У від’ємнику одиниць немає, тому треба відняти лише десятки.

70 – 40 = 30

Потім додамо 9 одиниць.

30 + 9 = 39

Розв’яжемо приклад.

79 – 4

У від’ємнику немає десятків, тому віднімемо лише одиниці.

9 – 4 = 5.

Потім до десятків додамо одиниці.

70 + 5 = 75

2. Первинне закріплення

Виконання завдання № 401.

3. Самостійна робота

Сильніші учні розв’язують приклади.

84 – 22 + 15

90 – (56 – 6)

66 + 23 – 54

45 + 31 – 24

100 – 50 + 46

55 + 33 – 26

Слабкіші учні працюють разом з учителем і розв’язують пропоновані

приклади з коментуванням.

Решта дітей виконують завдання № 402.

3. Перевірка роботи

4. Фізкультхвилинка