Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

С. 76 № 423, № 424.

30.01 трудове навчання

Тема. Макетування рекламного щита для продовольчих товарів

Мета: навчити конструювати іграшки з паперового складеного аркуша; удосконалювати навички розмічання виробів із паперу; закріпити знання правил роботи із ножицями та клеєм; розвивати увагу, окомір, логічне мислення; виховувати любов до тварин, інтерес до роботи.

Обладнання: демонстраційний матеріал — зразки іграшок зі складеного паперового аркуша; малюнки диких тварин; для індивідуального користування — зразки іграшок зі складеного аркуша паперу (Ведмедик, Лоша, Тигр); ігри «Ланцюжок»; роздатковий матеріал «Назви тварин».

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ви навчитеся робити іграшки зі складеного паперового аркуша. А кого будете робити, ви дізнаєтеся, коли виконаєте завдання та вправи.

ІІІ. Робота над темою уроку

На дошці вчитель пише слово тварини.

— Скажіть, на які дві групи можна поділити тварин? (Діти відповідають:

дикі та свійські тварини.)

Робота в парах.

— Перед вами — «Плутанка». Художник сховав 12 тварин, знайдіть їх. (Рис. 24)

— Кожна тварина полюбляє щось смачненьке.

Гра «Лабіринт».

Нагодуйте кожну тварину! (Рис. 25)

— Хто що любить поїсти? (Учні розповідають.)

— Розкажіть, що ще їсть ведмідь.

— Що робить ведмідь восени?

— Послухайте віршик.

Ось ведмедиця іде,

Ведмежат купать веде.

А вони лякаються,

А вони пручаються.

— Не хочемо!

Нам купатися — біда!

Дуже мокрая вода!

Плавати не вміємо,

Замерзнем, захворіємо!

Ой, страшно ж як!

— Про кого йшла мова у віршику?

(Учні відповідають: про ведмежат.)

— На уроці ми будемо виготовляти отаке ведмежатко.

(Учитель демонструє зразок виробу.)

ІV. Аналіз зразка виробу

— Подивіться на цього ведмедика.

— Із чого він виготовлений?

— Якого кольору папір потрібно нам узяти?

— З яких деталей складається іграшка? (Тулуб, голова)

Тулуб ви зробите самі, а голову та мордочку — за шаблонами.

Учитель готує шаблони: мордочка, коло — для голови.

V. Інструктаж

— Послідовність виготовлення ведмедика зі складеного паперового аркуша повинна бути такою.

1. Виріжте із коричневого паперу прямокутник. Складіть його навпіл. Ви-

ріжте тулуб за малюнком (1 деталь).

2. За шаблоном зробіть голову (2 деталі).

3. За шаблоном зробіть мордочку та голову (2 деталі).

4. Склейте мордочку та голову (по 2 деталі).

5. Наклейте голову до тулуба.

6. Наклейте ніс, очі, вуха.

(Учитель з учнями повторюють правила роботи з ножицями та клеєм.)

Vі. Практична робота

Учні виготовляють іграшки. Учитель стежить за послідовністю роботи.

Фізкультхвилинка

Ведмежатка всі гуляють,

Чеберяють, чеберяють,

Лапки вгору піднімають

І долоньками плескають.

Присідають і стрибають,

Дружно спинку вигинають,

Чеберяють, чеберяють.

Вдвох звірятоньки навпроти

Чеберяють до суботи,

Чеберяйте до суботи,

А ми сядем за роботу.

Діти продовжують роботу.