Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

4.Физкультминутка

- А теперь вам и Незнайке пора отдохнуть.

Собираем детвору

Поиграть в одну игру.

Покажите мне, ребята,

Как в лесу живут зверята,

Как лисёнок просыпается,

Как бельчонок умывается,

Как зайчонок поскакал,

Как волчонок пробежал,

Как ежонок и ежиха

Собирает ежевику.

Только медвежонок спит,

Просыпаться не спешит.

5.Работа с учебником

1.Упражнение 78, с. 44 – индивидуальная работа.

2.Игра «Имена в загадках».

-Ребята, Незнайка принёс вам задание, с которым у него никак не получается справиться. Поможем?

Слайд 7.

-Запишите отгадки.

-Что нужно помнить, чтобы правильно написать эти слова?

(Имена собственные пишутся с большой буквы.)

- Разделите слова на слоги. Какое слово нельзя разделить для перенося? Почему?

- На какие группы можно разделить эти слова? (Краткие и полные)

- Когда мы называем полные имена? А когда краткие?

- Запишите своё краткое и полное имя.

- Есть ли у нас в классе дети, у которых одинаковые имена?

- Как называют людей с одинаковыми именами? (Тёзки.)

- Как же можно различать таких людей? (По фамилии.)

- А бывает ли так, что и фамилии у людей одинаковые?

- Как таких людей называют, если ли не родственники? (Однофамильцы.)

6. Итог урока

- Дети, давайте ещё раз напомним Незнайке, о чём мы говорили на уроке, что надо помнить при написании имён, фамилий и отчеств?

Слайд 8.

(Имена, фамилии и отчества людей пишутся с большой буквы. Это имена собственные.)

-Что нового узнали?

7.Домашнее задание

Упражнение 77, стр.44

05.02 я і Україна

Тема. Школа ввічливості. Гостини.

Мета: з’ясувати сутність понять ввічливий, уважний, байдужий, чемний, нечемний; ознайомити з правилами етичної поведінки в гостях; формувати уміння накривати на стіл, дарувати подарунки; виховувати пошану до дорослих, повагу до ввічливих, гостинних господарів; формувати уміння користуватися правилами етикету.

Хід уроку

І. Підсумки спостереження за природою за місяць, учні розповідають, що корисного зробили для живої природи.

Птиця

Тріпоче серце пійманої птиці,

в руках моїх не чує доброти.

— Я дам тобі водиці і пшениці,

моя пташино, тільки не тремти!

— Хіба потоки загубили воду,

Хіба в полях уже зерна нема?!

Пусти мене, мій хлопче, на свободу,

І все, що треба, я знайду сама.

— Я ж лагідно тебе тримаю, пташко,

в своїх руках легеньких, як вітрець.

Хіба неволя це? Хіба це важко

Від мене взяти кілька зеренець?

— Пусти мене! Мені, дитина мила,

дорожча воля, ніж зерно твоє!

Страшна, хоч навіть лагідна та сила,

яка розкрити крилець не дає!

— Лети! Співай у небі гомінкому.

Хоч і маленький, зрозумів я все.

Моя рука ніколи і нікому

Ні кривди, ні біди не принесе!

(Д. Павличко)

II. Ознайомлення з темою та метою уроку

— Я разом із іменинниками і їх мамами — господарі сьогоднішнього святкового уроку «Школа ввічливості». Будемо вчитися бути ввічливими, чемними, як господарі, так і гості.

Нагадайте Пам’ятки господареві і гостеві. (Господарі готуються до прийому гостей: гріють чай, розставляють напої, розкладають печиво і цукерки; на

кожну парту кладуть серветки.)

III. Урочиста частина уроку

1. Господарі шанобливо зустрічають гостей,проводжають кожного на його місце.

Господарі: Ми дуже раді бачити вас у нашій світлиці.

Спасибі вам, що завітали, будьте як вдома.

Сподіваємося, що ви не пожалкуєте, що прийшли.

2. Конкурс компліментів.

(Вручення подарунків: не тільки речі, а і вірші, пісні, смішинки.)

Мами, бабусі розповідають цікаві історії, що трапилися з іменинниками.

(Звучить вальс, діти танцюють)

3. Гостини.

(Звучить музика.)

1. Господарі запрошують до столу, частують чаєм, печивом і цукерками: ввічливо і уважно слідкують за тим, щоб всім гостям було затишно, комфортно.

2. Господарі розважають, веселять гостей.

3. Всі співають пісеньку про день народження.

ІV. Підсумок уроку

06.02 математика

Тема. Розв’язання складеної задачі двома способами (ознайомлення). Периметр трикутника. Порівняння виразів

Мета: ознайомити учнів з розв’язанням складеної задачі двома способами; вправляти у порівнянні виразів за їх числовим значенням; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення дітей.

Обладнання: сигнальні картки, схеми задач, предметні малюнки, геометричні фігури.

Хід уроку