Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

II. Р обота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

1) Виконання завдання № 359.

2) Замінити за зразком.

29 = 20 + 9 45 = +

65 = + 71 = +

2. Пояснення нового матеріалу

Потрібно обчислити приклад 76 + 20.

Ми бачимо, що в другому доданку немає одиниць.

Тому можемо до 70 додати 20 і додати 6 одиниць.

Отже, 76 + 20 = 96.

Поясніть:

65 + 30 =

60 + 5

83 + 10 =

80 + 3

— Розглянемо наступний приклад.

45 + 3

У другому доданку немає десятків. Додамо до 5 одиниць 3 одини-

ці, буде 8.

До 40 додати 8, буде 48.

Поясніть:

56 + 2 =

50 + 6

53 + 6 =

50 + 3

3. Первинне закріплення

Виконання завдання № 360.

4. Самостійне розв’язання прикладів № 362

5. Взаємоперевірка роботи

6. Розв’язання задачі № 361 (самостійно)

7. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 363.

— Чи можемо одразу дати відповідь на головне питання задачі?

— Чому?

— Як дізнатися, скільки було проволоки?

— Знаючи, скільки було проволоки і скільки використали, чи може-

мо ми відповісти на головне питання задачі?

Діти розв’язують задачу самостійно, вчитель допомагає слабкішим

дітям.

2. Виконання завдання № 364

Учні вимірюють довжину відрізків.

Порівнюють довжину другого і третього відрізків.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 68 № 365, № 366.

21.01 укр.мова

Тема. Спостереження за роллю дієслів у мовленні. Виразне читання та переказування уривка з казки «Коза-дереза»

Мета: вчити знаходити в текстах дієслова, доречно їх використовувати; продовжити з’ясовувати роль дієслів у мовленні; удосконалювати навички виразного читання в роботі парами; розвивати діалогічне мовлення учнів; збагачувати активний словник учнів; прищеплювати любов до усної народної творчості свого й інших слов’янських народів.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 15)

— Хто ж як пересувається? (Равлик повзає. Пташка літає.Рибка плаває. Зайчик стрибає. Вовк бігає.)

— Яке речення за схемою ви побудували? (Рибка плаває, а зайчик стрибає.)

2. Гра «Голоси тварин»

— На дошці написано назви тварин. Треба дописати, як вони подають голоси.

Собака … (гавкає).

Кінь … (ірже).

Курка … (кудкудакає).

Півень … (кукурікає).

Корова … (мукає).

Коза … (мекає).

Свиня … (рохкає).

Жаба … (кумкає).

Сорока … (стрекоче).

Горобець … (цвірінькає).

Ластівка … (щебече).

Голуб … (туркоче).

— Виграє той, хто правильно виконає це завдання.

III. Повідомлення теми й мети уроку

— Сьогодні ми будемо спостерігати за роллю слів — назв дій у мовленні, виразно читати й переказувати уривки з казки «Коза-дереза», збагачувати свій активний словниковий запас.

IV. Робота над вивченням нового матеріалу

1. Колективна робота з підручником (вправа 17)

— Прочитайте текст. Що сказав космонавт про працю і про знання? (Щоб здобути знання, треба добре попрацювати.)

— Яке правило радить Павло Попович зрозуміти з перших днів? (Знати якомога більше!)

— Складіть звукову модель слова працю: =

— Спишіть текст і підкресліть назви дій у двох перших реченнях. (Любив, пас, допомагав, працювати)

2. Фізкультхвилинка

3. Виразне читання й переказ уривка казки «Коза-дереза»

Робота парами.

— Послухайте уривок із казки «Коза-дереза».

— Спочатку самостійно повчіться виразно його прочитати.

— Спробуйте удвох розказати уривок із казки.

— Та пара, котра вважає, що виконала це завдання старанно й добре знає всю казку про козу-дерезу, продемонструє своє вміння переказувати вдвох.

— Спишіть слова кози і підкресліть ті слова, які відповідають на питання що зроблю? (Сколю, затопчу, замету)