Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

6. Самостоятельная работа.

«Подбери пару».

отец –

дедушка –

дядя –

бык –

брат –

мальчик –

баран -

Что общего в этих словах? (1. Это существительные. 2. Они все мужского рода. 3. Все эти существительные имеют форму единственного числа. 4. Все эти существительные отвечают на вопрос кто? 5. Это одушевлённые существительные.)

Выполните задания:

1. Подберите к одному существительному мужского рода парное существительное женского рода и запишите его, например: ученик – ученица.

2. Подчеркните знакомые орфограммы.

3. Назовите слова, которые нельзя переносить.

4. Назовите слово, в котором букв больше, чем звуков.

7. Подведение итогов

Как распознать род имён существительных?

8. Домашнее задание

30.01 математика

Тема. Формування обчислюваних навичок

Мета: продовжувати розвивати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого від’ємника; розвивати логічне мислення, удосконалювати обчислювальні навички.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Назвати, чому дорівнює периметр квадрата зі стороною 2 см.

2) Зачитати розв’язання задачі № 413.

— Як розв’язати задачу за допомогою виразу?

2. Робота з індивідуальними картками.

Картка 1

Розв’язати задачу.

В одному кошику було 42 яйця, а в другому — на 10 яєць більше. Скільки яєць було у двох кошиках разом?

Картка 2

Розв’язати задачу.

На будівництві працюють три бригади, разом 100 робітників. В одній бригаді 30 робітників, в другій 40. Скільки робітників працює в третій бригаді?

Конспекти уроків 173

Картка 3

Розв’язати задачу.

Від трьох корів за день надоїли 78 літрів молока. Від однієї корови надоїли 30 літрів, від другої — 22 літри. Скільки літрів молока надоїли від третьої корови?

3. Завдання для решти дітей

1) Побудувати квадрат зі стороною 4 см. Знайти його периметр.

2) Обчислити.

45 + а, якщо а = 33, 24, 4, 12, 50.

4. Усні обчислення

1) Поєднати приклад з відповіддю.

48 + 20

11 68 24 20 28 66

11 + 17 96 – 30 54 – 43 78 – 54 17 + 3

3. Гра «Знайди помилку»

Незнайко хвалився перед друзями, що він добре вміє розв’язувати приклади.

Перевірте, чи правильно він виконав завдання.

37 + 22 = 59

24 + 5 = 28

59 – 46 = 68

18 – 15 = 13

76 – 34 = 23

90 – 40 = 50

64 + 20 =81

32 + 47 = 79

II. Р обота над новим матеріалом

1. Розв’язування задачі № 414

— Скільки було сантиметрів?

— Обведіть у зошитах стільки клітинок, скільки було сантиметрів.

— Скільки залишилось?

— Зафарбуйте стільки клітинок, скільки залишилось.

— Скільки незафарбованих клітинок?

— Отже, скільки сантиметрів відрізали?

— Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки сантиметрів відрізали?

Діти записують розв’язання задачі самостійно.

2. Первинне закріплення

Виконання завдання № 415 (самостійно).

3. Перевірка роботи

4. Усне розв’язання завдань № 419, 420

5. Робота над задачею № 417

На дошці — скорочений запис задачі.

Було — ?

Дали — 25 к. і 2 к.

Стало — 49 к.

— Про що дізнаємося спочатку?

— Яку треба виконати дію?

— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі?

Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

6. Самостійна робота

1 варіант

• Приклади № 418 (верхній рядок).

• Задача.

Було — 13

Поїхало — ?

Залишилося — 7

2 варіант

• Приклади № 418 (нижній рядок).

• Задача.

Було — 22

З’їли — ?

Залишилось — 10

7. Перевірка роботи

8. Робота над завданнями з логічним навантаженням

Виконання завдань № 421, № 422.

9. Усне виконання завдання № 416