Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Поурочні плани.docx
Скачиваний:
12
Добавлен:
24.02.2016
Размер:
328.32 Кб
Скачать

III. Р озвиток математичних умінь

1. Самостійна робота

1 варіант

Задача № 370.

№ 372 — верхній рядок.

2 варіант

Задача № 371.

№ 372 — ніжній рядок.

2. Самоперевірка

Учитель відкриває записи на дошці.

1 варіант

1) 12 + 26 = 38 (ос.) — прийшли;

2) 20 + 38 = 58 (ос.) — стало.

Більше, більше.

2 варіант

50 – 20 + 46 = 76 (в.) — стало.

менше, більше.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

С. 69 № 373, № 374.

22.01 я і Україна

Тема. Про працелюбних і лінивих.

Мета: формувати уявлення про працю як першооснову життя; з’ясувати сутність понять працьовита людина, лінива людина; виховувати повагу до людей праці, бережливе ставлення до природи, творче мислення, уміння бачити прекрасне.

Обладнання: пам’ятка спостерігача, знаряддя для прибирання.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Більша частина нашого уроку — це практична робота, ми будемо прибирати класну кімнату, впорядковувати полички, підвіконня, купати квіти — наводити чистоту.

II. Актуалізація опорних знань

Підсумки спостереження за погодою, природою.

Діти розповідають свої спостереження за природою, цікавинки.

У робочі зошити записують:

Пам’ятка юного спостерігача

1) Тільки спостережливому й терплячому природа відкриває свої таємниці.

2) Умійте слухати тишу.

3) Будьте мудрими дослідниками: вчіться вдивлятися, прислухатися, думати.

4) Вмійте дивуватися.

5) Будьте великодушними, добрими до природи.

III. Підготовка до практичної роботи

План роботи:

I група: витирають всі предмети сухою ганчіркою,підмітають підлогу;

II група: купають квіти, миють підвіконня, красиво розставляють їх;

III група: миють парти, витирають їх насухо;

IV група: миють полички, стенди, дошки;

V група: приносять і виносять воду.

ІV. Робота з текстом

Сказав мудрець:

— Живи, добро звершай!

Та нагород за це не вимагай!

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра! (Л. Забашта)

Бесіда.

Встановлення причиново-наслідкових зв’язків між учинками дітей та настроєм батьків. Згадайте сьогоднішній ранок. Вас до школи проводжала мама (тато, бабуся). Який настрій був у них? Як ви думаєте, чому? Так, найчастіше настрій батьків залежить від учинків дітей. Відкрийте щоденники, подумайте, який настрій буде у ваших рідних від спілкування з вашим щоденником? Що треба зробити, щоб підвищити настрій? (вибачитися за погані вчинки, пообіцяти покращити своє ставлення до роботи, допомогти матусі, подякувати, обійняти, поцілувати, сказати: «Матусю, я так тебе люблю». Зробити самостійно і старанно всі домашні завдання.)

Чим хата багата

Хата мною багата.

Людям брат я і друг.

І коли вже я в хаті —

Буде й щастя навкруг!

V. Підсумок уроку

Вдома сьогодні допоможіть мамі навести лад на

кухні і приберіть свою кімнату.

Оцінить вашу роботу матуся.

23.01 чтение

Тема. Н. Сладков «Голубая пора». Знакомимся с картиной «Март» И. Левитана З. Александрова «Капель».

Работа над рассказом Н. Сладкова «Голубая пора» (с. 19 учебника).

а) Лексическая работа.

— Прочитай сноски на с. 19 учебника. Когда прочитаешь рассказ, назовите непонятные слова, которые встретятся вам в тексте.

б) Чтение рассказа самостоятельно вслух.

Подготовка к чтению — прочитать слова:

по-след-ни-е у-сы-па-но

со-суль-ки сол-неч-ной

да-ле-ко-го мар-тов-ском

ста-но-вят-ся брон-зо-вы-ми

ли-ло-вы-ми ды-ха-ни-я

в) Беседа по вопросам учебника (с. 20).

г) Выборочное чтение.

— Прочитай в тексте, почему март — голубой месяц.

— Найди и прочитай, что интересного можно увидеть в марте на рассвете.

Работа с учебником.

а) Чтение текста «“Март” И. Левитана» (с. 20—21 учебника) вслух.

б) Беседа по вопросам учебника (с. 21).

в) Чтение стихотворения З. Александровой «Капель» (с. 21—22).

— О чем это стихотворение?

г) «Жужжащее» чтение стихотворения.

д) Беседа по вопросам учебника (с. 22).

23.01.2013 урок русского языка

Тема. Развитие речи. Азбука вежливости.

Цели. Закрепить и углубить знания детей о речевом этикете, о вежливости. Учить детей употреблять в общении различные формы речевого этикета. Воспитывать у детей культуру общения, прививать этические нормы поведения.

Оборудование

1. Рисунок – карта «Лабиринт Воспитанности» с названиями пунктов: «Скамейка Волшебных Слов», «Ворота», «Вежливости», «Тупик Вредных советов», «Арка Дружбы», «Башня Мира и Добра».

2. Магический куб, фишки, кукла, фломастеры.

3. Карточки с «Волшебными словами», на обороте стихи о вежливых словах.

4. Карточки с «вредными» советами Г. Остера.

5. Карточки для слов.

Ход урока