- •Передмова
- •2.1. Тематичний план навчального модуля
- •Рейтингова оцінка засвоєння навчального матеріалу
- •Семінарське заняття №1
- •Хід роботи Теоретична частина
- •Практична частина
- •Література
- •Семінарське заняття № 2
- •Хід роботи
- •Теоретична частина
- •Практична частина.
- •Практичне заняття № 3
- •Хід роботи Теоретична частина
- •Активні форми проведення занять
- •Практична частина
- •Учитель учень Зміст навчального предмету
- •Питання та завдання для самоконтролю та самоперевірки
- •Основна література
- •Семінарське заняття № 4
- •Хід роботи Теоретична частина
- •Практична частина
- •Основна література
- •Практична робота № 5
- •Хід роботи Теоретична частина
- •Підготовка вчителя до уроку
- •Основна література
- •Практична робота № 6
- •Хід роботи
- •1. Теоретична частина
- •2. Практична частина
- •Показники функціонального стану серцево-судинної системи
- •Семінарське заняття № 7
- •Хід роботи
- •1. Теоретична частина
- •2. Практична частина
- •Основна література
- •Практична робота № 8
- •Хід роботи
- •Теоретична частина
- •Зовнішні ознаки стомлення при розумовій праці
- •Практична частина
- •Практична робота № 9
- •Хід роботи
- •Теоретична частина
- •Практична частина
- •Семінарське заняття № 10
- •Хід роботи
- •1. Теоретична частина
- •III. Фізкультпауза
- •Ігри на стежині „здоров’я”
- •2. Практична частина
- •Основна література
- •Залік (тестування)
- •Питання до самоперевірки
- •Додатки
- •Прислів’я про здоров'я
- •Тема уроку. Національне харчування українців
- •2.Перевірка домашнього завдання.
- •3.Сприймання і освоєння учнями нового матеріалу.
- •4. Підсумок уроку.
- •Хід уроку:
- •II Перевірка домашнього завдання
- •V. Закріплення та осмислення знань
- •VII. Фізкультхвилинка.
- •VIII. Підсумок уроку.
- •X. Виставлення поурочних балів учням, які приймали участь в проведенні уроку.
- •Література
- •Хід уроку
- •III. Підсумок уроку.
- •Інтерактивні методи навчання
- •Функції навчальної діяльності вчителя валеології Список літератури з дисципліни основна література
- •Додаткова література з валеології та основ здоров’я
- •Додаткова література з безпеки життєдіяльності
Література
1. Багмет А., Дащенко М., Андрущенко К. Збірка українських приказок та прислів’їв: Репродуктивне відтворення вид.1929 р.- К. : Техніка, 2002. – 224с. – (Народні джерела).
2. С. Д. Зубков. Українські приказки та прислів’я. Київ. Видавництво художньої літератури «Дніпро» 1984.
3.Журнал «Розкажіть онуку» №6.
4.Журнал «Розкажіть онуку» №8.
Нетрадиційний урок
Урок-змагання з основи здоровۥя у вигляді засідання клубу «ЩО? ДЕ? КОЛИ?».
Тема: Складові їжі.
Мета: Формувати спостережливість, закріпити одержанні знання; виховувати моральні та естетичні якості, щодо вживання продуктів та раціонального харчування.
Обладнання: таблиці, схеми,картки з питаннями, кульки, дзиґа, дипломи.
Хід уроку
I. Вступне слово вчителя. Ознайомлення з ігровою дією.
- Сьогодні ми проводимо урок-змагання клубу знавців «ЩО? ДЕ? КОЛИ?». Сьогодні ми перевіримо ваші знання, щодо складових їжі.
II. Ознайомлення з правилами змагання:
(Робота в групах).
3 пари – 6 чол. Грають 4 групи. Обираємо капітанів та членів журі (в кількості 6 чол.). Капітани сигналізують про готовність команд відповідати, піднявши повітряну кульку.
(У кожної команди повітряні кульки різного кольору. Кожна група сідає за ігровий стіл).
Коли всі команди готові розпочати роботу, починаємо працювати.
- Давайте якнайкраще виконаємо всі завдання.
( Ведучим є вчитель, він слідкує за часом).
На столі в учителя розміщується рулетка ( дзига зі стрілочкою), стрілочка якої вказуватиме на конверти з завданням для кожної команди. За правильну відповідь кожний стіл нагороджується «Дипломом розумника» ( диплом виготовляється заздалегіть). Завдання для кожної команди по секторах.
СЕКТОР 1 «Королівство ребусів».
Ти маєш вживати щодня...
1 .
изна + ки
2.
Вугле +
3.
Жи + ба
4.
Ві +
СЕКТОР 2 «Медиків».
1. До яких хвороб може привести нераціональне харчування?
2. Які існують правила харчування?
СЕКТОР 3. «Цікавинки».
(готують відповіді вдома)
Розповісти, щось цікаве про овочі, фрукти та інші продукти харчування. Чим вони корисні для людини?
СЕКТОР 4 «Конкурс капітанів».
(Дається 5 загадок, які потрібно відгадати)
1. Сама жовта і цукриста
Я красуня золотиста.
(Диня)
2. Круглий, як сонце
Смугастий, бокастий,
Дуже солодкий
І трішечки хвостатий.
(Кавун)
3. Вузлувата і листата,
А доспіє – головата,
На нозі одній стоїть
Сто сорочечок на ній.(Капуста)
4. Довгий, зелений,
Добрий солоний,
Добрий і сирий
Хто він такий?
(Огірок)
5. Сидить дівиця в коморі,
А коса надворі.
(Морква)
СЕКТОР 5. «Бліц-турнір».
1. Чим корисні для людини такі овочі, як капуста, морква, огірок, диня, кавун?
2. Для чого ти їси?
3. Що ти маєш вживати щодня?
4. Де міститься велика кількість білків?
5. – жирів?
6. – вуглеводів?
СЕКТОР 6. «Спостережливий».
Що трапляється з людиною, якщо вона не правильно харчується? Як ви вважаєте, чи раціонально харчуєтесь ви?