Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Дниетану 2 сынып. 2013-2014.docx
Скачиваний:
123
Добавлен:
01.03.2016
Размер:
6.1 Mб
Скачать

2 Сынып

Дүниетану. Сабақ №

Мұғалім:

Сабақтың тақырыбы: Халықтар достығы.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Қазақстан мемлекетіндегі халықтар достығы туралы, бірлігі мен татулығы туралы балалардың білімдерін кеңейту.

Дамытушылық: Тәжірибелер жасау арқылы оқушы танымын кеңейтіп, қызығушылығын ояту. Дүниетанымын кеңейту, сөздік қорын молайту, тіл байлығын арттыру.

Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға үйрету арқылы экологиялық тәрбие беру. Татулыққа, бірлікке, достыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ.

Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.

Көрнекілік: Суреттер.

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ.

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.

Ү. Қорытындылау, бағалау.

ҮІ. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасымен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Жаңа сабақ.

Алтау ала болса, ауыздағы кетеді. Төртеу түгел болса, төбедегі келеді.

Мақалды жалпы сыныппен талдау.

Пікірлесу. «Халықтар достығы » дегенді қалай түсінесің?

«Отбасының татулығы» дегенді қалай түсінесің?

«Достық »деген не?

Қазақстанда қандай

ұлт өкілдері тұрады?

Оқулықпен жұмыс.

- Мәтінді мәнерлеп оқу.

  • Дауыстап кезекпен оқыту.

- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту

Сергіту сәті.

Сұрақтар мен тапсырмалар:

  1. Ертегінің басты мәні неде?

  2. Біздің елімізде қандай ұлт өкілдері тұрады?

  3. «Бірлігі жоқ ел тозады, бірлігі күшті ел озады» деген мақалды қалай түсінесің?

  4. «Алтау ала болса, ауыздағы кетеді., төртеу түгел болса, төбедегі келеді» дегенді түсіндір.

  5. «Халықтар достығы» тақырыбында өз ойыңды әңгімелеп жаз..

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Үйге тапсырма: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

2 Сынып

Дүниетану. Сабақ № 54

Сабақтың тақырыбы: Астана – Қазақстан Республикасының астанасы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік Оқушыларды Отанымыздың жүрегі – Астана қаласының тарихымен, қалада бой көтерген сәулетті ғимараттарымен таныстыру. Астанаға деген мақтаныш сезімдерін ояту.

Дамытушылық: Тәжірибелер жасау арқылы оқушы танымын кеңейтіп, қызығушылығын ояту. Дүниетанымын кеңейту, сөздік қорын молайту, тіл байлығын арттыру.

Тәрбиелік: Туған жерді , елді, ел рәміздерін, елордамызды қастерлеуге тәрбиелеу. Татулыққа, бірлікке, достыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа материалды меңгеру сабағы..

Әдіс-тәсілдері: СТО технологиясының тәсілдері, түсіндіру, сұрақ-жауап,

көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс, ойын.

Көрнекілік: Суреттер. Буклет «Бас қала – Астана» Интерактив.тақт. жұмыс. Қазақстан картасы.

Жоспар:

І. Ұйымдастыру кезеңі

ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ.

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.

Ү. Қорытындылау, бағалау.

ҮІ. Үйге тапсырма.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.

ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.

Үй тапсырмасымен жұмыс: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі.

Жаңа сабақ.

Сабақ тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

«Туған жер» деген сөзді қалай түсінесің? (Тақтамен жұмыс).

Туған өлкем

Еліміздің бас қаласы – Астана. (Астана сөзінің мағынасымен танысу.)

«Бас қала – Астана» бүктемесі. «Астана.» Картамен жұмыс.

Оқулықпен жұмыс.

- Мәтінді мәнерлеп оқу.

  • Дауыстап кезекпен оқыту.

- Оқушыларға мәтінді мәнерлеп , тізбектей оқыту

1961 жылға дейін Ақмола деп аталды.

1961-1992 жыл аралығында Целиноград деп аталды.

1992 жылдан бастап қайтадан Ақмола деп аталды.

1998 жылдың 6-мамырынан Астана деп аталды.

Сергіту сәті.

Сұрақтар мен тапсырмалар:

  1. Ақмола неге жаңа астана деп аталды?

  2. Ас тана қандай өзеннің жағасында орналасқан?

  3. Еліміздің астанасы Алматыдан Ақмолаға неге көшірілді деп ойлайсың?

  4. Астана туралы не білесіңдер?

Астана

Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.

Үйге тапсырма: Мәтінді мәнерлеп оқу. Түсінік айтуға дайындалу.

Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]